Ηarry Potter

15 Ευρω για 4 ωριτσες,marathon my ass

4 ωρες και 35 λεπτα δεν ειναι ασχημα νομιζω.
Επισης, το σινεμα ειναι πανακριβο και το ξερουμε ουτως ή αλλως.

Δεν ήξερα ότι παίζει τέτοια φάση, αλλά αν συνυπολογίσεις όσα λέει ο από πάνω, και δεδομένου ότι είναι και 3D, βρίσκω την τιμή απολύτως λογική.

Εμείς θα τιμήσουμε αύριο ή μεθαύριο. Τα χαρτομάντηλα είναι ήδη έτοιμα.

Quintom,του LOTR αν θυμαμαι καλα ηταν γυρω στα 20 γιουρα(+αναμνηστικο τισερτ)για περιπου 9μιση ωρες(ε μη μου πεις τωρα για πληθωρισμο).Παρολα αυτα το κονσεπτ με νοιαζει πιο πολυ…θες marathon?Καντο σωστα,χωσε κει απο Φοινικα και μετα και γιναμε.

αντι-3D ειμαστε φλορρορ:p

Μιλας για 8 χρονια πισω, μολις ενα χρονο μετα απο την εποχη που το ψωμι εκανε 70 δραχμες και η Κοκα κολα 120 δρχ. Και το σουβλακι 300 δρχ στη χειροτερη. Τωρα κανει 2 ευρω. Και εγω ειχα δει Metallica το 1999 με 8500δρχ και το 2009 τους ειδα με 80 δολλαρια, ητοι περιπου 20.000δρχ , και τι να λεει? :stuck_out_tongue:

Οσο για το κονσεπτ, δε θα αντεχα να δω απο το Phoenix και μετα ουτε για πλακα. Στην καλυτερη αντε μαζι με το Half Blood.

Δεκεμβρης 2003 ηταν,μη με βαλεις να ψαξω τιμες να κανουμε υπολογισμους.
Ε προφανως δε θα αντεχες,γιατι θα ηταν [U]MARATHON[/U]:stuck_out_tongue:

Πάντως και νοηματικά, ο,τιδήποτε πέραν του Deathly Hallows Part 1 και Part 2 θα ήταν ολίγον τι αταίριαστο. Και κουραστικό επίσης.

Και δεν είμαι φαν του 3D, ούτε καν, αλλά όπως και να το κάνεις δικαιολογεί την τιμή του εισιτηρίου.

Έμαθα πάντως ότι μοίραζαν και διπλώματα μαγείας σε όποιον έμπαινε στην αίθουσα. Όχι ότι τους χάλασε. :stuck_out_tongue:

οπως καθαριζα την βιβλιοθηκη ειδα οτι πισω απο την “καμαρα με τα μυστικα” γραφει τιμη 4.200 δραχμες:-s επειδη πιασατε συζητηση ειπα να το πω…
και ναι ο αρχοντας δεκεμβρης του 03 ηταν ακομα το χω απωθημενο που δεν με αφησαν να παω.προσφατα βεβαια εκανα μαραθωνιο αρχοντα μονος μου:p

Ελα ρε που θα ηταν κουραστικες 2 η 3 ωρες παραπανω,αμα πας με σωστο μουντ και παιζουν διαλειμματα μια χαρα βλεπεται.Μαραθωνιος παει να πει φακιν λιωσιμο.Και ασχετα με σκηνοθετες και λοιπα,κανονικα δε θα επρεπε να ειναι αταιριαστο(αισθητικα φανταζομαι πως νοας,γιατι νοηματικα κομπλε).Ε ναι,λιγο ο τροπος που το πλασαρουν τα Βιλατζ(ενωσαμε την ιδια ταινια,για περαστε με 15εβρα,γιεα),λιγο το θριντι(ωπ,παλι μαρκετινγκ)και βγαινει η τιμη:p

4200 δραχμες σαν να ειναι πολλα,το 2003 παντως που googlαρα εγω ηταν στα 7ευρω (τα Βιλατζ):stuck_out_tongue:

Τεσπα,καλα θα περασει οποιος πηγε/παει απλα μου παραεκανε για αρπαχτουλα γι’αυτα τα δεδομενα.

Εννοώ ότι νοηματικά ταιριάζει περισσότερο να παρουσιαστεί ολόκληρο το τελευταίο βιβλίο της σειράς. Άλλωστε η τελευταία ταινία ήταν ουσιαστικά πρόλογος στο part 2. Κατά τα άλλα, αν είναι να κάνεις μαραθώνιο όπως το λες, γιατί να μην ξεκινήσουμε από τη Φιλοσοφική Λίθο και να κλείσουμε διήμερο? :stuck_out_tongue:

Ντάξει, το θέμα είναι ότι όσοι έχουν πάει θα περάσουν εγγυημένα καλά.
Αυτά από μένα. Θα ξαναμπώ σε αυτό το thread όταν δω την ταινία. Πλέον θα είναι επικίνδυνο για spoiler… :stuck_out_tongue:

Με διαλειμματα?Μεσα!=P~

για το βιβλιο ελεγα:p

πολυ καλο το τελευταιο…καμια σχεση με τα προηγουμενα 3 που ηταν μετρια…δωσαν πολυ βαση στο τελειωμα.δικαιωση για καθε χαρυ ποτερ φαν…τωρα αρχιζουν οι μελαγχολιες…

[SPOILER]μονη ενσταση οτι θα γουσταρα περισσοτερη ωρα στη τελικη μαχη,αλλα θα περνουσαν το 3ωρο μετα.[/SPOILER]

ψιλοπαπαριτσα η ταινια,αλλα νταξει δεν περιμενα και κατι περισσοτερο.

Ας ελπισουμε παντως τωρα που τελειωσαν οι ταινιες ο Ραντκλιφ να καταλαβει οτι πρεπει να αλλαξει καριερα και να μην ξαναδουμε τη σκατοφατσα του αταλαντου καπου.
Αμα δεν μπορεις γινε κομμωτης.

το ειδα και εγω το εργακι, συμπαθητικο αλλα τιποτα το ιδιαιτερο… τρελο γελιο στο τελος με τις φατσες τους μετα απο 19 χρονια!

δεν αντεχεται αλλο ρε πουστη μου αυτη η ανερχομενη ελληνικη συνηθεια με το χειροκροτημα στα σινεμα…

αυτο.τι σκατα ρε πουστη λες και βλεπουνε σέφ-ερλυ σόου

το δα,το δα:D
λοιπον συγκινηση για μενα,μιας και φαν απο μικρο παιδι φτασαμε σ ενα τελος οριστικο.πλεον δεν θα χουμε τιποτα να περιμενουμε:( (βεβαια οταν ειχα διαβασει το βιβλιο ειχα συγκινηθει πολυυ περισσοτερο:(:()

η ταινια καααλη ηταν.βασικα το ναμπερ ουαν μ αρεσε περισσοτερο.[SPOILER]εκει που αλλαξαν το βιβλιο στη σκηνη που ξεπροβαλλει ο χαρι μεσα απο το πληθος μουτζωνα την οθονη.αντιθετα το τελος που πετουσαν και ηταν σαν ενα ατομο με δυο κεφαλια ,το βρηκα γαματο.
το τελος πραγματικα ΕΠΙΚ ΦΕΙΛ.τους ειχαν παραμορφωσει να πουμε.γενικα πολυ καλη ομως.
ρε σεις σαν χθες θυμαμαι που πηγα να δω την πρωτη ταινια και περασαν 10 χρονια.ΣΚΑΤΑ:?[/SPOILER]

ΣΚΑΤΑ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ…

[SPOILER]μεγαλώνουμε :([/SPOILER]

άμα καθήσετε και δείτε το χάρρυ πόττερ το πρώτο θα σας φανεί πολύ παιδικό…το δα πάλι πριν λίγο καιρό και το συναίσθημα σε σχέση με όταν την είχα πρωτοδεί στο σινεμά πριν 10 χρόνια ήταν τελίως διαφορετικό.
πρέπει να πάω να δω το τελευταίο.

Μπορεί πράγματι να φαίνονται πολύ παιδικά τα πρώτα, ωστόσο πιστεύω ότι έχουν πολύ πιο ενδιαφέρον σε σχέση με τα τελευταία (το έβδομο δεν το’χω δει). Το πρώτο ακόμη και τώρα μπορώ να κάτσω να το δω με μεγαλύτερη όρεξη από ότι το πέμπτο ή το έκτο… Το δεύτερο, το τρίτο και το τέταρτο, επίσης, μου αρέσουν πολύ… Θέλω να δώ πάντως τις τελευταίες ταινίες, αν και το τέλος πριν -ακόμη- βγεί το βιβλίο (και η ταινία αργότερα) δεν ήταν και δύσκολο να το φανταστεί κανείς εε.