Ηarry Potter

Μιά από τα ίδια…

ΟΚ, δεν κράζω Guardian, μου είναι απλά αδιάφοροι…Ακούστε Cirith Ungol που τα σπάνε αγρίως…

[U]It all ends…[/U]

μελαγχολώ:(

Και αυτό είναι μόνο η αρχή…

[B]κλικ[/B]





ΦΑΚ!

Δεν παιζει να ειναι το τελος… τα λεμε σε λιγα χρονια παλι 8)
Περαν του Pottermore δηλαδη.

Πόσο θεάρα είναι η Εμ με το κοντό μαλλί και αυτό φόρεμα;<3 <3

Στη συγκεκριμένη φωτο καθόλου, το μαλλί είναι σα να υποφέρει από τριχοφάγο. Γενικά καλό κοριτσάκι είναι.

Τον αγαπάω =’(

Τι στο διάλο είναι το pottermore ποιος μπορεί να μου εξηγήσει?

Δεν ξερουμε ακομα πολλες πληροφοριες.
Δεν προκειται περι νεων βιβλιων, αλλα στο περιπου, θα ειναι μια online interactive experience, οπου θα εχουν συμμετοχη ολοι οι αναγνωστες των βιβλιων και μεταφορικα μιλωντας “θα ξαναγραψουν την ιστορια των 7 βιβλιων”. Αυτο που φανταζομαι εγω στην πραξη ειναι οτι η Rowling θα ποτιζει το site με ενα σωρο ακυκλοφορητες πληροφοριες για τους χαρακτηρες και τις ιστοριες, και θα βαζει τον κοσμο να επιλεγει ποιες απο αυτες θελει να γινουν official ή κατι τετοιο. Δεν ειναι κατι τρελα ενδιαφερον, αλλα εχει μεγαλη στηριξη και απο τη rowling και την εταιρια της, οποτε μπορει και να αξιζει. Θα δουμε.

Χμ. Σε πρώτη φάση μου φαίνεται

μια εμπορική κλαπαρχίδα
(που θα 'λεγε και μια ψυχή :Ρ) αλλά επιφυλάσσομαι. Θα δείξει…

Πάντως θέλουν να ξεζουμίσουν την αγελάδα που ακούει στο όνομα HP, αυτό είναι σίγουρο.

Η Rowling εχει σιγουρα εκατονταδες σελιδες ακυκλοφορητο υλικο. Επισης εχει τοσα λεφτα, που δεν χρειαζεται ουτε πενυ παραπανω προκειμενου να μην πεινασουν ουτε τα τρισεγγονα της. Μπορει να ειμαι ρομαντικος περαν του ρεαλιστικου μερικες φορες, αλλα το ξεπουλημα ειναι παντα το πιο ευκολο συμπερασμα απο την πλευρα του κοσμου, και θα προτιμησω να το δω οταν βγει για να κρινω αν ειναι οντως ξεπουλημα ή οχι.

Ποτε δεν καταλαβα αυτη τη λογικη παντως. Πες οτι η Rowling καυλωνει και θελει να βγαλει ΑΛΛΑ ΕΦΤΑ βιβλια, και επειδη το γραψιμο γενικα το χει, πες οτι τα βιβλια οντως γαμανε (αν και το 99% του κοσμου θα πει φυσικα “μα δεν ειναι σαν τα πρωτα” γιατι πολυ απλα ετσι κανει ο κοσμος). Θα πρεπει να την κραζουμε ή να απολαυσουμε τα βιβλια?

Χάλια…όταν τη βλέπω μου έρχεται αυτόματα στο μυαλό:

[SPOILER][/SPOILER]

Χμ… δεν αντιλέγω η Έμμα είναι κουκλάρα, αλλά αυτό το μαλλί της …
Πολύ ωραίο κορίτσι και έχει και στυλάκι σε όσες φωτογραφίες της την έχω δεί -ασχολείται με τη μόδα αν δεν κάνω λάθος και μάλιστα έχει κάνει και φωτογράφηση για γνωστή εταιρεία ρούχων. Τέλος πάντων, στο θέμα…τί το’θελε το κοντό μαλλί; Και τώρα σε αυτήν (τη φωτογραφία) ντάξει κάπως καλύτερα, σε κάτι άλλες όμως φωτογραφίες που τα’χε πολύ κοντά - κοντά όμως όχι αστεία! - δεν την κολάκευαν καθόλου…μα τί της ήρθε κι αυτηνής εεε…γιατί Έμμα, γιατί;; :stuck_out_tongue:

τα βιβλία της ρόουλινγκ τά 'χα διαβάσεις πριν ενάμιση χρόνο περίπου, όλα με την σειρά. το 7ο μου άρεσε πάρα πολύ και είχε πολύπλοκη ιστορία. ένιωθα σα να έφτιαχνα μια δικιά μου ταινία στο μυαλό, όπως κάθε βέβαια βιβλίο, απλά επειδή έχουν βγει ταινίες χάρρυ ποττερ το νιώθω αλλιώτικα. θυμάμαι όταν τέλιωσα το 7ο βιβλίο βγήκα από το σπίτι μου και ένιωθα ότι βρισκόμουν στο χόγκουαρτζ, μιλάμε για τρελό κάψιμο όμως!

οι ηθοποιοί της ταινίας στην πρώτη ταινία όταν ήταν όλοι μικροί ήταν τόσο γαμάτοι…τώρα έχουν ασχημήνει όλοι και καγκουρέψει (εκτός από την έμμα)
η έμμα μικρή φαίνεται τόσο γλυκούλα…θυμάμαι που μικρός την είχα ερωτευτεί :lol:
την καινούργια ταινία δεν την έχω δει, το part 1 που έχει βγει μέχρι στιγμής (νομίζω), αν και θα μου χαλάσει την εικόνα των βιβλίων που έχω ανακτήσει μές το μυαλό μου…δεν πάει στον διάολο, θα πάω να δω τι λέει.

ασχετο αλλα ενας φιλος μου κανει την φωνη του ρον ολοιδια [B]ΟΛΟΙΔΙΑ[/B]

Πες μου ότι είναι και κοκκινομάλλης!!
Και μετά δώσε μου κ το τηλέφωνό του.:stuck_out_tongue:

ώπα. vedder αλέρτ.

οχι αλλα ειχε touchscreen κινητο οταν ολοι οι αλλοι ειχαν k700i
κι αυτο ασχετο

αντε να πω και κατι για τον χαρυ

εχω δει το 1 ολοκληρο
το 2 πολλες σκηνες
το 3 λιγες

δεν ειμαι φαν των ταινιων παρα μονο αυτου

[SPOILER][/SPOILER]

σημερα βραδακι hp μαραθωνιος με pt1 και στα καπακια pt2 σε 3d

Που ρε συ? Αβάν-πρεμιέρ κι έτσι? Γιατί εδώ στην Αθήνα να περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη? Γιατί?!? ΓΙΑΤΙ?!?!?!?
http://www.nooooooooooooooo.com/

[SPOILER]Αχεμ, ναι… αυτάαααα. :blues:[/SPOILER]

Πάντως η Watson μια χαρά είναι και έτσι. Βέβαια με το μακρύ μαλλί είναι κούκλα από τις λίγες, αλλά έχει φινέτσα. Δε χάνεται αυτό.
Και ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΑ πόδια ε?

[SPOILER]
[/SPOILER]

Ps. Ποιος λέει για εμπορικές κλαπαρχίδες? Ίου! Τι λαϊκίστικες εκφράσεις είναι αυτές? :stuck_out_tongue:

Μετράμε ώρες.

στα village το εχει… Harry Potter 7 marathon. Εγω δινω μαθημα και δεν μπορω να πάω:-s
Επίσης η ταινια βγαινει αυριο οχι την πεμπτη… Το imdb κανει λαθος:p

Άμα έχεις και φίλο που μοιάζει στον ηθοποιό που κάνει τον Σνέιπ ή τον Σίριο Μπλάκ <3 <3 <3 :slight_smile: