Alice In Chains - Black Gives Way To Blue

  • (το οχτώ ξάπλα)

Προτείνω poll με τα κομματια του δισκου ωστε να ψηφισουμε το καλυτερο…

Eκανα ενα report με την track list ωστε να το κανει κανας mod

βρε μανία με τις συγκρίσεις…:stuck_out_tongue:

αδύναμη στιγμή δεν υπάρχει. σήμερα έχω κολλήσει με το Lesson Learned, χτες με το Check My Brain, αύριο με το ομώνυμο κ.ο.κ.

Για να υπαρχει food for discussion το προτεινα…:stuck_out_tongue: (η ομωνυμη μπαλαντα παντως ειναι υπερανω κριτικής…Μια πραγματικη καταθεση ψυχης του Cantrell στον αδικοχαμενο συνοδοιπορο του Staley…)

Ζητήθηκε να μπει poll με τα καλύτερα τραγούδια του album, οι επιλογές είναι 10, ενώ το tracklist 11. Ποιό αφήνουμε απ’ έξω?

Mε ολο το θαρρος της γνωμης μου το take her out…:lol:

Δεν το έχω ακούσει ακόμα, αλλά έχω ρίξει ένα γέλιο με τις πρώτες εντυπώσεις όλων εδώ μέσα. Λες και ακούτε διαφορετικό δίσκο. Τα ίδια με άλλες κυκλοφορίες της χρονιάς.

Οκ, περιμένω άλλα 2-3 ποστ να συμφωνούν και το βγάζουμε:p

  • Τα ποστ θα διαγραφουν μετα να μην εμποδίζεται η ροή της κουβέντας *

Συμφωνω

Poll added:)

Last of My Kind, θέλω να το ακούσω live ΑΜΕΣΑ, να το παίξω στο Guitar Pro, είναι υπερχιτάρα θεε μου και THEY’RE FUCKIN BACK.

Ακόμα δεν έχω κάποιο αγαπημένο κιέτσι τα τίμησα όλα:oops::):!:

Το εχω ακουσει μολις 3-4 φορες και μου φενεται καλο.Θελει το χρονο του βεβαια και αυτο.Καποια κομματια θυμιζουν λιγο παλιους AIC.Δεν εχω ξεχωρισει ακομα καποιο καμματι,αλλα μ’αρεσουν αρκετα.Πιο σφαιρικη αποψη θα εχω σε καμια εβδομαδα.Παντως ομολογω πως ειναι ενα πολυ καλο come back για την μπαντα και στην αρχη νομιζα πως τα πραγματα θα ειναι τελειως διαφορετικα.

Είναι λίγο νωρίς για poll. Θα επανέλθω σε κανένα μήνα πάλι, όταν θα έχει πέσει η σκόνη :stuck_out_tongue:

Άψογο album!! Προσωπική αδυναμία το private hell…και συγκριτικά με το dirt τολμώ να πω ότι μου αρέσει παραπάνω…:smiley:

Stats.

When you see it, you’ll kindah shit bricks.

Εκτος αν ειμαι πιο ηλιθιος αποτι ηδη γνωριζω

Η μπάντα παίζει κανονικά παπάδες. Πολύ καλές συνθέσεις και άψογες εκτελέσεις .
Η εσκεμμένη προσπάθεια αντιγραφής των φωνητικών όμως όπως και να χει, ξενίζει λίγο.
http://soundholikz.blogspot.com/2009/10/alice-in-chains-black-gives-away-to.html

Δεν διαφωνω με το review σου… Απλα λυσε μου μια απορια… αυτο το 6.8 πως το εβγαλες?:-s Μονο σε εσενα και στο pitchfork το εχω δει να βαζουν δεκαδικα ψηφια που να ειναι διαφορετικα του “0,5”

Χεχε, δεν είναι δικά μου αυτά τα δεκαδικά, αλλά των άλλων συγγραφέων. Το σκεπτικό τους για το 6,8 πχ είναι ότι είναι πάνω από 6.5 , αλλά δεν είναι και 7. Τώρα τι να σου πω…