Aγαπημένος ήρωας της Disney

Mickey is satan & a police informer, fuck Mickey

XAXA! Όχι όμως ο παλιός Μickey, με το κόκκινο παντελονάκι… :vibrate:
Και εγώ προτιμώ Σκρουτζ και Ντόναλντ, μου αρέσει η προσωπικότητα τους.Αντιπαθώ ελαφρώς τα ανιψάκια!!

Ο Καρλ Μπαρκς είναι αυτός που έπλασε τον παπιόκοσμο αλλά πιστεύω ότι ο Ντον Ρόσα είναι άξιος συνεχιστής του έργου του…λατρεύω αυτή τη λεπτομέρεια στο σχεδιό του…δε μπορώ να διαλέξω ανάμεσα σε Σκρουντζ και Ντόναλντ, για μένα είναι οι 2 κορυφαίοι χρακτήρες, ο καθένας για διαφορετικούς λόγους…ίσως με μικρή διαφορά να επέλεγα τον Σκρουντζ κυρίως λόγω του Βίος και Πολιτεία, όπου φανερώνεται το μεγαλέιο του :slight_smile:

Ε ναι, όλοι εσείς οι Ντονροσικοί προτιμάτε τον Σκρουτζ, λογικό. :stuck_out_tongue:

eγω ειμαι ροσικος(και μπαρκσικος) αλλα προτιμω ντοναλντ.αντικειμενικα ομως,εχει βγει πιο επικο εργο στα κομικς της ντισνευ?

Χμμμμμμμ. Οταν ακούω “ντίσνευ” και “έπος”, πρώτα σκέφτομαι

Το Σπαθί των Πάγων. :metal:

Πραγματικα το Βιος & η Πολιτεια ειναι ανετα απο τις καλυτερες κομιξαρες που 'χω διαβασει.

Το"Ο μεγαλος Μετρ"το 'χει διαβασει κανεις?

respect στο σπαθι των παγων και γενικοτερα σε ολα τα επη που εχουν βγαλει οι ιταλοι,αλλα τιποτα δεν ειναι πιο πανω απο τον βιο.στο κατω κατω σε στοιχεια απο τον μπαρκς δεν βασιζεται?

τι ειναι ο μεγαλος μετρ?

Ενα κομικ που ανακτευε ολες τις παπιες μεσα,ειχε βγει στα ελληνικα,ειχα αγορασει μονο το 1ο τευχος αλλα το 'χω χασει.

Βιος και πολιτεια, απλα ΕΠΟΣ…:bow2: Και το Σπαθι Των Παγων φοβερο επισης… Αγαπημενος ηρωας ο Ντοναλντ, απλα[SIZE=“4”] ΘΕΟΣ,[/SIZE] απιστευτος χαρακτηρας με πολλα πραγματικα στοιχεια. Λατρευω Ντοναλντ…:bow2::bow::respect:Αγαπημενος μου σχεδιαστης ο Καρλ Μπαρκς.

donald

scrooge mc duck.Απο την σκωτια με αγαπη…8)

μονο 5 ψηφους ο Γκουφυ ? ? αφου τον αγαπαμε :smiley:

+435543:)

http://www.jrj-socrates.com/Cartoon%20Pages/goofy.htm

Αλλαξα γνωμη, στηριζουμε και αγαπαμε

Σσσσσ…καλη φαση…λοιπον πλουτο για μια ζωη…μπορει να μην ειχε ιδιαιτερους ρολους αλλα απλα και μονο η φατσα του οταν του φωναζε ο Michie υπαρχει…χχαχα:lol:

Χμμ ωραιο θεμα. Ας κανω ενα γρηγορο τοπ 10.

Εννοειται πως αυτος ο θεος ειναι ο αγαπημενος μου

  1. Scar

Ο Σκαρ ειναι ο καλυτερος κακος μακραν. Συνεχεια ειχε ενα υφος γεματο απαθεια και μισος. Μεγαλο + ηταν οτι ο Jeremy Irons εκανε την φωνη του. Αυτος ο ανθρωπος εχει την πιο ωραια φωνη εβερ.

  1. Quasimodo

Ακομη μισω εκεινη την μαλακισμενη κομπαρσα που φωναζε οτι ειναι τερας ο Κουασι την ωρα που του πετουσαν τις τοματες οι μαλακες. Κοιτα τα χαλια σου κοπελα μου.

  1. Peter Pan

  2. Ariel

  3. The Beast

  4. Jafar

Η σκηνη που γινεται φιδι ειναι απο τις καλυτερες της ντισνευ.

  1. Captain Hook

mock hero επειδη φοβοταν τους κροκοδειλους αλλα kudos για την προσπαθεια.

  1. Pocahontas

  2. Maleficent

Ειναι καραμπιτς. Προκαλεσε οτι προκαλεσε μονο και μονο επειδη δεν την καλεσαν στο παρτυ. Με αλλα λογια, θεα. Λατρευω οταν την ρωταει η μαλακισμενη μαμα της κοιμισμενης : Δεν μας κρατατε καμια κακια μεγαλειοτατη και αυτη απαντα φυσικα και οχι και μετα ριχνει την καταραρα.

  1. Iago

Ο πιο κουλ παπαγαλος εβερ.

Παίδες, για μένα ο Ντόναλντ είναι μακράν κορυφαίος. Πάντα του είχα μια συμπάθεια, ίσως και λόγω της ατυχίας του.

Ιδίως οι ιστορίες που εμφανιζόταν σαν Φάντομ Ντακ δεν υπάρχουν (αν θυμάστε, μπορούσε να κατέβει στο υπόγειο κρυσφήγετό του με ένα ασανσέρ μέσα από τη ντουλάπα του!!!).

Πολύ απλά: Θεός :bow:!!!

Εεεεε Σκρούτζ με τεράστια διαφορά από όλους τους άλλους!!! :smiley: :smiley:

Donald και από εμένα!!!:D:D:D κορυφαίος γκαφατζής!!!