Πρωτοφανή επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Μπραβο λαροκα. Ευγε.

Εγω μολις ακουσα οτι η Βιβλιοθηκη δεν κινδυνευει τελικα.

αφού μόλις άκουσα ότι καίγεται η βιβλιοθήκη…

Τώρα που το σκέφτομαι, ας την κάψουμε όλη την Αθήνα ώστε να την ξαναφτιάξουμε πιο όμορφη… :-s
Και την Ακρόπολη ε. Θα μας φτιάξει νέα ο Καλατράβα που λέει και ο κάρβου.

Aμφιβάλλει κανείς ότι θα γίνει?

Λοιπον ο Cozy εχει δικιο… οι μπατσοι μας δουλευουν κανονικα για να νοιωσουμε την αναγκη να τους εχουμε, αποκλειεται να μην μπορουν να περιορισουν τους αληταραδες…

μαλακες μπατσοι τον 15χρονο τον φαγατε… τους αληταραδες που καινε την Αθηνα μας και καλα δεν μπορειτε να τους φερετε βολτα…

τραγικα τα πραγματα…

παρα πολλα ατομα καταστρεφουν και κλεβουν χωρις να εχουν ιδεα του τι γινεται…
απλα σπανε…και δεν ειναι οργισμενοι εξαιτιας της δολοφονιας η για την γενικοτερη κατασταση που επικρατει στη χωρα…απλα γουσταρουν τη φαση…ΜΑΛΑΚΕΣ.

Isis όλοι ξέρουμε ότι είσαι υπέρ των επεισοδίων :p. σκέψου να κάνεις κόπυ πέιστ και να το βάλεις με μπολντ και νέον γράμματα αυτό…"ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΒΑΝΔΑΛΙΣΜΩΝ "

Και για τις πρωτοφανείς καταστροφές στο κέντρο της Αθήνας έχω να πω το εξής…Αφού το κράτος (εμείς δηλαδή δίνουμε 28 δις στις τράπεζες) ας δώσουμε το ένα από αυτά για τις καταστροφές. Έτσι και οι καταστηματάρχες θα είναι οκ και καινούργιες θέσεις εργασίας θα ανοίξουν και λεφτά θα πέσουν στην αγορά και κουραμπιέδες θα φάμε. Ε?

Για την βιβλιοθήκη που καίγεται τι να πει κανείς. Ζούμε σε χαλεπούς καιρούς . Τουλάχιστον με αυτά που γίνονται αυτές τις μέρες θα συνειδητοποιήσουμε κάποιοι πόσο χαλεποί είναι.

Τα ποστς τ οποια αναφερεις γραφτηκαν οταν η κατασταση ηταν πιο Light σχετικα, κ οχι τωρα που εχει ξεφυγει ολοκληρωτικα. Επισης σε 2-3 ποστς μου ξεκινησα τονιζοντας οτι ειμαι κατα των μπαχαλων, προοικονομοντας το γεγονος οτι καποιοι ανικανοι να διαβασουν τα κειμενα μου, θα τα παρεξηγουσαν.

Για το ποιοι σπανε αυτη τη στιγμη την ελλαδα να σου πω ξεκαθαρα τι πιστευω:

  1. Αναρχικοι - Αντιεξουσιαστες
    2.Μπαχαλοι χωρις ιδεολογικο υποβαθρο
    3.Κοινοι εγκληματιες
    4.Απλος κοσμος
    5.Ασφαλιτες

ΔΕΝ γινεται οι 200-300 γνωστοι αγνωστοι που λενε , να εγιναν χιλιαδες σε μια μερα απο θαυμα, και να εχουν απλωθει σε ολη την χωρα. Ξεκαθαρα. Απλη λογικη.

Κ γαμω το κερατο μου με βαζετε σε θεση να απολογουμαι για πραγματα που δεν ειπα. Να ειστε ολοι καλα.

εdit : Αλλα φταιω εγω που προσπαθω με νηφαλιο τροπο να “συζητησω” με ανικανους προς συζητηση. Ειμαι σιγουρος οτι αλλοι διαβαζουν αντεστραμμενα αυτα που λεω γιατι ειμαι ενας γαμημενος αναρχοκομμουνιστης. Κ αλλοι ανικανοι να διαβασουν ελληνικα , γιατι το λεξιλογιο τους περιοριζεται στο ελαχιστο δυνατο, θα νομισουν οτι διαβαζουν κανενα ψωνισμενο. Τα εχουν τραβηξει και αλλοι εδω μεσα αυτα ( Που εισαι ρε Ελανορ???). Για τους μεν πρωτους τους γραφω εκει που ξερουν. Για τους μεν δευτερους τους συλλυπουμαι.

ναι ΚΟζυ ειναι μεσ τα πλαισια του προγραμματος “όμορφη, ανθρωπινη πόλη”

vlepw mia trapeza
mesa kapnos
kai exw ta mat
kai mesa ta frikia
kai na akougontai hxoi apo glob kai metalla
spasane ta frikia to oplopwleio ths omonoias
kai ormisane sta MAT
me aspides
spathia
ropala
kai loipa mesaiwnika opla

Αν υπηρχε μουσικο background -Manowar- Call to Arms-

lol…αιντεεεεεεεε…

εχουμε ξεφυγει…

Παίδες εγω στο ΣΚΑΙ άκουσα ότι έχουν κάνει πάνω από 70 πρασαγωγές

Πακιστανών και πρεζάκηδων που πήγαν να βουτήξουν από τα σπασμένα μαγαζιά…[-X[-X[-X

Αυτό είναι τραγικό γεγονός, το βλέπουμε όλοι.

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί γίνεται όμως? Μια εικασία έστω, γιατί αδυνατώ να το καταλάβω. Προφανώς και κάποιους τους βολεύει. Ποιους όμως που να πάρει η ευχή?

Επετρεψε μου να διαφωνω με το “απλος κοσμος”…

Bleedin το πε ρε και ο πρωθυπουργός. Δεν θα ανεχτούμε την παρανομία :stuck_out_tongue:
Επιτέλους το κράτος επιστρέφει δυναμικά στον αγώνα.

Εννοειται οχι ο απλος κοσμος ειναι ταμπουρωμενος σπιτια του παιδια…

Do not worry… Ως μοντ έχω καταλάβει να διαβάζω τι γράφει ο καθείς και για αυτό δε συμφωνώ και δε σου έκανα παρατήρηση ή δεν είπα τίποτα. Υπόθεση έκανα, επειδή ρώτησες τι μπορεί να παρεξήγησαν…

Μέχρι να ηρεμήσει η κατάσταση όλοι θα τρώγονται μεταξύ τους και θα φορτώνουν σε άλλους, λόγια που δεν έχουν πει. Θυμίζω το πανέμορφο ποστ μου με το κείμενο από Καζαντζάκη:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=510334&postcount=1092

Ο πρωθυπουργός…

Ο πρωθυπουργός μας! Αυτός που σε μια νύχτα ΚΡΙΣΗΣ και ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ αποφασίζει να καλέσει Συμβούλιο Πολιτικών Αρχηγών ΑΥΡΙΟ!!!

Τουλάχιστον η Βουλή και το Μαξίμου προστατεύονται παιδιά. Να αισθάνεστε ασφαλείς…:-s

τα σχολιαροπαιδα το πρωι που εκαψαν περιπολικα στον πειραια που ημουν και μαρτυρας τι ειναι???

οι γιαγιαδες που χθες πετουσαν γλαστρες στους μπατσους τι ειναι???