Amon Amarth - Surtur Rising

Kαλό είναι…

edit: 4,000 posts!! Πως περνάει ο καιρός???

Kλασικο ΑΑ τραγουδι.Οταν βγει ολο το αλμπουμ να δουμε αν θα ειναι συνολικα καλο.

Πολυ καλο, ας ελπισουμε και ο υπολοιπος δισκος να κινειται σε ιδιες πανω κατω ταχυτητες :smiley:

γαμάει το war of gods…ελπίζω και τα υπόλοιπα τραγούδια να είναι τόσο καλά

κόλλησε η βελόνα στα τελευταία 20+ ποστς. γράφτε όλοι ένα +1 να μην κουράζεστε :p.

Καινούργιο κομμάτι προς streaming “slaves of fear”

http://www.decibelmagazine.com/uncategorized/streaming-amon-amarth-slaves-of-fear-worldwide-exclusive/

Τώρα να πω πως γαμάει άσχημα;

Καληφασ. 8)

Και συνεχίζουμε δυναμικά λοιπόν!!! :smiley:

Καλό και αυτό αν και το πρώτο μπορώ να πω μου άρεσε περισσότερο.

+1… αυτο ηταν πολυ αργο ρε γαμωτο αλλα ωραια η μελωδια…

Νταξ, καταντάει μονότονο, αλλά το κομμάτι είναι πολύ καλό. Πιο μελωδικό απ’ το προηγούμενο -προσωπικά δε με φάνηκε αργό- και δεν ξέρω, μου βγάζει μια… μαυρίλα να το πω; Κάτι σαν το Embrace the endless Ocean ένα πράμα. Αν με εννοείτε.

Άντε να βγει ο δίσκος να γουστάρουμε!

Ωραιο κομματι και αυτο, αν και μου αρεσε και εμενα περισσοτερο το War Οf Τhe Gods. Αναμενεται ενδιαφερον παντως ο δισκος…

“Surtur Rising” song concepts described by Johan Hegg

http://www.youtube.com/watch?v=njmVqzfn95k&feature=player_embedded#at=98

leakαρε για όποιον ενδιαφέρεται

plz pm me

Λοιπόν μετά απο 2-3 ακροάσεις το άλμπουμ είναι αρκετά καλό. Δεν υπάρχουν φυσικά τρομακτικές αλλαγές. Το μόνο καινούργιο στοιχείο είναι κάποια ατμοσφαιρικά στοιχεία σε κανά 2 κομμάτια με πλήκτρα αλλά κυρίως για τα τονώσουν την επικούρα και τίποτα περισσότερο.
Πιο μελωδικό ίσως αλλά ταυτόχρονα και πιο επιθετικό μάλλον είναι κάπως πιο κοντά στο with oden on our side. Θα τους κρατήσει ψηλά στις συνειδήσεις των φανς σίγουρα αλλά δεν νομίζω να μιλάμε ποτέ και για το καλύτερο τους άλμπουμ. Πάντως και πάλι έχει πολλά πιασάρικα κομμάτια χωρίς να χάνουν τον Brutal χαρακτήρα και αναμένετε και αυτό να μείνει για καιρό στο Player. Ξεχωρίζουν για μένα τα 2 πρώτα που είχαν διαρρεύσει μαζί με Töck’s Taunt - Loke’s Treachery Part II, το επιθετικό For Victory Or Death και Doom Over Dead Man.
Τέλος ευχάριστη έκπληξη η bonus διασκευή στο aerials από system. Όταν είδα το κομμάτι στράβωσα λίγο για την επιλογή αλλά κατάφεραν και το μετέτρεψαν σε επικούρα και αυτό. Μεγάλο credit αυτό για την μπάντα κατα την γνώμη μου.

Εμενα με πώρωσε βραδιάτικα. :smiley:

For victory or death ξεχωρισα πρωτη ακροαση και κατι αλλα ωραια σημεια σε σονγκς…αλλα θα το ακουσω προσεκτικα αργοτερα

Ποσο σπερνει η επικομελαγχολικη μελωδια στο For Victory Or Death???

Ωραια και η διασκευη, το υπολοιπο αυριο.

Πιστεύω η διασκευή αχρείαστη. Γενικά στο ίδιο ύφος και με το τελευταίο. Δεν περίμενα κάτι λιγότερο, αλλά ίσως περισσότερα. Απλά ας τους φέρουν εδώ να τους δούμε. Έχει πολύ ωραίες μελωδίες στα περισσότερα κομμάτια, ριφφάρες όπως πάντα. αλλά όπως και με τον disturbed, πάλι το ίδιο.