Absu Live In Athens 10-9-2011

Εγω δεν τα εχωσα σε κανενα διοργανωτη, εγω μιλησα για το συνδυασμο 25αρι-Αn club.
Απο κει και περα σαφως μιας και τους φερνουν απευθειας απο Αμερικη κι οχι απο καποια ευρωπαικη χωρα τα αεροπορικα αυξανονται.

Εγω ομως το εξεταζω καθαρα απο τη δικη μου σκοπια και οπως κρινω ετσι θα πραξω.Δεν βλεπω που ειναι το προβλημα

Οσο για την διοργανωση… επειδη τυχαινει να εχω παρευρεθει σε ορισμενα απο τα πρωτα λαιβ που διοργανωσε η συγκεκριμενη παρεα, μια ζωη απ οτι θυμαμαι αθεωρητα εισητηρια βγαζανε στις συναυλιες τους οι οποιες γινονταν και εξακολουθουν να γινονται στο Αν παντα. και ξερεις κατι τετοια εγω δεν τα πολυ γουσταρω ακομα κι αν αυτο μεταφραζεται σ ενα ποιο φθηνο εισητηριο…

Δεν είπα ότι τα έχωσες στο διοργανωτή, απλώς εξήγησα γιατί τα 25 ευρώ είναι λογική τιμή για το συγκεκριμένο λάηβ. To ότι είναι στο ΑΝ δεν το πιάνω και πολύ, 1200 ευρώ ή κάπου τόσα νομίζω ότι συνεχίζει να χρεώνει.

Από την προσωπική σου σκοπιά, πολύ καλά κάνεις και κρίνεις αν τα 25 ευρώ μπορείς να τα δώσεις ή όχι.

Όσο για τα αθεώρητα εισιτήρια, εγώ μια χαρά τα δέχομαι.
Μου τα παίρνει με ένα σωρό τρόπους το κράτος, δε θα μου τα παίρνει και από τo live των ABSU.

Συμφωνώ!!! Και στην τελική καλό είναι να υποστιρίζουμε τέτοιες προσπάθειες!!
Προσωπικά ούτε εμένα με νοιάζει αν τα εισητήρια είναι θεωρημένα κλπ… ας προσπαθήσει κάποιος άλλος να διοργανώσει συναυλίες με τέτοιες μπάντες!!

Δυστηχώς όμως λόγω γάμου δε θα μπορέσω να πάω…

αν δεν εισαι εσυ αυτος που παντρευεται δεν βλεπω που υπαρχει προβλημα ααχαχα

όχι… δεν είμαι ο γαμπρός… για την ώρα τουλάχιστον… αλλά ένας πολύ καλός φίλος και δεν γίνεται να μην πάω…

H νύφη ποια είναι?

Γιατί και γω το χάνω λόγω γάμου, γαμώ τον ήλιο του τιφαρετ :!:

δάκτυλος της εκκλησίας για να χάσετε το live…

λες να είμαστε στον ίδιο γάμο;; Στη Νίκαια θα μαι εγώ…

Το μονο που απομενει τωρα ειναι να κανουν log in η νυφη κι ο γαμπρος.

BUMP!

Setlist απο Φιλανδια. Αντιο ζωη.

[SPOILER]
Apzu
Feis Mor Tir Na N’og (Across the North Sea to Visnech)
Cyntefyn’s Fountain
A Quest Into the 77th Novel
Our Lust for Lunar Plains (Nox Luna Inlustris)
The Coming of War
The Sun of Tiphareth
From Ancient Times (Starless Skies Burn to Ash)
Manannán
Night Fire Canonization
Magic(k) Square Cipher
Swords and Leather
Highland Tyrant Attack
Never Blow Out the Eastern Candle
Encore:
Descent to Acheron (Evolving Into the Progression of Woe) [/SPOILER]

[SPOILER]Ενταξει, βγαινουν, παιζουν ΟΛΟ το Sun of Tiphareth κι απο εκει και περα συνεχιζουν με ενα best of της δισκογραφιας τους. Η αληθεια ειναι οτι απ το Tara θα προτιμουσα κανα Pillars of Mercy ή το A Shield With An Iron Face, αλλα οποιοδηποτε παραπονο αφορα ενα τετοιο setlist ειναι λιγο ατοπο νομιζω. Πωπω παιζουν μεχρι και το κομματι απο κεινο το sampler της Osmose. Και Swords And Leather με Highland Tyrant Attack στα καπακια. [/SPOILER]

Παίζουν τον καλύτερο τους δίσκο ολόκληρο λαιβ, όλα τα άλλα είναι περιττά. Δεν χάνετε με τίποτα το συγκεκριμένο. Αντίο ζωή.

Κατεβαίνω από Καστοριά μόνο και μόνο για να τους δω… Όνειρο ζωής… Θέλω να δω τα drums να πετάνε αίμα!!! Νταξ o τύπος είναι σε άλλο level παιξίματος… Ειδικά στο Tara…Κρίμα βέβαια που θα παίξουν μόνο 2 κομμάτια από αυτό… Όχι ότι με χαλάει το Tiphareth…Αντιθέτως…Τόνοι καύλας!!!

να τσεκάρετε τον κιθαρίστα των obduktion, μεγάλο ταλέντο παιδιά!

ισχυει ισχυει… μονο μην τον ματιασουμε…:slight_smile:

asdf, λαθος ταμπ

Δυο μερες. http://youtu.be/VLEYvjUyixc

Τα παιζει ολα και δε μασα… τους ορχεις του, με το συμπαθειο.

Απο Zemial εκεινο που θα ηθελα να ακουσω πολυ ειναι το Scourge of the Kingdom. Αν και δεν το πιστευω, μακαρι δλδ.

To live θα γίνει κανονικά? γιατί δεν έχει προπώληση?

θα γινει!κ στο αλλο επειδη παντα οι συναυλιες της Metal Defiance δεν εχουν προπωληση!:stuck_out_tongue:

Σημερα.

Κι εσεις κυριε mindcrimeK αν μας δειτε πειτε ενα γεια, μας το χρωστατε αλλωστε. =P