Album Exchange

Γιατι μπορεις να κανεις edit στο google doc ρε βυσματια που λες και τους αλλους λαμογια?

1 Like

Όχι ακόμα. Δεν με πειράζει, θα μείνω με αυτό που έβαλες (και μέχρι την Δευτέρα μπορεί να έχω ακούσει και όλα τα υπόλοιπα χοχοχ). Καλή ακρόαση!

1 Like

Δεν έκανα edit ρε. Read between the lines

Προσθεσε καινούρια γραμμή από το λινκ στην αρχή του thread μαλλον. Και ο @JTN καπάκια το κλείδωσε μην τα κάνουμε όλα μπουρδέλο :joy:

2 Likes

Μας έλαχε να κανουμε ζευγάρι με τον αδερφό έτσι κι αλλιώς @Ktn.
Please forgive me που σου έλαχε να ακουσεις αυτο, καλή τύχη.
Deadboy, ξεκινάει καλά, πάμε!

1 Like

Ποιος είναι ο κλοουν, αυτός που έσπασε τον κώδικα ή αυτός που πιάστηκε στη φάκα που ο ίδιος εστησε???

@nnnkkk στην εποχή μου, σε αυτές τις ερωτήσεις απαντούσαμε μόνο με αυτός 1-0

3 Likes

@anhydriis Ελπιζω να σαρεσει το Wand ! Χαρηκα με την επιλογη σου!

2 Likes

Εβαλες γραμμη -> εκανες edit

Ε ναι καταλαβα τι εκανε, για edit μετραει! Κλαιω…

1 Like

Μα την αλήθεια, μετά τη συνεντευξάρα είχα πει να το ακούσω αλλά λίγο η καταστροφή του κόσμου λίγο το να λίγο τ άλλο, δεν αξιώθηκα. Τώρα ήρθε η στιγμή.

1 Like

doom λοιπον.

Έχω να προτείνω να γίνει ελαφρώς πιο δύσκολο: για τον δίσκο που προτείνει κάποιος, να λέει και ο ίδιος 2 λογακια, έτσι ώστε να φαίνεται και να αντιθεση/ομοιότητα μεταξύ των 2. Α, και το ποσταρισμα αυτό θα γινεται, αφού έχει γράψει ο άλλος τα 2 του λογακια (καλό είναι να τα έχει έτοιμα ο πρώτος από τότε που έχει προτείνει το δίσκο). Γενικα πολύ πράμα, αλλά sounds fun.

edit: τώρα είδα λίγο λεπτομερώς την λίστα με τα αλμπουνς.
Πολύ ροκ-κάτι παίζει, γεράσαμε!

2 Likes

Από το ίδιο συνάφι ναι. Θα έλεγε κάποιος πως υπάρχει μια μικρή σκηνή εκεί κάτω, δημιουργημένη τα τελευταία 10-15 χρόνια, υποβοηθούμενη και από την αγαπητή Heavy Chains. Wizar’d δυστυχώς δεν πολυπαλεύω τα φωνητικά, μουσικά πολύ δυνατοί όμως.

Το δικό σου δεν το ήξερα καν, είμαι λίγο περαστικός από το στονεροχέβυ αλλά σε γενικές γραμμές μου κάνει ο ήχος.

Double post για μια γενική παρατήρησ. Μου κάνει εντύπωση το γεγονός πως κανείς δεν έχει ακούσει το άλμπουμ που του έλαχε. Περίμενα σίγουρα να συμβεί κάτι τέτοιο.

:slightly_smiling_face:

Το έχω ήδη έτοιμο για εκτεταμένες ακροάσεις, ανυπομονώ…

Καλα και συ το πηγες για φετινο δισκο;

Λοιιιιιιιιπον ,

ο φίλος @pantelis79 επέλεξε και πρότεινε το

και νομίζω το όλο εγχείρημα του παιχνιδιού αποκτά πραγματικά νόημα στην περίπτωση μου . Εντελώς έξω από τα νερά μου , εντελώς εκτός των ακουσμάτων μου . Τους Gathering σαφώς τους γνωρίζω , πλην όμως δεν είχα ακούσει τίποτα από αυτούς

Το Disclosure στην πρώτη ακρόαση απλά μου άρεσε. Και στάθηκα στην εκπληκτική φωνή . Άρχισα να του δίνω σημασία μετά την μέση του I Can See Four Miles :hushed:

Στην δεύτερη ακρόαση απλώθηκε όλη η δύναμη των ενορχηστρώσεων τους , ακούγονται ωραία όργανα όπως τρομπέτα , τσελο κλπ . Οι συνθέσεις σε σημεία απλώνονται πραγματικά πολύ όμορφα με χτίσιμο και κορύφωση . Έπιασα και αρκετά U2 κιθαριστικά μέρη

Πολύ καλός δίσκος, δεν περίμενα κάτι λιγότερο από τον Παντελή . Δεν έχει υπάρξει πρόταση του που να μην μου άρεσε

11 Likes

Εγκλημα του Παντελη να μην κανει εισαγωγη με αλλο αλμπουμ αλλα νομιζω πως σκεφτηκε οτι οι περισσοτεροι θα εχουν ακουσει τα παλια κλασικα. Πρεπει να ακουσεις και τα αλλα τωρα!!! Εχουν καπου 6 αλμπουμ καλυτερα απο το Disclosure :stuck_out_tongue:

3 Likes

Που να ακούσεις και τους δίσκους με την παλιά φωνή… Αυτόν τον δίσκο τον πρότεινα επειδή είναι ο τελευταίος των Gathering μέχρι σήμερα, από το μακρινό πια 2012. Το 2007 η Anneke τους άφησε (Gathering σας αγαπώ, προδότρα δεν ξεχνώ :stuck_out_tongue:) για να επικεντρωθεί στην “προσωπική της καριέρα”, που δυστυχώς είναι οριακά για τα μπάζα. Όντας το πιο προβεβλημένο μέλος της μπάντας, ήταν λογικό τα ψωμιά τους να είναι μετρημένα. Πήραν λοιπόν τη Silje, έβγαλαν το The West Pole το 2009, το οποίο είναι κι αυτό καλό, περιόδευσαν, ήρθαν κι εδώ, έβγαλαν και το Disclosure το 2012, το οποίο είναι ακόμα καλύτερο. Οι μουσικοί (Hans, Rene, Frank βασικά) είναι πολύ καλοί στο να γράφουν ωραία τραγούδια, δεν έχασαν αυτήν τους την ικανότητα. Με μια ωραία φωνή σαν της Silje η μπάντα παρέδωσε και πάλι ωραίους δίσκους, αλλά το εμπορικό της εκτόπισμα είχε πια καταβαραθρωθεί. Δεν ξέρω καν αν θα ξαναδούμε κάτι από αυτούς στο μέλλον, αλλά είναι κρίμα οι δύο post-Anneke δίσκοι τους να μην έχουν ακουστεί, αξίζουν, είναι πολύ ωραίοι. Χαίρομαι που σου άρεσε @Rebel, εγώ το δικό σου το άκουσα τώρα πρώτη φορά, θα γράψω εντός ΣΚ μάλλον. Μπράβο ρε @JTN, ωραίο το παιχνιδάκι.

Ε ναι ρε, τα έχουν ακούσει και μετά τους έχουν παρατήσει όταν έφυγε η Anneke, γι’ αυτό έβαλε Disclosure :stuck_out_tongue:

7 Likes