200 Καλύτερα Τραγούδια, Δημοψήφισμα Metal Hammer, Προβλέψεις

εμ τι. ΜΑΣΚΑΡΑΔΕΣ οι μεν, ΜΑΣΚΑΡΑΔΕΣ και οι δε!

Αποτυχημενο τρολλινγκ φιλε μου. Αφου αυτο που λες, ουτε εσυ δεν το πιστευεις. :slight_smile:

Παντως επρεπε να τους αποκαλεσω οπως συνηθως, αλλα ειπα να χρησιμοποιησω αλλη λεξη γιατι θα παθαινατε παλι την γνωστη ‘‘κριση ανοιχτομυαλιας’’, και θα ειχαμε γλεντια παλι ! :vibrate:

Kαταρχήν τους CG τους έχω ακούσει αρκετά, κι έχω και τα 2 πρώτα βινύλιά τους :smiley:
Δε τους υποτιμώ, αλλά με τον ίδιο τρόπο που υποτιμάς εσύ τους άλλους μπορεί να το κάνει και κάποιος για αυτούς. Οι Σλίπνοτ είναι στην επικαιρότητα, κάτι που δε πρόκειται να καταλάβεις ποτέ.

Αυτοί που τους ακούνε έχουν τραγικό γούστο έχουν για τα δικά σου δεδομένα και μόνο. :wink:

Εδιτ: με κάλυψε ο σάμανος

μασκαράδες:

μασκαράδες:

και επειδή δε σε τρολλάρω και παρόλαυτα τσινάς, μασκαράδες που μ’αρέσουν άπειρα, but, still, μασκαράδες:

Ναι ρε φίλε, για τον απλό λόγο ότι οι Slipknot γράφανε κομμάτια της προκοπής (κανένα Hammer δε μου το λέει αυτό, τα αυτιά μου μου το λένε αυτό) ενώ οι Dragonforce το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ!

Mα ναι, ας υποτιμησει καποιος οποιον θελει, αλλα με επιχειρηματα, οχι να λες οτι επειδη δεν τους ψηφισαν τα καθυστερημενα αβουλα αδαη πιθηκια (C awake), γιαυτο δεν αξιζουν. :wink:

@ Ιmperium

Απλα ΛΟΛ.
Οι slipknot ειναι το απολυτο τιποτα με πιθηκισμους, ενω οι Dragonforce το απολυτο τιποτα με τεχνικη.
Διαλεξε. Εγω παντως διαλεγω το Through The Fire And Flames που ειναι μια χαρα κομματι απο εναν πραγματικα αξιολογο δισκο, ασχετα αν κουραζει μερικους απο ενα σημειο και μετα.

Μην ψαρώνετε, ο ναητσκάη γουστάρει Snuff!!!

Τι λες ρε μαλακα, που τα ειδες αυτα ?? :lol:

Θα σπιλωσεις την υποληψη μου με τα ψεμματα σου. :stuck_out_tongue:

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

ε, σταματήστε να υποτιμάτε slipknot Και system of a down θα παθω κατάθλιψη…!!!

το πρόβλημα δεν ήταν τα πολλα κομματια των slipknot αλλα οτι ήταν τα λάθος κομμάτια.!!

@ redrum

Ναι. Τι ?
Ανεκαθεν δεν ελεγα τους slipknot πιθηκια ??

Aν το κουοταρες για το ‘‘C awake’’, τον κατανοω απολυτα για την αγανακτηση που νιωθει πολλες φορες για τον κοσμο, αν και ακομη δεν βλεπω να βρισκεται στο επιπεδο εκεινο ωστε να κριτικαρει τοσο εντονα και επιφανειακα την κοινωνια, συνεπως διαφωνω και μου φενεται δηθεν ο τροπος με τον οποιο εκφραζεται ο συγκεκριμενος χρηστης. ( δεν συνεχιζω, ξεφευγει η κουβεντα )

Ναι εχω μιλησει απαξιωτικα στο παρελθον για το ακροατηριο τους, και συνεχιζω να διατηρω τις αποψεις μου, αλλα επικεντρωνω τα σχολια μου στο ιδιο το συγκροτημα.

ΜΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ 7 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ !!!

και τα 3 από αυτά είναι από το τελευταίο τους δίσκο…#-o

Δε θα με προκαλείς εμένα. 8)

Πωπω, τον φορουμομπατσο δες ! :lol2:

Και ποσταρες το 1/4 του ποστ μου, αλητη προβοκατορα ! :x

:lol::lol::lol:

ChrisP … γιατί εδώ μιλάμε με ντοκουμέντα.!!

είναι εντελώς φυσιολογικό για μια μπάντα που μεγαλούργησε στα 00’s και τη λες ακόμα και την κορυφαία metal μπάντα της δεκαετίας. βέβαια, δε θα καταλάβεις ποτέ τι παίζει σε δίσκους όπως το iowa και το vol.3 (για τις black και grindcore επιρροές του ντεμπούτου ούτε λόγος). πάντως το να μην τους καταλαβαίνεις εν έτει 1990 (:roll:), νταξ, το κατανοώ.το να μην καταλαβαίνεις όμως πως αυτό που παίζουν είναι τουλάχιστον για respect, ε αυτό δεν το κατανοώ με τίποτα.

α, και το ιντερνετικό ρινγκ σαν πολύ καιρό δεν το έχουμε παρατήσει?:twisted:

Έλα ρε βγήκε τέτοιο τεύχος?? Γαμώ :stuck_out_tongue:
Αλλάξανε βλέπω οι εποχές που οι Maiden έπαιρναν παντού πρωτιές και τώρα τις παίρνουν οι Metallica. Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να κρίνω αφού δεν έχω δει όλη τη λίστα. Αλλά 7 τραγούδια Slipknot στα 200 καλύτερα ναι είναι υπερβολή! Αλλάζουν όμως οι εποχές…τι να κάνουμε.

'Ντάξει, πλάκα έχουν αυτές οι λίστες, οι ελλείψεις τους, όμως, είναι τραγικές. Περισσότερο φανερώνουν τις προτιμήσεις της πλειοψηφίας του κοινού του ήχου στην χώρα μας, ή για να γίνω πιο συγκεκριμένος, όσων είναι αναγνώστες του Hammer και μπήκαν στον κόπο να ψηφίσουν.

Πάντως, για να βγουν επτά τραγούδια Slipknot, και πολλά μάλιστα από τον τελευταίο τους album, φανερώνει ότι ένα μεγάλο μέρος των ψηφοφόρων λογικά είναι από 20 (ή λέω πολλά) και κάτω.

Για έναν υποθετικό 14-χρόνο, μια τέτοια λίστα είναι ένας καλός τυφλοσούρτης για να βρει κάποια αξιόλογα πράγματα, ή τουλάχιστον να ξεσκαρτάρει τα gigabytes που έχουν μαζευτεί στον σκληρό του. Αν όμως δεν ψαχτεί παραπέρα μόνος του, θα καταλήξει να είναι ένας Hammer-ίστας οπαδός δορυφόρος της μιας ντουζίνας ονομάτων που το περιοδικό ανακυκλώνει σε σταθερή βάση.

Ά, και το γεγονός ότι γινόταν αναφορά στους στίχους και το νόημα τους, το κρίνω ώς θετικότατο.

Πριν 10 χρόνια ακριβώς ήταν το πρώτο Hammer που πήρα, με αφιέρωμα στα 90ς.
Αυτό κι αν ήταν τυφλοσούρτης για μια ολόκληρη δεκαετία.

Απορώ γιατί δεν κάναν το ίδιο και φέτος.