Πρωτάθλημα Β' Εθνικής 2009/10

Mπραβο ρε Διαγορα.Διπλο στον Ο.Φ.Η!!!Κανε κι εσυ ρε Διαγορα τα παντα για να ανεβει η Βολαρα στη Super League.Ειναι στο χερι της ομαδας μου να εκμεταλλευτει την ηττα του O.Φ.Η και να κανει οτι μπορει για να παρει οτι μπορει απο το μεγαλο ντερμπι μεσα στην Κερκυρα,ενα παιχνιδι παρα πολυ σημαντικο για ολη τη Β Ε θνικη.

Τζιόπα αν ανεβείτε (προσωπικά σας έχω ψιλοσίγουρους), θα παίζετε πανθεσσαλικό ή εθνικό του χρόνου;

Λοιπον,ακου Mule.Απαραιτητη προυποθεση για να παιξει μια ομαδα στη φυσικη της εδρα,ειναι να εχει η εδρα σκεπαστρο.Το Ε.Α.Κ. δεν εχει ,αλλα η προεδραρα μας(βλ.Αχιλλεας Μπεος)ειπε οτι θα κανει,οπως και ηλεκτρονικο πινακα.Αρα προσωρινα τουλαχιστον,ακουγεται οτι θα παιζουμε Πανθεσσαλικο.Το Πανθεσσαλικο(που δυστυχως οι περισσοτεροι Βολιωτες σνομπαρουν και το λενε περιπακτικα Βατικανο)εμενα μου αρεσει γιατι με κανει να αισθανομαι οτι ειμαι φιλαθλος Ευρωπαικης ομαδας(σσσσσσ!!!τι λεμε τωρα).Το Ε.Α.Κ ομως ειναι εδρα!!!

Mάλλον κάτι ξέρουν οι Βολιώτες όμως και εγώ ρωτάω γιατί αυτή τη στιγμή θαυμάζω το άδειο Παγκρήτιο στην τηλεόραση! #-o:p
Και σίγουρα ο Ολυμπιακός Β. έχει περισσότερο κόσμο από τον Εργοτέλη αλλά μήπως τελικά όλη αυτή η πρεμούρα να βελτιωθούν τα γήπεδα των ομάδων της σούπερ λίγκας αγωνιστικά (αλλά και εισπρακτικά όσο και αν φαίνεται παράδοξο) δεν είναι και τόσο καλή για τις επαρχιακές ομάδες και τους οπαδούς τους…

ειναι να απορεις γιατι εργοτελης και οφη δεν ειναι μια ομαδα. 1000 φορες ο εργοτελης να ηταν στα χανια η στον αγιο νικολαο…

Καλά δεν το πιστεύω πως αυτή η ερώτηση έρχεται από ομόθρησκο μου γαύρο!! 8O
Η διαφορά στο ιδιοκτησιακό καθεστώς ΟΦΗ-Τέλη είναι προφανής…

Δεν ξερω,ισως να υπαρχει και σκοπιμοτητα,αλλα εγω θελω εκσυγχρονισμο.Θελω ολες οι ομαδες να εχουν ταυτοτητα και προσωπικοτητα.Κι ενα ομορφο γηπεδο σε κανει σοβαρο στα ματια των αλλων.

Επί της αρχής σίγουρα έχεις δίκιο, εγώ λέω τι φαίνεται στην πράξη.
Στην τελική η φυσική σας έδρα είναι ένα αξιοπρεπές γήπεδο, υπάρχουν αντίστοιχα στην Σούπερ Λίγκα (έστω με προσθήκη στέγαστρου), δεν μιλάμε για το απίστευτο γήπεδο της Νίκης, ούτε για το Γεντί Κουλέ στο Ηράκλειο…

Θυμάμαι μάλιστα μικρός και το μπαράζ όπου πήραμε το πρωτάθλημα του '82 στο εθνικό του Βόλου. Ντάλα καλοκαίρι, στη μέση του μουντιάλ του '82, να παίζει ταυτόχρονα ματσάρα Αγγλία-Γερμανία στις γηπεδάρες της Ισπανίας και εγώ μέσα στην γαυρίλα από τα 10 μου να βλέπω το μπαράζ ΟΣΦΠ-ΠΑΟ και να μην αφήνω κανέναν να αλλάξει το κανάλι! :lol:

Eκει μεσα ειχαμε νικησει και τον Ολυμπιακο Πειραιως 2-1 με θεο Ιμρε Μποντα,Βασιλη Σκουτα,Σταματιου κλπ…

εννοω οτι το ηρακλειο χρειαζεται μια ομαδα. τα ιδιοκτησιακα τα ξερουμε εδω και χρονια.
γενικα μιλαω βρε.

Μεγάλο ντέρμπι σήμερα στη Β’…για την Πανσεραικάρα με την Αναγέννηση Καρδίτσας λέω:):!:

Ναι,το ντερμπι της παραμονης.Υπαρχει ομως και το ντερμπι της ανοδου,Κερκυρα-Βολαρα.Μεχρι στιγμης καλα το παμε.Μπορω να πω οτι μας πηγαν πολυ ευνοικα και τα αποτελεσματα του Σαββατοκυριακου.Ενα ημιχρονο ακομα ,εμενα και το Χ μου κανει.

Πανσεραικάρα ομαδάρα, πάμε για άνοδο:p…πως αλλάζει ο άνθρωπος με μια νίκη:):!:

σουπα το ντερμπι δυστυχως. καμια ομαδα δεν αξιζε τη νικη οποτε κα φρεσκα τα κουλουρια ηταν αναμενομενα. παντως το χερακι ηταν καθαρο… :roll:

Ναι,ηταν σουπα,αν και σκληρο παιχνιδι με δυναμη ,ενταση και δυστυχως πολλα φαουλ.Το χερι ηταν χερι,αλλα ρε φιλε ηταν πλου κοντα,τι να το κανει το χερι να το κοψει?Δεν το εκανε εσκεμμενα.Παντως περιμενα την Κερκυρα καλυτερη.Εγω ικανοποιημενος ειμαι απο το αποτελεσμα, αν και πιστευω οτι ειχαμε κανα δυο ευκαιριες παραπανω απο σας.Τελος παντων ειμαστε σταθερα δευτεροι και συνεχιζουμε.Ειχες παει φιλε στο γηπεδο?

Aς ανεβάσουν οποιουν θέλουν,αλλα οχι το Παραρτημα…

οχι μενω αθηνα, οποτε δεν ειχα παει. το χερι χερι, αλλα καθε φορα αυτο λεμε, να το κοψει χαχα. τεσπα ετσι κι αλλιως αυτο ηταν το δικαιο αποτελεσμα. 1-2 παιχτες μονο ξεχωρισα. anyway, ειναι τα δυο φαβορι να ανεβουν. τον οφη τον φοβομουν πριν το ματς με διαγορα αλλα τωρα δεν ξερω.

Να τον φοβασαι φιλε μου τον Ο.Φ.Η παρα την γκελα που εκανε.Εσυ δηλαδη τι να φοβασαι,εισαι 8 απο μας και 11 απο Ο.Φ.Η.Στο χερι της ομαδας σου ειναι να ανεβει ανετα πανω χωρις ζορι.Εγω τον φοβαμαι τον Ο.Φ.Η,αλλα στον β γυρο τον εχω στο σπιτι μου,οποτε στο χερι μας ειναι να ξεφυγουμε κι απο αυτον και να μην κανουμε αλλες γκελες.Επομενο θυμα μας ,την Κυριακη,τα ‘‘καναρινια’’.Ελπιζω σε νικη μας,’‘χ’’ η ηττα του Ο.Φ.Η στον Ευοσμο για να ξεφυγουμε κι αλλο.

Έλεος…κιαπ΄το Αιγάλεω χάσαμε…τι γίνεται εκεί στα Σέρρας:? :slight_smile: :!:

πανω που πηγα να πω για σερρες…

κατι παιζει εκει…
δεν εξηγειτε αλλιως…
τοσο χαλια ομαδα εχει…??