Διακοπές!

Kahlua και BBC και βάρα όλη μέρα!! :p:p

Όλη νύχτα για την ακρίβεια, μέρα θα βαράει μύγες :stuck_out_tongue:

Τι σπεσίφικ θες να μάθεις?

Ε τα κλασικά μωρέ. Πού να πάς για μπάνιο, πού να μην πας για μπάνιο, πού να πάς για ποτό, πού να μην πας για ποτό, φαΐ κ.ο.κ.

Α επίσης πείτε και για Αγκίστρι όποιος έχει πάει και ξέρει.

Όλες οι παραλίες είναι πολύ καλές, δεν παίζει να πας σε κάποια και αν μην σου αρέσει
Η μαλακία αν πας με λεωφορείο και κατέβεις σε αυτές που είναι στη μέση της διαδρομής(π.χ. Βρωμόλιμνο που είναι καλή) είναι ότι για να φύγεις θα παιρνάνε όλα γεμάτα και μπορεί να περάσουν 2-3 λεωφορεία μέχρι να σε πάρουν
Σίγουρα θα πας κουκουναριές και μπανάνα (duh)
Στην πρώτη είναι πιο χαλαρά, με πιο"ποιοτικό" κόσμο και ξένους, μπανάνα για χαμό κρεπάλη κ.λπ και στο αριστερά μπιτσόμπαρο κατεβαίνωντας(bananarama), το άλλο είναι ξενέρωτο
Και φυσικά θα κάνεις το γύρο του νησιού με καραβάκι να πας λαλάρια

Για βράδυ ξεκινάς με κοκτέιλ από μαξιλάρες(12? [-X) και συνεχίζεις στα “κλάμπ” από την άλλη μεριά
To BBC υποτίθεται είναι τοπ, full κόσμος και νομίζω είναι το μόνο ανοιχτό από πάνω
Στα άλλα μόνο από έξω πέρασα

Φαγητό όπου και να πας σε ταβέρνες πανάκριβο, έχει στο λιμάνι πολλές

Γενικά κωλονήσι, πάνακριβο για τις υποδομές του…έχω πάει και 2 φορές ο μαλάκας
Φίλος που πήγαμε πέρυσι μου είπε ότι Σαντορίνη του βγήκε πιο φθηνά

Edit:Βρήκα το post από την πρώτη φορά που πήγα

Η Σκιάθος όλα τα λεφτά!!
Ακριβό νησί αλλά πανέμορφο…φανταστικές παραλίες!
Αυτά τα ολίγα γιατί αν επεκταθώ θα γράψω ολόκληρο κατεβατό και βαριέμαι

Ήταν πριν την κρίση
:lol:

αυριο σαμοθρακη!

και 'γω αυριο τηνο με φροντιστηριο. τωρα αμα ειναι καλη αυτη η επιλογη ή πως κανονιστηκε δεν ξερω. εχω ακουσει τα χειροτερα παντως.
ας με διαψευσει καποιος οτι εχει μονο καγκουροκλαμπακια!

Δεύτερη φορά Σαντορίνη αρχές Αυγούστου, αλλά οποιοδήποτε τιπ είναι ευπρόσδεκτο.

…απλά απολαυσέ την…δεν ξανάμπαίνω σαυτό το θρεντ8) :slight_smile: :!:

Σας προτεινω Ι Ο ανεπυφιλακτα:bow2:

Aι Γιάννη, εξαρτάται βέβαια πότε θα πας. Εγώ πήγα πέρσι Αύγουστο, και είχε όσο ήθελα για να μαι κουλ, και όσο χρειαζόταν για να γουστάρω. Από τα καλύτερα μέρη για διακοπές. Έχει εκπληκτικές παραλίες. Μυλοπόταμο, Φακίστρα όπωσδήποτε, Αγ. Σαράντα - με το γαμάτο beachόμπαρο Μάμπα με chillout μουσική για χάσιμο, Χορευτό (παρίσαινα για όποιον γουστάρει γυμνισμό) και σε αυτές του Αι Γιάννη. Τιμές για φαί πάρα πολύ καλές και πολύ καλό φαϊ (δε ξεχνάμε να φάμε σπετσοφάι πηλιορήτικο). Επίσης φιλικοί άνθρωποι. Στα + ότι το βουνό κατεβάζει δροσιά και δεν παίζει να σκάσεις από τη ζέστη όποτε κι αν πας. Τέλος, αν μπορείτε και χωρίς δωμάτιο πάτε στο καμπινγκ του Παπα-Νερό. Ευκολότατα ένα από τα 5 καλύτερα της χώρας.

Αρχίζω κι εγώ τα κλεισίματα για Ίο τελευταίος μια και είχα την υπόλοιπη παρέα στο standby γιατί έπαιζε να πάω Γερμανία για HOA αλλά είδα τα αεροπορικά και έπαθα έμφραγμα. Έχουν βρει λένε αξιοπρεπές ξενοδοχείο με ένα 20άρικο τη βραδιά αλλά επειδή έχω ψιλοαλκοολικούς φίλους και παίζει άλλα να έβλεπαν και άλλα να καταλάβαιναν, όποιος έχει να προτείνει καλό ξενοδοχειάκι στη ΧΩΡΑ σ’ αυτό το οικονομικό μπάτζετ (ως μια 40άρα τη βραδιά το πολύ τραβηγμένο) ας ρίξει μια ιδέα, σε pm καλύτερα για να μην πει κανείς τίποτα για μαύρη διαφήμιση κλπ. :smiley: (ευχαριστώ προκαταβολικά κλπ κλπ)

Και επειδή ένα σεβαστό ποσοστό της παρέας είναι ευρύτερα στο ροκ-μέταλ, αν υπάρχει κάνα μπαράκι στο νησί που να παίζει οτιδήποτε από blues μέχρι death, ρίξτε μια ενημέρωση…μην βγάλουμε και τις 6 μέρες σε τρεντομάγαζα…

Θεεεεεενξ :smiley:

Όταν πήγαινα εγώ, τα πιο ιν ροκομάγαζα ήταν το orange bar και κλασικά το πήγασος. Βέβαια, σε αυτά πήγαινε όποιος προτιμούσε να βλέπει μαλλιάδες αντί για ιταλίδες με μόνο τα απολύτως απαραίτητα, οπότε your choice :Ρ

Αχ, κάτι τέτοια με σκοτώνουν!!! I’ll go for the Italians!!! :stuck_out_tongue:

Θα περάσουμε και μια βόλτα από τα μπαράκια βέβαια…

Aπό πέρσι :stuck_out_tongue:
Το μόνο μέρος στο οποίο ακούσαμε κανονικά και μόνο μέταλ ήταν ένα μπαράκι μικροσκοπικό που ανέβαινες μία σκάλα και είχε μία βεραντούλα και δεν έχω ιδέα πώς το λένε (ήλιο?), και ανάθεμα αν θα υπάρχει φέτος. Πάνω από 6 θαμώνες ταυτόχρονα μέσα δεν είχα δει όλη την εβδομάδα.

Εννοείται πως αν θες να κάνεις σωστές διακοπές οφείλεις να πας να κάτσεις και να πιεις οπουδήποτε αλλού παρά στο μεταλομπάρ που είναι μόνο η παρέα σου και η μπαργούμαν μέσα.

^ Ε ναι ρε, ό,τι λέει ο Μάνος. Το orange ήταν το “μισό”, είχε ωραίο χορευτικό “μέτσαλ”. Ο Πήγασος δεν μου άρεσε, μέσα στην κλαψομουνιά ήταν. Excuse my language.

27 με 29 Ιουλίου Αίγινα για αρχή

θέλει αμάξι εκεί? και που βρίσκεις/προτείνεις δωμάτιο, κοντά στο λιμάνι ή σε άλλο χωριό? τι αξίζει γενικά να δεις?

Εκλεισα εισητηρια για Ικαρια 22 με οσο παει.Ωραια πιστευω θα ειναι :stuck_out_tongue:
Ειχα ξαναπαει μικρη,βεβαια δεν το θυμαμαι και πολυ το νησι.
Τωρα για ροκομαγαζα δεν ξερω αν εχει στην Ικαρια,θα δειξει
αν ξερει κανεις ας πει:)

Μικρες Κυκλαδες και Λευκαδα !
Αντε 1 μηνας εμεινε!

Eίσαι ΦΟΛΣ. Στον πήγασο έπαιζε Ο μαλλιάς. Όποιος τον έχει δει ξέρει.

αγία μαρίνα εμείς θα πάμε… δεν είναι κάτι τρελό μην φανταστείς από ότι μου έχουν πεί είναι αρκετά χαλαρά. Αμάξι θα θελήσεις αν θές να πάς προς τη χώρα ή σε κάποια μακρινή παραλία (υπάρχουν και λεωφορεία πάντως). Κοίτα σαν νησί είναι κάτι για να πάς γρήγορα και για λίγες μέρες και φθηνά επειδή είναι κοντά. Πχ εγώ θα πάω με την κοπέλα μου διήμερο και δεν θα χρειαστεί να γυρίσουμε όλη την Αίγινα. Απο δωμάτια βρίσκεις φθηνά γενικά, εμείς βρήκαμε προσφορές απο το booking.gr