Agalloch/Sculptured/Don Anderson

μολις ακουσα 2 τραγουδια το …And The Great Cold Death Of The Earth και το Not Unlike the Waves και ειμαι κατενθουσιασμενος, αν και κατι μου λεει θα ενθουσιαστω περισσοτερο αν ακουσω καποιο αλμπουμ ολοκληρο…

The Mantle η Ashes Against the Grain να ακουσω πρωτο ?

Πάνε άκου το Mantle σήμερα το βράδυ.

Συμφωνώ με το Μάνο.Το The Mantle έχει την κομματάρα “in the shadow of our pale companion” :bow:

Νταξ,δισκαρα το Ashes Against the Grain αλλα θελουμε περισσοτερες ακουστικες γαμω! :!:
Το 2009 θα κυκλοφορησουν καινουριο δισκο;

Μα πως και δεν εχω γραψει σε αυτο το τοπικ ?
Απο τις καλυτερες μπαντες της εποχης μας με πραγματικα μαγευτικα τραγουδια.
Sculptured δεν εχω ακουσει εκτος απο 1-2 φορες το τελευταιο τους.

δεν έχω ακούσει κάτι για νέο άλμπουμ, αλλά μόλις κυκλοφόρησε μια συλλογή που περιλαμβάνει τα

  • From Which of this Oak
  • Of Stone, Wind, And Pillor
  • Promo '98

Kαι το promo98 ήταν limited σε 30 κόπιες παγκοσμίως. Κασέτα πάντα :smiley:

Γεια σας παιδια! Εγω ειδα το θρεντ και ειπα να μπω να ρωτησω, μιας και εχω μολις ακουσει Agalloch και θελω να ψαχτω παραπανω σε τετοιους ηχους. Αγορασα στις αρχες του καλοκαιριου το Ashes Against The Grain και ειναι πλεον ενας απο τους αγαπημενους μου δισκους!
Αν μπορουσε κανεις να μου προτεινει καποιο αλλο συγκροτημα/δισκο το οποιο κινειται σε παρομοιο στυλ θα του ημουν ευγνωμων:):slight_smile:
Σκοπευω παντως να ψαξω και ολους τους δισκους που αναφερθηκαν ηδη στο θρεντ. Thx!

Αυτο ακριβως που ψαχνεις. :wink:
Επισκεψου κι αυτο το θρεντ,θα βρεις πολλες προτασεις που θα σ’ ενδιαφερουν.

Ε σε παρόμοιο ύφος αλλά λίγο πιο μέταλ και χωρίς τις ακουστικές κιθάρες είναι οι θεοί Primordial:!:

Ευχαριστω πολυ! Σας αγαπαω ολους!:smiley:

^κι εμείς σ’ αγαπάμε! :cry:

Oλα ετοιμα τα θες και εσυ.Οι Agalloch ειναι η μουσικη που θα επαιζε ο θεος οταν περπατας
σε ενα πετρινο μονοπατι διασχιζοντας ενα δασος αειθαλων δεντρων σε καποια βορεια πολιτεια
της Αμερικης τις πρωτες μερες του χειμωνα και οταν θα τελειωνεις την βολτα σου το χιονι
θα εχει καλυψει το μονοπατι.

Tι φαφλατάς! Logout.

Αμα δεν ακουσεις Agalloch (και συγκεκριμενα το “The Mantle”), καλυτερα να σταματησεις να ακους μουσικη. Μελαγχολικη εστω. Και σοβαρομιλω.

με Agalloch δεν εχω ψαχτει πολυ, εχω το ασπρο ιπι που βγηκε φετος και το προηγουμενο και η αποψη μου ειναι πολυ θετικη.
οι kayo dot ειναι περιεργη κατασταση, λιγο μαθ, λιγο εξπεριμενταλ, λιγο αβαντγκαρντ. γενικα ειναι να θες να πειραματιστεις.

Agalloch γενικά παίζει μεγάλος σαματάς, imo είναι αξιοσημείωτη μπάντα αλλά δεν τους λατρεύω όπως ο Deathster να 'ουμε :smiley:

Εγώ θα προσέθετα ν’ ακούσεις και Pale Folklore που είναι το πιο αγαπητό σε μένα.

Kayo Dot μυστήρια μπάντα κι ο Toby Driver χαρισματικό παιδί. Choirs of the Eye επιβάλλεται να τσεκάρεις (όταν άκουσα το Wayfarer πρώτη φορά κάτι μέσα μου άλλαξε :-s) και θα σου έλεγα μετά απ’ αυτό να τσεκάρεις τους Maudlin of the Well, το παρελθόν των Kayo Dot οι οποίοι έβγαλαν 3 φοβερούς δίσκους (ξεκίνα με τα My Fruit Psychobells… και Bath). Στην περιγραφή για τον ήχο τα λέει καλά ο αποπάνω.

λογοτεχνης εισαι , λογοτεχνης :stuck_out_tongue:

παντως καπως ετσι ειναι η κατασταση:D

ακου the mantle οπως ειπε και ο ανγκμαρ, ashes against the grain και το ep tomorrow will never come (το οποιο ειναι απο τα πιο συγκινητικα κομματια που εχω ακουσει…)

α, κι αμα δε σου αρεσει το 14λεπτο απ το The Mantle, με το συμπαθειο, αλλα αυτομπαναρισου απ τον πλανητη.

καποιος καλος μοντ να μεταφερει τα ποστς στο θρεντ των agalloch !! :smiley: