ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ

Kαι μερικα παλια που εχουνε new, ειναι ολοκαινουρια και αυθεντικα :lol:

Θυμασαι απ’εξω serial number του cd οταν τα τσεκάρεις;

what do you mean, mister?

1)που ξές αν κάτι είναι μούφα ή οχι; Δε λέω για περιπτωση moonblood πχ. που δέν έβγαλαν ποτέ cd οπότε αν δεις cd τους ξέρεις ότι είναι μπουτλεγκιά.
2)οποιοσδήποτε έχει φάει τη ζωή του στα ψώνια cd/lp και οχι σε τορεντζ μπορεί ανετότατα να ξεχωρίσει ένα μεταχ/μένο από ένα καινούργιο με την πρώτη ματια (και οσμή και και και ).
Κοίτα, αμα θα κατεβώ Αθήνα με το καλό, θα πάρω ένα που εχω κοζάρει και θα σου πω.

μιστερ.

  1. Ενω οταν γραφει στο matrix το ονομα του cd μονο, δεν το καταλαβαινεις? Η οταν cd οοp που πωλειται 30 - 40 + σε Ebay, και υπαρχει ΝΕW σε 15 ευρω.

  2. Ξερω πολυ καλα να ξεχωριζω μεταχ/σμενα και καινουρια τι μου λες. Δεν ανεφερα κατι για το αν ειναι used η new.

Εχουμε ψωνισει εκατονταδες φορες κι απο κει κι απο αλλου, αστο σου λεω

Σε αυτό αναφερόμουν
και εγώ εχω αφήσει ένα σκασμό φράγκα σε remorse, σκυλο, κλπ κλπ κλπ καλα μην τα αρχιζουμε αυτά, απλά δεν είναι καλο να βλέπουμε με κακό μάτι την κάθε κινηση. Όπως είπα προτύτερα, ας κατέβω να δω και μετά μιλάω. :slight_smile:

Κοιτα δε καταλαβες καλα μαλλον. Εγω δε μιλησα για αυτα που εχει βαλει σε προσφορες, λιγο που κοιταξα το site για ΟΚ μου φανηκαν.
Εγω εκανα ενα σχολιο στον ακριβως απο πανω που ελεγε για ταμπελακια NEW - γενικα, και δεν αναφερομουν στο αν ηταν μεταχειρισμενα.

καταλαβα λάθος με βάρεσε μάλλον ο αέρας του νησιου! :smiley:

Ας με βαραγε κανας αερας σε νησι, που λιωνουμε στη ζεστη, κι εμενα κι ας μην ειχα επαφη με το περιβαλλον :stuck_out_tongue:

Χθες πέρναγα από Πανεπιστημίου και στην θέση του Metropolis (εκεί που ήταν στα τελευταία του) άνοιξε ένα δισκάδικο με τίτλο “Reload”…Μύριζε καινουργίλα μέσα !!!:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Υ.Γ. : Στο υπόγειο είχε πινακίδα πως θα είναι το μαγαζί της Nuclear Blast…

Του παλιου Μετροπολις ή του μεταγενεστερου?

Εγω πριν καμια βδομαδα παντως ειχα ακουσει πως παιζει να ξανανοιξει το παλιο.

…όπα…θα τσεκαριστεί
…καινούρια πράγματα…όμορφα πράγματα
:):!:

Μιας που ξυπνησα σημερα να παω σχολειο για το μηχανογραφικο, ειπα να κατεβω και κεντρο για δισκοβολτα και να δω τι παιζει.

Περασα λοιπον απο κει, μικρο μαγαζι, στο υπογειο ειναι τα ροκομεταλλα, σαν συνεχεια του Μετροπολις θα το ελεγα, καπως τσιμπημενες τιμες (η καλυτερη ηταν 7.99 και δεδομενου πως εδω και καιρο παιρνω ειτε μεταχειρισμενα ειτε απο αγγελιες και δεν εχω ακομα την δυνατοτητα για online αγορες μου κακοφανηκε καπως), προσφορες δεν ειχε (ελπιζω/υποθετω να εμφανιστουν αργοτερα) και η αισθητικη για καποιο λογο μου θυμησε καπως το παλιο Μετροπολις. Δεν ειναι κακο, τουλαχιστον για καποιους σαν και εμενα που δεν εχουμε ακομα τροπο να αγορασουμε ιντερνετικα, υπαρχει ενα μαγαζι με rock cd καινουρια (μιλωντας για κλασσικα πραγματα).

Στο χαμμερ του Ιουλιου εχει διαφημιση το δισκαδικο και λεει οτι εχει ολες τις κυκλοφοριες της metal blade. WTF?

Πολλά απο αυτά που βλέπετε, έχουν βγεί λιστά, μάλλον “αρπαγμένα” στα 2-3 ευρώ στην ευρώπη. Κάποια εταιρία έκανε rip-off, και φήμες έχουν να είναι κυρίως μια Ελληνική καθώς και μία Ισπανική !

Για ξηγησου ! Τι άκουσες;; :stuck_out_tongue:

…όπως και νά’χει, είναι θετικό που άνοιξε ένα ακόμα δισκάδικο:):!:

Αν ήσουν χωμένος σε διανομές κτλ, είχε έρθει σ αρκετούς μια λίστα, με αυτά που λες, ΠΑΜΦΘΗΝΑ, προφανώς, κάποιος που φαλήρησε τα ’ φάγε/έριξε καπέλο και φαληρησαν αρκετοί εδώ λόγω ΜΕΤΡΟΠΟΛΙΣ (Soundforge, Mouσικο Ταχυδρομείο και 2-3 άλλα) και ένα distro στην Ισπανία (Sonidos Metallicos) που αγόραζα κάποια.
Ε, δεν φαντάζομαι εδώ να τα πήραν απο Ισπανία :stuck_out_tongue: Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά απο 2-4 σχεδόν Ευρώ 9 ? Πάλι βγάζουν πολλά !

Επίσης, παίζουν αρκετά Ρώσικα bootleg, που αν ξέρεις πηγές τα παίρνεις 3ε περίου. Δεν μιλάμε για Ρωσικα Licence, μιλάμε για bootlegs - έχουν πιο θολή εκτύπωση, αρκετά, αλλά τα κάνουν sharpen τώρα τελευταία για να το κατανικήσουν, οτι είναι σκαναρισμένα σε χαμηλότερη ανάλυση, απο τα κανονικά. Τα φέρνουν 3-4 άτομα, και δεν πάνε στα πιο μεγάλα μαγαζιά, αλλά παίζουν στην αγορά.

Το Reload, είναι απλήρωτοι, απολυμένοι του μετρόπολις. Δεν έχει να κάνει με τονπρώην ιδιοκτήτη. Μετροπολις έμεινε ένα στο χαλάνδρι…

Μεγαλη προσοχη ακομα και στις νεες κυκλοφοριες…Προσφατα ειδα Ρωσικα cd που δυσκολα τα ξεχωριζεις σε καποια μαγαζια αλλα και σε distro!