Aγαπημενες ταινιες σεζον 2010

enough talk
.-

η χρονιά ήταν χάλια κ μου βάλανε το μαχαίρι στον λαιμό. δεν φταίω. 8) :smiley:

κατά τα άλλα για άλλη μια φορά στα κινηματογραφικά (ή και στα φορουμικά εν γένει) παίρνουμε τις έννοιες “αντικειμενικα (!) καλο”+“το γουσταρω”+“καφριλα”+“καλτ”+“γελάσαμε χαζά” και τις κάνουμε μια σούπα που δεν σημαίνει τπτ. :roll:

δλδ θα ξαναβλεπες κάποια απο τις ταινιες αυτές στη θέση κάποιας που δεν έχεις δει ? :wink:

πφ,humor-less,like most of the chicks…εχω στο σκληρο το El Secreto De Sus Ojos αλλα λεω να δω Expendables ξανα σημερα πριν κοιμηθω, ετσι για την τιμη των ανδρων σημερα8)

ε εντάξει λογικό τότε 8)

ατυχεστατο

ελα μσν το καναμε παλι

πες τιποτα για καμια αλλη ταινια. εχασα πολλες φετος νομιζω, αλλα απο την αλλη ολοι λενε οτι η σεζον δεν ειχε τπτ το πολυ δυνατο

αυτο το “ειμαι ο ερωτας” δεν με εψησε. πες κατι παραπανω

εμ, ειναι βαθυτατα επηρεασμενο απο Βισκοντι, δεν μπορω να πω κατι αλλο γιατι δεν εχει νοημα να πω κατι αλλο…

επισης o Aμερικανος ηταν δυναμη, απο τον σκηνοθετη του Κοντρολ
το where the wild things are θα ειναι και επισημα μια απο τις υποτιμημενες ταινιες του 2010 σε μερικα χρονια, ζορικο και περιεργο εργο αλλα μιλαει ειλικρινα
ε και δες το mary and max, δλδ ΔΕΣ ΤΟ, ειναι ολα οσα σιχαινομαι στη πιξαρ not!
the road επισης να ψυχοπλακωθεις, κανα βραδυ βροχερο και μιζερο
τελος, city of life and death, η καλυτερη αντιπολεμικη ταινια απο εποχη thin red line

κατα τ’αλλα μετρια χρονια, θα κανω καμια λιστα με τα ‘δικα’ μου διαμαντια αμα δεν βαρεθω αλλη στιγμη(στα οποια συμπεριλαμβανω mega shark vs crocosaurus οπωτε μην τσεκαρεις:p)

doublepost για τον παραπανω,

ενα πουλακι μου ειπε οτι παιζει να δεις το αμερικανικο let me in, ΜΗΝ κανεις ξανα της χοντροκεφαλας σου και δες το πρωτοτυπο αριστουργημα…2009 ταινια αλλα κλαιν, το αναφερω εδω…επισης μιας και το εξαντλησα σε εξπενταμπλες χτες, το other guys ειναι απο τις καλυτερες και πιο εξυπνες κωμωδιες της δεκαετιας.-

είδα ήδη το σουηδικο που ειναι μια ομορφια

θα δω κ το αμερικανικο κάποια στιγμη, λογω κλοε, αλλα οχι τωρα στο σινεμα, σιγα

το φοβομουν οτι ηταν φαση βισκοντι κ γενικα οι ιταλοι μου φερνουν αλλεργια. δεν πλησιαζω

θα δω το μαρυ κ μαξ. το wild things νομιζω οτι ηταν overhyped, american βαριεμαι αλλο κλουνι κ πράκτορες, the road ισως και city of life στα υποψην

καλουλι ηταν το other guys αλλα υπερβολικο οπως ολα του τυπου. αν ειχε περισσοτερο τους κανονικους guys θα ηταν καλυτερη ταινια. μονο για την σκηνη που περιγραφει πως ηταν pimp, αξιζε καπως πάντως

το expendables πάντως δευτερη φορα ειναι σιγουρα για υπνο

[-X για μπολντ, αλλα εισαι μικρος ακομα, εχεις μελλον…

Το other guys ειχε απο τα καλυτερα σεναρια για ταινια του ειδους που παρωδουσε-οικονομικο εγκλημα ενω ολοι περιμεναν καρτελ ηρωινης, φωτιες και κακους- + μερικα γκανγς που ηταν once in a lifetime για τους δημιουργους τους…

οκ, μην αρχισουμε παλι τα ιδια με χτες, γυναικες δεν βαραω

#-o:roll:

γιαυτο απορεις, μολις πας δημοτικο θα καταλαβεις:)
(εκτος κι αν εχεις να μας πεις κατι δικο σου και δεν ‘παπαγαλισεις οτι μαλακια ακους’, οπως στο deerhunter:lol::lol:)

ρε συ λουπιν, ή το κρατάμε στην πλάκα το θέμα κ βάζουμε 20 ουγκ δίπλα από κάθε πρόταση, ή μιλάμε σοβαρά και σου πετάω στο κεφάλι όλη τη λαχαναγορά. “από τις καλύτερες κ έξυπνες”. ε ήμαρτον ρε συ, χάσανε οι λέξεις την αξία τους. :slight_smile:

τεσπα μαλλιοτραβιόμαστε για μια χρονιά που δεν υπάρχει. :roll:

φιλος, εγω ετσι νομιζω…εσυ μου πετας χαρυ ποτερς και απ ιν δι εαρς και γκετ χιμ του δε γρικ στο παιχνιδι και εχεις θεμα που την θεωρω εξυπνη κωμωδια?

τεσπα, γαμηστε το, γνωμες σαν κωλοτρυπιδες κτλ κτλ, παιξτε…

δεκαετία στο λέξικο σημαίνει 10 χρόνια

FYI

jesus christ…

συγνώμη κιόλας που επεμβαίνω στην διαμάχη σας :stuck_out_tongue:
αλλα και εγω το other guys θα το εβαζα στις καλύτερες κωμωδίες για το 10

πιστεύω ειναι αρκετά καλύτερο απο το get hιm to the greek που το βαρέθηκα μετα απο κάποια ωρα…
(ίσως φταίει και οτι δεν πολυσυμπαθώ τον Russell)

συγνώμη και από μένα που παρεμβαίνω στην παρέμβαση του Νεο:p αλλά έχει δίκιο σε ότι αφορα το other guys παίζει να ήταν και η μόνη κωμωδία στην οποία γέλασα πραγματικά φέτος (βεβαια η μνήμη μου είναι απαίσια και μπορεί να μην θυμάμαι άλλες κωμωδίες που είδα αλλά ευτό δεν παίζει ρόλο:p )…To Get him… δεν το έχω δει αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα:-k

το Other guys Και εγώ το βάζω στις καλύτερες [U]φετινές[/U] κωμωδίες. :smiley: σιγά την τιτανομαχία στον χώρο όμως… 8)

βασικα με ψιλοξενέρωσε το γεγονος οτι το τρέηλερ σε ξεγελάει. νομίζεις οτι θα δεις μια ατελείωτη μάχη ανάμεσα στους “γαματους” και τους “αδερ”, αλλά αυτό τελειώνει σύντομα. ο καρέλ είναι συμπαθής (ποτέ δεν είχα ιδιαίτερη εκτίμηση σε κωμικούς της μούτας, αλλά αυτό ειναι δικό μου θέμα) και ο μάρκυ μαρκ ειναι καλύτερος στα σοβαρά του.

το get him δεν ειναι καμία ταινιάρα. έγραψα και πιο πριν οτι η σάρα το πατάει χάμω. :lol: απλά είναι αρκούντως rawk, έχει κάτι ντελιριακά/σουρεαλιστικά σκηνικά που εκτιμήσαμε, και στην τελική το είδα καλοκαίρι και ήμουν σε καλύτερο mood

τελικά όμως, και ντροπή που δεν το έβαλα (βάλαμε) λουπιν, η καλύτερη κωμωδία της χρονιάς, με χοντρή αφέλεια, νοσταλγία κτλ κ ίσως η μοναδική φετινή κωμωδία που θα ξανάβλεπα ήταν το…

[SPOILER]hot tub time machine

το σκέφτηκα μολις τώρα, αλλα τελικά σε αυτήν γέλασα περισσότερο από όλες τις άλλες μαζί ! :lol: :lol: :D[/SPOILER]

Εδώ διαφωνούμε:p Ίσως για μένα να ήταν και η πιο μέτρια κωμωδία που είδα φέτος…δε λέω, είχε τις (λίγες) καλές στιγμές του (κυρίως οι σκηνές με τον καράφλα) αλλά μέχρι εκεί…

Για μένα η καλύτερη κωμωδία που είδα φέτος ήταν το I love you Philip Morris:p