At The Gates

Μετα τις δηλωσεις τους οντως φαινεται “καπως” η αποφαση τους να ηχογραφησουν καινουριο δισκο, αλλα πολλες φορες η ζωη σε κανει να αλλαζεις αποψεις για πολλους και διαφορους λογους… Χαιρομαι που θα μπορεσω να τους δω live παντως.

Ψιλοτραγικό το εξώφυλλο η μόνο εμένα δεν μου φάνηκε έτσι;

Άθλιο είναι :?

Δεν μου αρεσει ιδιαιτερα, αλλα ουτε και αθλιο μου φαινεται. Αλλωστε κανενα εξωφυλλο τους δεν μου πολυαρεσει, στους At The Gates δινω σημασια στο περιεχομενο.

Καινούριο τραγούδι

σα να μην πέρασε μια μέρα

Το εξωφυλλο ειναι οπως πρεπει να ειναι για εναν δισκο που λεγεται At War With Reality.
Νιωστε λιγο.

Οχι δικιο εχουν, δεν ειναι ουτε η τριχα απ΄τα αρχιδια των πινακων ζωγραφικης που ειναι τα υπολοιπα τους εξωφυλλα.Ειδικα του Terminal ειναι για τατου.

Irony detected, αλλα απανταω γενικα :

Tι σχεση εχει το κατα ποσο ‘‘πολυπλοκο’’ και ‘‘πλουσιο’’ σαν πινακας ζωγραφικης ειναι ενα εξωφυλλο για να πουμε αν ειναι καλο ή οχι ?
Πρωτα και κυρια, πρεπει να εκφραζει τον καθε δισκο.
Ε, αυτο βγαζει επακριβως τη μηδενιστικη αισθηση του ‘‘πολεμου με την πραγματικοτητα’’.
Αντιστοιχα και τα 4 προηγουμενα ειναι ακριβως σε συμπλευση με τους τιτλους τους.

Να εκφραζει τον καθε δισκο ως προς το lyrical concept ναι(αυτο ειναι το πιο ευκολο, γραφεις στιχους για πολεμο και βαζεις 2 τανκς απ’εξω), αλλα σε συνδυασμο με τη δεδομενη και γενικοτερη αισθητικη της μπαντας(αυτο ειναι το ζητουμενο της περισσοτερες φορες).Το εξωφυλλο ενος δισκου με κονσεπτ τη μεταθανατο ζωη(ραντομ παραδειγμα), θα εχει τελειως διαφορετικη προσεγγιση απο μια προγκ μπαντα σε σεση με μια θρας μπαντα.Ε και το συγκεκριμενο ειναι λιγο clean cut για ATG.

(κατα τ’αλλα αφου irony detected τι ανοιγεις κουβεντα τωρα, ποιος ακουει ATG και σκεφτεται τα εξωφυλλα τους να ουμ)

WTF? Τι παιχτηκε εδω ρε πουστη?

Βρηκαν αντικαταστατη του Anders Bjοrler, τον Jonas Stalhammar και θα μπουν στο στουντιο τον Νοεμβριο για ηχογραφησεις με τα σχεδια να λενε για νεο αλμπουμ μεσα στο 2018. Καλη φαση απο την μια, μου φαινεται ομως περιεγο που δεν θα ειναι ο Anders…

2 Likes

3 Likes

Το ότι το εξώφυλλο θυμίζει εποχές With fear I kiss… το εκλαμβάνω σαν καλό οιωνό.

Πολυ ωραιο το εξωφυλλο, θυμιζει περισσοτερο The Red In The Sky Is Ours λογω χρωματος παρα το With Fear I Kiss The Burning Darkness. Καλοι δισκοι και οι 2 αν και πιο “στριφνοι” και “ιδιοτροποι” απο τους 2 επομενους που τους ανεβασαν επιπεδο. Παντως η μπαντα δεν εχει κακο δισκο, ευχομαι να μην σπασει αυτο το σερι, αλλα δεν ξερω τι να περιμενω χωρις τον Anders πλεον.

1 Like

In a statement, the Swedish metal vets revealed that the LP will follow a concept that has "connections with some of the themes on the band’s 1992 debut The Red In The Sky Is Ours.

2 Likes

Σαν να έχει βγει από το slaughter… φέρνει και σε Blinded by Fear στην αρχή… καλό είναι, εμένα μου άρεσε το comeback των Carcass που ήταν και εκείνο “safe”, οπότε δεν έχω θέμα.

1 Like

Όντως πολύ Slaughter. Ούτε εμένα με χαλάει και τόσο αν και ελπίζω να μην είναι όλο το άλμπουμ έτσι, θα μπει σε σύγκριση μετά και απλά θα χάσει. Αυτό ήταν και το μεγαλύτερο θέμα μου με το Carcass άλλωστε, θύμιζε σε μεγάλο βαθμό τα 2 καλύτερα τους άλμπουμ, Necroticism και Heartwork και η αναπόφευκτη σύγκριση δεν το βοήθησε. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω πως το Carcass κατάφερε και μου έμεινε παρόλο που στην αρχή δεν το είχα υποδεχτεί και πολύ ζεστά.

2 Likes

αναμενόμενα καλό αλλά σχεδόν προβλέψιμο… ας περιμένουμε και το υπόλοιπο…

Αν μου ελεγαν οτι ειναι ακυκλοφορητο κομματι απο την εποχη του Slaughter Of The Soul θα το πιστευα. Μου αρεσε πολυ αν και καπως με χαλασε η παραγωγη, αλλα YouTube ειναι αυτο, κατσε να το ακουσουμε στον δισκο.

1 Like