Album Exchange

Μι του

Σεϊμ χιαρ

Αν βγει μονός αριθμός τι γίνεται?

Κάποιος θα κάνει review για τον δικό του δίσκο :face_with_monocle:

Θα βαλουμε τους @Sevek @Kostas_L και @Aldebaran σε μια κληρωτιδα και ενας απο αυτους τους 3 προδοτες θα αναγκαστει να συμμετασχει με το ζορι και διχως δικαιωμα εφεσης.

10 Likes

Μπορούμε να ανταλάζουμε τυχαία album, όλοι μ’όλους και όχι ανά δύο και έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα βέβαια

edi: Ας κάνουμε όλοι ένα κύκλο :stuck_out_tongue:

1 Like

Ειμαι σιγουρος η λυκαινα ψηνεται να κανει 20 reviews καθε βδομαδα

Όχι ρε, πάλι το ίδιο schedule, αλλά αντί να ανταλλάζουμε σα ζευγάρια, εγώ να δώσω σε εσένα, εσύ στον Κώστα και ο Κώστας σε εμένα, αλλά με περισσότερα άτομα :stuck_out_tongue:

1 Like

Ναι μωρε το καταλαβα αλλα ασε με να πεταξω την μαλακια μου (!)

Μου φαινεται οτι μολις προσφερθηκες να φροντισεις το rolling algorithm για το ποιος θα γραψει για ποιον (σιγα την δουλεια, αλλα καποιος πρεπει να την κανει, και εγω προτεινω εσενα ως τον μικροτερο )

οταν ο αριθμος ειναι μονος, συνηθιζεται να βγαινει μια τριαδα οπου ο α ακουει του β, ο β του γ και ο γ του α. Φυσικα οπως ειπε o nnnkkk μπορω αντι για ζευγαρια να ποσταρω απλα μια λιστα και ο καθενας να ακουσει οποιον εχει απο κατω του

1 Like

@QuintomScenario έχω ρε να ετοιμασω Underground Express και Enter Pagan μεχρι την αλλη βδομάδα, λυπηθείτε με (δεν αναφέρομαι καν στην κόλαση της κανονικής δουλειάς…)

3 Likes

(εγω απλα παραπονιεμαι γιατι πιστευω οτι απο τα 20-25 ατομα που παιρνουν μερος μονο εσυ και κανα 2-3 ακομα - συμπεριλαμβανομενων των Κωστας Λαμδα και Σεβεκ - μπορει να εκτιμησουν αυτο που εβαλα :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp: )

2 Likes

Θα με κάνεις να γράψω εμβόλιμη παράγραφε ρε άτιμε!

1 Like

Εγώ θέλω να μπεις, να μην σου τύχει αυτό το ζευγάρι και μετά να ζορίζεσαι για Pagan (και για όσα έρχονται από εβδομάδα, τον νου σου :stuck_out_tongue: )

2 Likes

Για οτι έρχεται…I will be ready.

1 Like

Σε πειράζω μωρέ, μην δικαιολογείσαι και απλά αποδέξου το πάσο σου :stuck_out_tongue:

Ασε, τωρα ειδα οτι πεθανε ο Diego κι ειμαι σε σοκ.

2 Likes

Αυτό ακούστηκε πολύ λάθος πάντως

Με όποιο τρόπο από αυτούς που προτάθηκαν να γίνει η ανταλλαγή μια χαρά είναι, να γυρίζει έχει σημασια

2 Likes

Θα πάρουν όλοι σε ζευγάρια και τρία άτομα θα πάρουν ο 1 του 2, ο 2 του 3 και ο 3 του 1 και θα λυθεί το πρόβλημα.

EDIT: τα είπε κι ο @nnnkkk, έχει πάρει τα πάνω του από τότε που διάβασε το άρθρο του Θέμη για τον Μουρίνιο και γεννάει ο νους του συνέχεια

Λοιπον επειδη εμενα μου αρεσε η προταση του Παργαλατσου, δηλαδη να δινουμε και feedback για τον δισκο που εμεις προτεινουμε καθε βδομαδα, λεω να κανω follow up σε αυτο και να πω 2 λογακια για το Hagnesta Hill των Kent, το οποιο και προτεινα.

Η αποπανω παραγραφος του Μανου ειναι 100% on the spot μεχρι το τελευταιο κομμα, και ειναι ο λογος για τον οποιον αυτο το αλμπουμ εχει μια παρα πολυ ιδιαιτερη θεση στην καρδια μου, αν και εχουν γενικα αξιολογη δισκογραφια οι Kent. Αλλωστε, o δισκος κυκλοφορησε οταν ημουν 18 και μισο. Αν και λατρευω και τις δυο εκδοσεις, εχω δεθει συναισθηματικα με την αγγλικη, γιατι μπορω να ταυτιστω πολυ περισσοτερο και με τον στιχο καθως δεν γνωριζω Σουηδικα.

Θα κανω μια ειδικη μνεια σε λιγα τραγουδια, παρολο που μου αρεσει ολος ο δισκος και θα πω μονο τα εξης:

  • The King Is Dead: Ενδεικτικο του ηχου και του υφους των Kent, ενα πανεμορφο τραγουδι
  • Revolt III: Το πιο “επιθετικο” του δισκου, νομιζω αξιζει την προσοχη ολων σας για 3 λεπτα
  • Music Non Stop: When Abba meets classic 90s alt rock, εξαιρετικο απλα
  • Stay With Me: Ισως το πιο ξεχωριστο για μενα στον δισκο… το αγαπω. Αυτο το μπασο.

Αν σας αρεσει εστω και λιγο αυτο που περιγραφει ο Μανος στην αποπανω παραγραφο, τοτε καντε στον εαυτο σας μια χαρη και ακουστε τουλαχιστον αυτα τα 4 τραγουδια (το Music Non Stop ηταν χιτακι τοτε στο MTV και επαιζε συχνα και στο MAD, εχει και γαματο βιντεο, τσεκαρετε και μπλουζακι του Berg) :

4 Likes