Album που ξεθάψατε μετά απο καιρό

αγνες εποχες νιατων και τιμιοτητας

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

lol, και γω χτες βράδυ ξέθαψα το wall of jericho και keeper I

εσυ δεν εχεις να ακουσεις σημερα το british steel για 6389 φορα και μετα να μας σπασεις τα ουμπαλα?

Ω τα μισά να μου χε πει!

Μπα, σήμερα λέω ν’ ακούσω κι εγώ Keepers. Το ακούω αρκετά τελευταία βέβαια ούτως ή άλλως.

Πέρα απ’ την πλάκα, ένα θαμπζαπ στον μικρό Λουπέν.

[I]In the sky a mighty eagle
Doesn’t care ‘bout what’s illegal
On its wings the rainbow’s flyin’
It’s flyin’ to Eternity…[/I]

απο τις προαλλες σπιτι σου που ακουγες helloween μου εχει κολλησει και ακουω τα πρωτα, αλλα το δευτερο-που μου αρεσε πιο πολυ,γαρ φλωρος ως γνωστον- εχει κολλησει τωρα και παιζει πολυ…

Βασικά είναι το αιώνιο δίλημμα.

Το πρώτο Κήπερ γή το δεύτερο;

Το πρώτο έχει Future World, Halloween, A Little Time, A Tale That Wasn’t Right.

Το δεύτερο έχει I Want Out, Keeper, Eagle Fly Free, Dr. Stein, We Got The Right.

Άντε βγάλε άκρη.

Κανένα από τα δυο, [B][I]Walls Of Jericho[/I][/B]! :smiley:

Ψηφίζω μάλλον άνετα πρώτο keepers

To δευτερο, ανετα ρε. Εχει και March Of Time.

Aλλα βεβαιως τα Keepers ερχονται δευτεροτριτα, οπως επισημαινει και ο ChrisP.

Ναι, καταλαβαίνω γιατί το λέτε. Εγώ πάλι το Walls of Jericho το θεωρώ προφανώς μέγιστο έπος, αλλά το έχω ένα σκαλί κάτω από τα Keepers. Γιατί; Για έναν πολύ απλό λόγο. Στο Walls of Jericho έχεις μια αρκετά ως πολύ καλή φωνή (Kai). Στα Keepers όμως έχεις ΤΗΝ φωνή.

Σ’ ένα παράλληλο σύμπαν, ένα Walls of Jericho με Kiske στα φωνητικά παίζει να ήταν και ο καλύτερος δίσκος όλων των εποχών.

ναι, άλλωστε το στυλ του walls of jericho ταιριάζει γάντι στη φωνή του kiske… τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα :lol:

Σιγά το μεγάλο πρόβλημα που θα αντιμετώπιζε μωρή τσιμούχα. Όταν μιλάμε για τους μεγαλύτερους μέταλ τραγουδιστές, μπορούν να τραγουδήσουν σε δίσκους που καλύπτουν περισσότερα από ένα στυλ.

Αλλά τί κάθομαι και εξηγώ τα αυτονόητα σε άτομα που σκέφτονται με σημερινούς όρους, τύπου “πολύ καλός ο τάδε αλλά γι’ αυτό το στυλ, το άλλο δεν το χει”, “εκείνο το στυλ δεν ταιριάζει στο δείνα” κτλ. ΧΟΥ ΡΕ.

[SPOILER]=Ρ[/SPOILER]

αν δε μπορείς να καταλάβεις ότι το ep και το walls είναι ΤΟΣΟ γαμάτα λόγω φωνής KAI (ομοίως και τα keepers λόγω φωνής kiske), τότε έχεις ένα ΤΟΣΟ ΔΑ θεματάκι.

ναι, βάλτον να τραγουδήσει και στους watchtower μιας και είναι από τους καλύτερους μεταλ τραγουδιστές.

Αν μου συγκρίνεις τη διαφορά ύφους ανάμεσα σε Walls of Jericho και Keepers με την απόσταση που τα χωρίζει από τους… Watchtower, τότε ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΛ ΡΕ ΚΟΥΡΕΜΕΝΕ.

Αυτό ακριβώς… Δεν υπάρχει λόγος πιστεύω. Μόνο ένας κουφός δεν τα καταλαβαίνει αυτά. :roll:

κόψε την επιχειρηματολογία της πούτσας και την διαστρέβλωση των λεγομένων μου, δημοσιογραφίσκε της πλάκας και του μοναστηρακίου.

και ΞΕΒΟΥΛΩΣΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

:stuck_out_tongue:

Ρε άντε τράβα άκου Mogwai ρε.

έντιτ @AngelCry
this is between me and KOYREMENOS.