Album Exchange

Γαμησετα, κι εγω το ιδιο μαν. Οταν δεν υπαρχει και καποιο αλλο συναισθημα να σπαει τη μελαγχολια (οπως στο Forever Autumn που μου προτεινε ο φιλτατος @Achamian στο οποιο υπαρχουν νοτες αισιοδοξιας διασπαρτες και εμποδιζουν τη μελαγχολια να μπει σε 2η,3η,4η,5η διασταση και να συναντησει εκει τον παπα-χετ που απλα ετυχε να βρισκεται στην ιδια διασταση) , συνηθως δεν μπορω να ακουσω τους μελαγχολικα μελαγχολικους δισκους.

Εντωμεταξυ τι σου ειναι το γαμημενο το υποσυνειδητο/ασυνειδητο/whatever.

Λιγο πριν πεσω για υπνο χτες διαβασα το (γαμιστερο καμμενο) ποστ του @YoungAtlas για το ονειρο που ειδε. Μετα απο αυτο, οντας αρκετα παρορμητικος με αυτα, προτιμησα να μην καω απο την πολλη σκεψη με το ποιο αλμπουμ να βαλω στο ελευθερο θεμα και εβαλα εναν φετινο δισκο που ακουω αρκετα τελευταια και θεωρω πολυ καλο…

…Μετα απο λιγο πεφτω για υπνο και βλεπω ονειρο πως καποιος ποσταρισε “ε μαλακες μην βαλετε το καινουριο **** ****** το εχουμε ακουσει ολοι εχουμε πει γι αυτο, οποιος το βαλει θα το κανουμε skip ε”. Και στη συνεχεια προκυπτει πως το ειχαμε βαλει 4 ή 5 ατομα :rofl:

4 Likes

Ετσι ακριβως. Και οταν με ρωταει ο κοσμος “πως μπορω να ακουω αυτα τα μελαγχολικα και στεναχωρα” ενω ο ιδιος κοσμος λιωνει ξερω γω σε κουτουκια και ρεμπεταδικα με κατι μουσικες και τραγουδια που εμενα μου προκαλουν απεριοριστη μιζερια και με κανουν να νιωθω πραγματικη θλιψη, απορω πραγματικα. Βασικα δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου η κλαψομουνιαση στην μουσικη (επ ουδενι δεν αναφερομαι σε Μανο Λοιζο με αυτο, καμια σχεση) και οταν ακουω κατι ρεμπετες να κλαινε για την απονη ζωη κτλ απλα ξενερωνω φουλ. Τετοια κλαψα ουτε οι Αναθεμα στα πιο κλαψιαρικα τους, ειναι ταξιδιαρικοι ακομα κι εκει.

Εκλαψα που την πατησες θες δε θες με ονειρο και συ…

2 Likes

αχαχ, εγω μια ιστορια με παπιες προτεινα και ο αλλος εβγαλε φιλοσοφικο δοκιμιο.

αν μη τι αλλο, αφιερωσες χρονο στην ακροαση και ειναι εμφανες οτι σε αγγιξε σε καποιο/α επιπεδο/α


να με συγχωρεις φιλτατε με το Ικι Θαμπ, με πετυχε σε κακια βδομαδα με πολυ κουραση και απογοητευση οποτε δεν ειχα χρονο για τις φανφαρες του Τζακ. Θυμαμαι πως τον αγαπουσα το δισκο καποτε, οποτε ακομα καπου μεσα μου ειναι και αυτο, αλλα οχι αυτη τη στιγμη.


Για να δουμε αν και σ’αυτο το exchange θα πεσω μεσα στο γουστο του JTN.

4 Likes

Την έχω τη μάσκα V, ΑΛΛΗ μάσκα θέλω γιατί αν γίνει τέτοιο album exchange δε θα έχω τι να βάλω, αγχώθηκα χθες στο όνειρο, μη με αγχώνεις ξανά :persevere:

@JTN ψήσου να γίνει ζωντανή κλήρωση για τα ματσαρίσματα στο Zoom, να λέω ότι τα όνειρα βγαίνουν (περίπου) αληθινά

6 Likes

Ελα αλλαξα φωτο προφιλ γιατι περασε κι ενας μηνας απο τις 5 Νοεμβριου.
Και για να μην εχεις εφιαλτες πλεον. Και αυτο θα μεινει για κανα χρονο.
Speaking of εφιαλτες… @pantelis79 που ειναι το review για King Diamond?
Ανυπομονει ο Αποστολης…

8 Likes

δεν το γνωριζω και αν κρινω απο το ειδος 95% οχι

ναι αλλα απο περιεργεια θα το βαλεις να παιζει

εδιτ: να πω οτι οταν γκουγκλαρα να δω τι ειδος να το βαλω, μου ηρθε λιγακι εμετος που υπαρχει καν τετοιος ορος, αλλα τι να κανεις…

1 Like

Έχω ακούσει αρκετές φορές το άλμπουμ για να γράψω κριτική, αλλά έχω ελάχιστο χρόνο τις τελευταίες ημέρες. Υπόσχομαι ότι μέχρι αύριο βράδυ θα το έχω κάνει.

Ψήσου!! Να φορέσουμε και τις μάσκες μας που κάθονται και αραχνιάζουν…

1 Like

image

matia ακουει sevek
sevek ακουει moonchild
moonchild ακουει matia

4 Likes

Τι μπορεί να σημαίνει Progressive Ninja Buddhist Metal? :stuck_out_tongue:

@Clairvoyant τρομερό matchup, αναμένω εκτενέστατο review.

4 Likes

Α εντάξει, στην ουσία θα ακούσω τον δίσκο που έβαλες στην ώρα του. :")

Νομίζω κάτι έχει πάει λάθος με τα ζευγάρια.

1 Like

Sorry @QuintomScenario :slight_smile: Ελπιζω να το ευχαριστηθεις :smiley:
Απο την αλλη ανυπομονω για Progressive Ninja Buddhist Metal !

Κι εγώ αυτό μόλις παρατήρησα. Από τη μία ο @manos87 θα κάνει 2 review, από την άλλη είμαστε σίγουροι ότι ο @JTN δεν πειράζει τα ζευγάρια :alien: :alien:

δεν πειραζω τιποτα! Frank Zappa και Orphaned Land θα ηταν οι επιλογες μου
και δεν φταιω εγω που ο μανος συμπληρωσε δυο φορες!!!
υπάρχει άλλο προβλημα;

Βία και νοθεία συμφορουμιτες. Προτείνω για τιμωρία στους υπεύθυνους baby metal στο ριπιτ μέχρι να αλλάξει η χρονιά

Πλάκα κάνω ε

@LesAnTz γαμάτο match πράγματι :smiley:

1 Like

Τι πρόβλημα να υπάρχει ο @Pargalatsos εδώ το παλικάρι μου έδωσε να γράψω για τον δίσκο της χρονιάς!!! :star_struck: :star_struck: :star_struck: :star_struck: το λατρεύω το έχω λιώσει όλο το πρώτο lockdown με αυτό αγκαλιά την έβγαλα καιρός να γράψω δύο κουβέντες για δαύτο…

1 Like

εγινε update

2 Likes

Φαντάζομαι πως μετά την παραδειγματική τιμωρία στον υπεύθυνο αυτού του χάους, θα πρέπει να βρεθεί και μια λύση, άρα τα δύο ζευγάρια να γίνουν τρίγωνο?

εδιτ: με πρόλαβες και το’κανες