Album Exchange

Εγώ όχι!
Σαμπμιτιντ.

download

Ξεκίνησε πάλι το παιχνίδι και μου έτυχε ματσάρισμα με τον @JTN

Ο δίσκος που μου πρότεινε είναι αυτός που βλέπετε πιο πάνω. Η μπάντα λέγεται Incura, είναι από τον Καναδά και αυτό είναι το ντεμπούτο τους άλμπουμ που βγήκε το 2013 (αν και είχαν βγάλει και κάποια μεμονωμένα singles πιο πριν απ’ ότι είδα).

Να πω ότι με τους Incura ήρθα πρώτη φορά σε επαφή, δεν τους ήξερα πιο πριν. Όπως είπα είναι Καναδοί και η μουσική που παίζουν είναι ένα μελωδικό heavy rock με έντονα τα θεατρικά στοιχεία. Ο τραγουδιστής τους, εκτός από το συγκρότημα, συμμετέχει επίσης και σε musical παραγωγές, οπότε μπορείτε να πάρετε μια ιδέα του τι ακριβώς παίζει εδώ.

Λοιπόν το άλμπουμ έχει 10 τραγούδια. Γενικά κυλάει σχεδόν ολόκληρο αρκετά ευχάριστα. Ξεχώρισα προσωπικά κάποια κομμάτια που μου άρεσαν παραπάνω. Το εναρκτήριο ‘Get The Gun’ (δυναμικό ξεκίνημα) και επίσης τα ‘I Breathe This’, ‘Turning Blue’ και το “Sweat Runs Cold” που κλείνει το δίσκο.

Πάμε δυναμικά από Γενάρη τώρα!

1 Like

Έχουν βγει ζευγάρια ή χρωστούμενο είναι αυτό?

1 Like

Χρωστούμενο είναι, το μοναδικό που χρωστούσα.

Απλά το προλόγισα με τρόπο σαν να έχουν βγει νέα ζευγάρια, έτσι για τη φάση!

9 εγκυρες συμμετοχες μεχρι τωρα
@eviL και @anhydriis τελειωνετε με τα προηγουμενα πρωτα για να δεχτω αυτα που βαλατε, δεν ειναι τιποτα

@tylerdurden @Giasonas @nnnkkk @rebel εκδηλωσατε ενδιαφερον αλλα δεν σας βλεπω!.

θα θελαμε να δουμε ξανα παλιες φρουρες οπως @Sh_Wo_f @apostolisza8 @LesAnTz @osfp7 @spyros_koukas @manos87 @death.eternal @furor @Moonchild92

5 Likes

οπως και χρηστες που νομιζω δεν εγραφαν στο φορουμ τοτε @Curehead @Com_Mark @generationx
και γενικα ατομα που μας αρεσουν οι προτασεις τους αλλα τα ειδαμε στο παρελθον λιγο ή καθολου. Να επαναλαβω οτι ειναι μηνιαιο πλεον
@ManosOrff @Aldebaran @Neo @Kostas_L @Storm @plex27 @YoungAtlas @Achamian @kbil @Alejandro.m @The_Black_League @Ian_Metalhead @οσουςξεχναω

παντελη και καποιους αλλους θα σας εκανα ταγκ αλλα να μην κοροϊδευομαστε :joy: (εκτος αν μου αποδειξετε οτι εχω αδικο να μην εχω ελπιδες!!)

5 Likes

Για επαναλαβε τους κανόνες βρε παλληκάρι να δούμε τι γυρεύουμε εδώ

1 Like

@JTN, και πέρσι στον ίδιο γύρο είχα δυσκολίες, δεν ακούω χρονολογικά μουσική γενικά, μόνο Muse ή Wet Leg μπορώ να βάλω και το σκέφτομαι

εγω παντως δεν εχω ακουσει νοτα απο wet leg και ισχυει το ιδιο για καποιους με muse

@ManosOrff

  • τελη καθε μηνα ανοιγω μια φορμα και ο καθενας μας τη συμπληρωνει με ενα αλμπουμ που του αρεσει
  • πρωτη του επομενου μηνα βγαζω τυχαια ζευγαρια και ενα sheet με ολα τα αλμπουμ που μαζευτηκαν
  • εχουμε περιθωριο ολον τον μηνα για να ακουσουμε αυτο που μας ανατεθηκε και οποτε ειμαστε ετοιμοι γραφουμε δυο τρια πραγματακια γι αυτο
  • ξανα το ιδιο απλα μερικες φορες υπαρχουν θεματικες στα αλμπουμ που ζηταμε.

αυτη τη φορα ζηταμε αλμπουμ του 2022. Την επομενη θα ειναι ελευθερο.

2 Likes

Να βάλεις, τρεις κι ο κούκος το χουμε ακούσει εδώ μέσα, οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου

4 Likes

Πρέπει να παραδόσω χρωστούμενο πριν συμπληρώσω φόρμα;

Btw έχω τόσες πολλές επιλογές σε αυτό το θέμα που χαώθηκα.

ναι
δωσε κι εσυ το καλο παραδειγμα

1 Like

Ευχαρίστως.

1 Like

Είμαι πηγμένος αυτήν την περίοδο, αλλά αφού είναι μηνιαίο θα παίξω. Μουσικά μιλώντας, το 2022 δε με ενθουσίασε βέβαια…

1 Like

Αν διαβασεις τους κανονες για τον μηνα αυτο, δεν χρειαζεται καν να εχεις ακουσει τον δισκο που θα βαλεις θεωρητικα, μπορεις απλα να γκουγκλαρεις “albums released in 2022” και τυχαια να βαλεις ενα απο αυτα. Δεν ειναι κιολας οτι ολοι οσοι βαζουν αλμπουμς εδω περα ή οσοι γραφουν για αυτα τα ακουνε πρωτα :stuck_out_tongue:

Τρελο single out, κλαιω

Τι έγινε ρε παιδιά και με σηκώσατε από τον τάφο χριστουγεννιάτικα?? Δέν θα με χάλαγε ένα exchange πάντως :joy:

3 Likes

Ειδα ενα tag του @JTN μου πηρε λιγη ωρα να καταλαβω τι κανετε εδω… Νομιζω καταλαβα και εδωσα και εγω ενα albumακι…

2 Likes

Περίμενα ότι θα έχεις ακούσει βάσει ακουσμάτων σου!

Οκ, θα το σκεφτώ και θα στείλω :wink:

Εγώ δεν ήξερα καν ότι υπάρχει συγκρότημα wet leg.

Και χτες που άκουσα ένα δείγμα, δεν είναι καθόλου στο στυλ μου.