Album Exchange

Για το τι ερεβώδης θόρυβος θα μου λάχει :stuck_out_tongue:

3 Likes

Θα περιμένω λοιπόν την απάντηση στο τι σου έλαχε :stuck_out_tongue:

2 Likes

@Pargalatsos, ίσως η μόνη μπάντα του είδους που ακούω ευχάριστα. Τις υπόλοιπες τις βγάζω στο λεπτό.

1 Like

Τα θυμάμαι αυτά να ξέρεις.

1 Like

Και εγώ χάρηκα που μου έτυχαν lake of tears, είναι μια μπάντα που συμπαθώ αρκετά, αλλά δεν έτυχε ποτέ να εμβαθύνω, πέρα από κάποια σκόρπια κομμάτια που έχω ακούσει. Και γαμω δηλαδή

1 Like

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει ακούσει ο ταηλερ το δικό μου.

Slowcore λέει. Είμαι και ταμπελας και τον όρο δεν τον έχω ξανακουσει, για πάμε

Εντύπωση μου κάνουν πολλές επιλογές, δίνει την εντύπωση πως δεν είναι ΜΕΤΑΛ φόρουμ.

Brian Fallon λέει :smiling_face_with_three_hearts:

4 Likes

Αφού δεν μπορώ ρε φίλε, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ :laughing:

1 Like

Ελπίζω το συγκεκριμένο αλμπουμ να σε ψήσει να δώσεις μια ευκαιρία και σε άλλους - σαφώς πιο γνωστούς και ενδεχομένως καλύτερους - δίσκους τους.

Tip: Τη – μία (αλλά ελπίζω σε παραπάνω) – φορά που θα το ακούσεις με προσοχή, χρησιμοποίησε καλά ακουστικά και μη λυπηθείς την ένταση. Θα με θυμηθείς.

Όσο για τους Chemical Romance, μια χαρά. Το μόνο που έχω ακούσει από αυτούς είναι το γνωστό videoclip με μια παρέλαση γκοθ ζόμπις ή κάτι τέτοιο! Για να ακούσουμε τι λένε, γιατί ομολογώ ότι από αυτό το genre έχω μαύρα μεσάνυχτα… :waxing_crescent_moon:

3 Likes

Τραγουδάει και η Lucille 2, σ’ένα τραγούδι, μπορείς να το βρεις χωρίς να το ψάξεις?

2 Likes

Πωωωωωω λουκούμι το δικό μου. Και έχω να το ακούσω καιρό…

Challenge accepted!

1 Like

Καλα ρε hidden ήταν το thread τόσες μέρες? Σέλω και εγώ στο επομενοοοο…καλά ακούσματα :slight_smile:

2 Likes

Χα! Έχω 3,5 χρονών διαολάκι οπότε χρόνος ελάχιστος για ποσταρίσματα, μόνο χάζι για νέες μουσικές οπότε αυτό το thread ήταν ταμάμ. Εύγε στον treadstarter!

Βέβαια του Ιάσωνα το έχω ακούσει, λίγο σκόρπια και αρκετά πιο παλιά αλλά είναι ότι πρέπει τώρα για ακουστικά και καραντινοτρέξιμο στους άδειους δρόμους. Θα το τιμήσω! Πιστεύω ότι θα σου αρέσει η πρόταση αν διαβάσεις και λίγο για το άνθρωπο πίσω από τους Songs: Ohia και μετά αν ακούσεις και άλλα :slight_smile:

4 Likes

Πόσο τυχερός!!! Η αρχική μου σκέψη ήταν αυτό:

αλλά με κέρδισαν τα χρώματα της δεύτερης εικόνας :D:D:D:D

2 Likes

Ειμαι παρα πολυ ενθουσιασμενος που θα ακουσω Pelican σοβαρα, γιατι εχω ακουσει σκορπια απο δω κι απο κει τραγουδια, και παντοτε ηταν μια μπαντα που ηθελα να πιασω. Ευχαριστω για την προταση @eviL , τωρα δεν ξερω κατα ποσο η electronica ειναι η δικη σου φαση, αλλα ελπιζω να εκτιμησεις.

Ακομα περισσοτερο ενθουσιασμενος βεβαια ειμαι που ο @pantelis79 θα κατσει να ακουσει djent που ξερω οτι του αρεσει παρα πολυ!!!

ΥΓ. Γουσταρω που ματσαριστηκα με τον ηβολ που ειχαμε μακραν τα δυο μεγαλυτερα notes στο εξελοφυλλο :joy:

1 Like

Παρόλο που είναι παρλαπίπες, ο δίσκος αυτός είναι ο πιο βατός τους, ο πιο απλός τους, ο πιο ατμοσφαιρικός τους (όχι ότι δεν έχει ξύλο…) και γενικά είναι αψογοτέλειος δίσκος. Θα δυσκολευτείς @pantelis79, δεν λέω, αλλά αξίζει.
Αν δεν έχεις ακούσει και την επιλογή μου που κόπηκε στο νήμα, άκου και αυτή, θα εκτιμήσεις πιο σίγουρα :smiley:

Βtw, @JTN μην βάλεις ποτέ βραδινή εικόνα από πόλη, οι μισοί θα ακούμε το Perdition city.

2 Likes

Δε δυσκολεύομαι, μια χαρά στρωτά κυλάει, εσένα λυπάμαι :smile:

EDIT: μου πέταξες και διπλό δίσκο βέβαια, δεν έχω πει ακόμα τίποτα γι’ αυτό, αλητεία, αλητεία! Αλητεία!

4 Likes

Εκλεψε λιγο βεβαια ο @Sevek αφου και στην Wikipedia θεωρουνται δυο ξεχωριστα αλμπουμς, ασχετα αν κυκλοφορησαν την ιδια μερα. Πιο πολυ φαση Use Your Illusion και Lemuria/Sirius B απο Therion ειναι δηλαδη παρα διπλο αλμπουμ :smiling_imp:

Αλλα εγω στηριζω 100% να τα ακουσεις και τα δυο. Να πηξεις. Αλλωστε η συνολικη διαρκεια ειναι 80 λετπα σιγα

Τι να πήξω ρε μλκ, καλό είναι λέμε, έχω περάσει τη μέση του δεύτερου δίσκου σου λέω.

1 Like

Επειδή ο αντίχειρας μου κάνει ορθή γωνία απ’την απέξω όταν πιάνω την πένα αν δεν το πολυσκέφτομαι, τα πρώτα δύο χρόνια που έπαιζα κιθάρα η πένα χτύπαγε τη χορδή πολύ πλαγιαστά και djentαρα και σε κλασσική και σε ηλεκτρική. Τον όρο τον έμαθα από τον κολλητό του λυκείου που έπιασε και ξετρελάθηκε με τους Periphery και του λέω “Άκου ρε μλκ, κι εγώ έτσι ακούγομαι”. Μια φορά ένα πρωινό βάλαμε το Icarus Lives στα ηχεία του σχολείου, Misha Mansur και αυτά είναι όσα ξέρω και έχω να πω για djent που συζητάτε :stuck_out_tongue:

2 Likes