Μachine Head

Δεν ειχα παρει καν πρεφα οτι επαιζαν ξανα Νεα Υορκη πριν μια βδομαδα για καποιον λογο, μιας και τους ειδα πριν 2 χρονια ΑΚΡΙΒΩΣ.

Κριμα γιατι το σετλιστ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, και προσωπικα εννοω το πρωτο σετ, κι οχι ολοκληρο το Burn My Eyes (που ουτως ή αλλως το μισο το βαριεμαι). Αλλα Imperium, Beautiful Mourning, I Am Hell, Halo, Aesthetics Of Hater, Locust, ουφ… οκ τα περισσοτερα τα ειχα δει ξανα, δεν βαριεσαι.

https://www.setlist.fm/setlist/machine-head/2020/webster-hall-new-york-ny-53988701.html

4 Likes

Δυναμίτης το σετλιστ

Και 30 ευρω εισιτηριο ε. Μια χαρα. Να ερθεις.

2 Likes

Έχω πάρει ήδη :wink:

1 Like

Λογικό με διασκευή σε Iron Maiden γίνεται αυτόματα upgrade στην πρώτη setlist :sunglasses:

πονάς;;

Εγω γιατι να πονεσω? Ποσο μαλλον οταν το λενε καλυτερα απο τους ιδιους τους Maiden.

Ωραία διασκευή είναι αλλά όχι και καλύτερο από το original

Καλύτερες από τα original είναι μόνο οι διασκευές σε Metallica που κάνουν στη συγκεκριμένη περιοδεία.

3 Likes

Ούτε αυτές…πώς προέκυψε αυτό?

Τσακώστε το.

2 Likes

Συμπαθητικό, βαριέμαι λίγο τα κουπλέ αλλά το ριφφ είναι 100% Machine Head

1 Like

Συμφωνώ το ριφφ στο 0:25 που είναι το ψιλοβασικό είναι πολύ καλό , αλλά γενικά δε μ’ άρεσε το κομμάτι και ιδιαίτερα

συμπαθητικο.Κλασικο ριφφ συμφωνω και με τους φιλους απο πανω.
μαλλον σαν single θα μεινει και οχι για να μπει στον επομενο δισκο.

23 years ago today this beast was unleashed.

3 Likes

Καινούργιο κομμάτι, εμπνευσμένο από τα πρόσφατα γεγονότα στην Αμερική. Όχι κάτι φοβερά καινούργιο, αρκετό απλό και σε μουσική και σε στίχους, ωστόσο μου άρεσε αρκετά. Είναι εντελώς to the point.

4 Likes