Ραδιο αρβυλα @ ant1

επειδη παρακολουθω τηλεοραση και φετος πολυ περισσοτερο καθως ειμαι παντα σπιτι μπορω να πω πως ειναι η χειροτερη σεζον σε ολα τα επιπεδα…!!
στα παντα λεμε

ποιός κόβει τελικά το νήμα στη μάχη των πρωινών?:stuck_out_tongue:

Όποιος δεν γουστάρει δεν ασχολείται.Σωστά;:wink:

αν ήταν από την αρχή έτσι μαζί σου.
όμως μέσα στο 2010 κατάντησαν βαρετοί,εκνευριστικοί και ενίοτε εμετικοί (βλ. περίπτωση dio).
αυτό που με ενοχλεί είναι το τι κίνητρα μπορεί να έχουν για να κάνουν όλες αυτές τις αηδίες τελευταία.

Επιτέλους, μια σοβαρή άποψη για τους καραγκιόζιδες του ραδιοαρβύλα. Βέβαια δεν διαφέρουν σε πολλά απο άλλους καραγκιόζιδες της τηλεόρασης, πλήρώνονται για να λενε μαλακίες, κυριολεκτικά. Ααα, ξέρουν και απο λογισμικά, φτιάχνουν ωραία τρέιλερ, και αλλάζουν φάτσες και ήχο σε βιντεάκια, πώς το κάνουν αυτο, τι έξυπνο ! Και να μην ξεχάσω, κανάλι του Κυριακού δεν είναι, τι περιμένεις.

αλλα κ η σεζον με τη μεγαλυτερη τηλεθεαση, αυτο λεει πολλα…

Με την περίπτωση Dio για εμένα δεν υπάρχει καν θέμα.
Τώρα όποιος γουστάρει βλέπει όποιος πάλι δεν γουστάρει δεν βλέπει.Είτε χαλάσαν στα μέσα της σεζόν είτε όχι.Τουλάχιστον δεν είναι από τα άτομα που έχουν κλειδωμένα μυαλά όπως οι άλλοι στην τηλεόραση και το γνωρίζω αυτό.
Με αφορμή το Ράδιο Αρβύλα θα ήθελα να διατυπώσω μία σκέψη μου.
Πολλές φορές εμείς σαν τηλεθεατές,έστω και χωρίς να το καταλαβαίνουμε,έχουμε την τάση να θέλουμε να βλέπουμε στην τηλεόραση "πρότυπα"Και όχι μόνο αυτό έχουμε την απαίτηση τα “πρότυπα” αυτά να έχουν ακριβώς τις ίδιες απόψεις με εμάς.Αν δεν είναι έτσι τους αρχίζουμε στο κράξιμο.
Γενικά μιλάω

δεν το λεω για τους αρβυλα…
γενικα για την τηλεοραση λεω…

το ‘‘αρβυλα τελεσοπινγκ’’ ειναι αντιγραφη απο το ‘‘αμαν τελεσοπινγκ’’.ενας λογος που ξεμειναν απο ιδεες

Διαβαζα προχθες οτι ταζουν στον Κανακη λαγους με πετραχειλια για να συνεχιστει η εκπομπη,γιατι ο ιδιος λεει βαρεθηκε και θελει να σταματησει,ενω φυσικα το καναλι λογω τηλεθεασεων τους κανει πιπες.

το αμάν τελεσόπινγκ είχε χιούμορ και ήταν πρωτότυπο για την εποχή του.
αυτό που κάνουν τώρα είναι κακόγουστο και απευθύνεται μόνο σε 15χρονα που δεν την ψάχνουν και πολύ.
και γενικά καμία σύγκριση δε μπορεί να γίνει μεταξύ αμάν και ράδιο αρβύλα.
καλύτερα να μη συνεχίσουν τη νέα σεζόν.

αφου ειπαν και οι ιδιοι πως θα τα πουμε τον οκτωβριο και στο τρειλερ για αυτες τις τελευταίες εκπομπες ελεγαν πως συνεχίζεται και στην επομενη σεζον…

ηταν προτωτυπο για την εποχη του δεν διαφωνω.τωρα κατα ποσο ειναι κακογουστο το αρβυλα τελεσοπινγκ…οπως το βλεπει ο καθενας:-k

ναι και εγώ το έβλεπα για κανα δίμηνο.Μετά τα χριστούγεννα βαρέθηκαν και οι ίδιοι πιστεύω.Νομίζω πως πρέπει να έπεσε και χέρι για να γίνει η εκπομπή πιο χαλαρή.Πάντος τότε με τον dio τί είχε γίνει;

ναι ρε παιδια ας πει καποιος.γιατι και εγω δεν ειχα δει την συγκεκεριμενη εκπομπη

Πιστευω πως απο τη στιγμη που πηγαν στισ 23:00 χαλασαν τελειως,το απογευμα τους εβλεπα οποτε μπορουσα.Τωρα στις εντεκα εκτος απο 2-3 καλες ατακες στο υπολοιπο γελανε μονοι τους και η βαρεμαρα της βαρεμαρας.Το καλυτερο παντως πιστευω ειναι τα συγκροτηματα στο τελος.

Ξεκίνησαν την εκπομπή με το να κάνουν υποτίθεται tribute στον Dio κ πέταξε μια μ***κια ο Σερβετάς κ άρχισαν να χαζογελάνε σαν χάνοι κ χάθηκε τελείως το νόημα σε μια στιγμή που μπορούσαν να σεβαστούν. Καλύτερα να μην έκαναν τίποτα δεν είναι όλα για γέλια. [-X

Ρε διάβασα κάπου οτι ο Κανάκης ήταν ΔΑΠίτης???

ισχύει αυτό…

και να ισχυει δεν νομιζω να ενοχλει κανεναν:)
παντως αυτο με τον dio που κανανε λαθος τους μεγαλο[-X