ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ

metropolis κ public παω εγω αν κ δεν μενω παντα ευχαριστημενη…:wink:

Alone metalstore.

Kαλες τιμες, τα περισσοτερα που παιρνω τα εχει στα 12,50 Ε.

Βεβαια, τα περισσοτερα που θελω δεν τα βρισκω πουθενα…

+1 όπως επίσης και στα πρώην PMW :frowning:
πάντως επειδή αναφέρθηκε το no remorse (και δεν έχω πάει) είδα στο site του ότι έχει πάρα πολλά cd που δε βρίσκω στα παραπάνω δισκάδικα!8O :respect:

Έχει πολλά σπάνια CD (και κάποια βινύλια), πολλά Γιαπωνέζικα, μεταχειρισμένα τα περισσότερα, με τις ανάλογες ακριβές τιμές.

ο μπαουελ αποτι ηξερα δεν φερνει ιντελεκσουαλ πραματα(περα απ’τα σλαγκμαρ και dso), γιαυτο :frowning:

Το Νο Ρημορς ήταν το μόνο που είχε φέρει τη διπλή κασετίνα του Danzig με τα ακυκλοφόρητα. \m/
Γενικότερα, έχει πολύ καλό και σπάνιο πράμα σε κλασσικό μέταλ (extreme και μη).
Λογικά δε θα βρεις εκεί Τhese arms are snakes ή Wolves in the throne room, αλλά για πιο old-school πράμα είναι θησαυρός! :slight_smile:

Επειδη απο νετ δεν αγοραζω ακομα…
Οποιος βρεθει κεντρο και εχει ενα 20 λεπτο στη διαθεση του κανει μια γυρα σε ολα και πετυχαινει την καλυτερη τιμη.Ας εκμεταλλευτουμε ενα καλο της ελευθερης αγορας:p…
Το μετροπολις αξιζει για τις προσφορες του περισσοτερο.Τα καινουρια τα εχει τσιμπημενα.Καλα για FNAC και PUBLIC μην το συζηταμε.
Σε καινουρια καντε μια συγκριση με rock city και Νο remorse.Τις περισσοτερες φορες τα βρισκετε φτηνοτερα.
Και το metal era μετα την ανακαινιση αν και δεν εχει ποικιλια μπορεις να βρεις καλες τιμες σε καινουρια τουλαχιστον.Πχ την προσφορα της century media με τα 2 αλμπουμς την ειχε πιο φτην απο ΟΛΟΥΣ(14 γιουρος).
Επισης το no remorse εχει και μπολικα γιαπωνεζικα και διαφορα τετοια…Γενικως ειναι μαγαζι που θα πηγαινω καθε φορα εστω να χαζεψω.

Αλλο ενα μαγαζι που αξιζει για οποιον γουσταρει 70s retro πραγματα(σουηδικη σκηνη κλπ) ειναι ενα στη Ζαιμη(καθετη στη Στουρναρη κπανω απο το πολυτεχνειο).Οι τιμες ειναι χμ χμ αλλα αυτα ερχονται απο μικρες εταιριες και δεν τα βρισκεις και πουθενα αλλου.Και ο τυπος μου ειχε φανει πολυ εξυπηρετικος.Βεβαια τωρα εκει ειναι λιγο επικινδυνα:p

To Virus το πήρα από DarkSide για να μην τσακώνεστε.
Τo Revenge από Bowel.

Επίσης το Rhythm είναι μαγαζί γεμάτο θησαυρούς μέσα.

Εγώ είπα και τα 2 για να είμαι καλυμμένος 8)
Ωραίο το rhythm όντως, αλλά απ’ ότι θυμάμαι τσιμπάει τις τιμούλες του.

στο ρύθμ. το μόνο που με χαλάει είναι τα εντελώς μουφέ μπλουζάκια του… χάλι!
κατά τ’αλλα το μαγαζί γενικώς μετραει.

Και που βρίσκεται δαύτο?

Εμμ. Μπενάκη. Ειδικεύεται περισσότερο σε punk/HC/garage, αλλά μπορείς να βρεις σχεδόν τα πάντα εκει μέσα κατά καιρούς…

Εμμ. Μπενάκη 74 συγκεκριμένα :stuck_out_tongue:
Τρεχάτε, έχει μπόλικα πραματάκια ακόμα.

οντως τα PMW ηταν μαυρο χαλι…:-k καλα που κλεισανε:p

Α οποιος καμενος με saxon να κανει βολτα απο τα Virgin σταδιου(εκεινα που καιγονται)…Θα δει πολυ καλες τιμες ακομα και στο inner sactum.

κ το rock city θυμηθηκα…ψιλομουφα μου φανηκε…:wink:

Δεν θα το λεγα.Ορισμενα καινουρια δισκια τα βρισκεις φτηνοτερα.

Επισης υπαρχει και το rockstar αλλα νταξει ελαχιστη ποικιλια.Αλλα και παλι ειδα ορισμενες πολυ καλες τιμες.

8O χάλι?μα γιατί?
Είχε πολλά cd και δε γινόταν της τρελής οπότε έψαχνες με την ησυχία σου!

αα ναι το μονο καλο ηταν οτι ηταν παντα αδειο:p ισως γι αυτο να εκλεισε…

Σωστός… Fnac δεν πλησιάζονται γενικότερα, τα public είναι όμορφα απ’ την άλλη κι έχει πράγματα που δεν τα βρίσκεις κεντρικά (πχ Sunn 0))) ). To No Remorse έχει πάαααρα πολλά πράγματα και τα γνωστά σε ωραίες τιμές (το politics of ecstasy το πήρα προχθες από public 17,6 και στο no remorse το είχε 12) αλλά δεν έχει πολλά post (λεπτομέρεια βέβαια). Όποιος θέλει κάτι παραπάνω και δεν το βρίσκει σε metropolis-public-no remorse-rock city που είναι από τα πρώτα που ψάχνεις ξερωγώ, μπορεί ν’ ανέβει την Μπενάκη και να βρει 2 ΚΑΛΑ μαγαζά (rhythm records, dark side). Αλλά για τα πιο γνωστά no remorse- rock city είναι πολύ καλά.