Bathory

Και τα 2 Nordland είναι πολύ καλά αλλά το Blood On Ice είναι απίστευτος δίσκος! Τώρα που το σκέφτομαι μήπως να αλλάξω ψήφο??? :stuck_out_tongue:

γιατι που εριξες ψηφο??? :stuck_out_tongue:

Στο Black…εντάξει το Under The Sign of the Black Mark είναι από τους καλύτερους και σκοτεινότερους/σάπιους δίσκος που υπάρχουν! Ήταν πολύ δύσκολο!

…ή τουλαχιστον, να μην υποκρινεσαι ρε αδερφε. Αυτο το πραγμα με τη μεταλλοκουλτουρα ποτε δε το καταλαβα. Πρεπει σωνει και καλα να κραξεις κατι. Να πεις πως απογοητευτηκες, κλπ, εκει ναι, το κανω και γω συνεχεια. Αλλα το να καθεσαι να ασχολεισαι με κατι, ενω δεν εχεις ιδεα… και ξερεις γιατι με ενοχλει; Επειδη εκει βρισκουν πατημα οσοι κραζουν τους χεβυμεταλλαδες. Κι οχι τιποτ’ αλλο, εχουν και δικιο λογω κακου ιστορικου.

Προσωπικη αποψη, βεβαια. Δε το λεω για κακο, καταλαβες. Ανεκαθεν κοιταζα να γουσταρω μ αυτο που ακουω κι ολα τ αλλα… στο μπαργαλατσο μας λουλουδια.

συμφωνουμε…εγω απλα ψηφισα με τη λογικη οτι τα επικ cd ειναι περισσοτερα…αρα περισσοτερη ευχαριστηση :smiley:

Δηλωνω πιστη υποταγή στην Ιδέα που λέγετε BATHORY, αλλά να μη ξεχνάμε και τηBlack περίοδο ε; αλλα και τη περιοδο σφήνα του Thrashodeath (βλεπε octagon, requiem). Under The Sign…δεν έχουν βγάλει άλλοι ε;

σιγουρα ναι,αιωνιο προβλημα αυτο…αλλα καλα να σε κραζουν οι ασχετοι…με αυτες τις χαζομαρες κραζομαστε και μεταξυ μας!!! (οπως με του αναφερει καποιος τους manowar πχ…)

ας ακουει ο καθενας οτι θελει και γουσταρει,και να εκφερει γνωμη ΜΟΝΟ γι αυτα που ξερει…εγω μλκς ειμαι που οταν ημουν μικρος δεν ανοιγα το στομα μου επειδη δεν ηξερα???

Tι να λέμε τώρα οι Bathory ήταν είναι και θα είναι από τις μεγαλύτερες μπάντες που έβγαλε το μεταλ! Και είναι τέτοιος ο τρόπος που έπαιξαν και τα 2 ιδιώματα που δεν χωράνε αμφιβολίες γι αυτό!

Tι σημαίνει ξέρω ή δεν ξέρω μωρέ; Μπορεί εγώ να γουστάρω να κράξω τους μπαθορυ ή τους κάθε μπαθορυ για να κάνω την πλάκα μου, έτσι κι αλλιώς γι’ αυτό γράφουμε στα μουσικά φορουμς. ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ.

Άντε, πολύ στα σοβαρά τα 'χετε πάρει τα πράγματα μερικοί.

Ον τοπικ ακόμα στηρίζουμε μπλακ περίοδο.

εδω θα διαφωνησω αλλα δεν θα επιμεινω…
απλα δε ξερεις τι μπορει να σημαινει για καποιους ενα συγκροτημα…

[CENTER][/CENTER]

Πριν κατι μερες (για την ακριβεια στις 3 Ιουνιου) συμπληρωθηκαν 5 χρονια απο το θανατο του Quorthon.

[CENTER]Song to Hall up High
I know you watch over me
Father of all the past
And all that will ever be
You are the first and the last

The watcher of all that lives
The guardian of all that died

The one-eyed God way up high
Who rules my world and the sky

Northern wind take my song up high
To the Hall of glory in the sky
So its gates shall greet me open wide
When my time has come to die[/CENTER]

Πάνω απ’ όλα ένας πανέξυπνος άνθρωπος, πέρα απο φοβερός μουσικός.

οι Bathory ειναι ιστορικη μπαντα… Δεν μπορω να ξεχωρισω τα Album τους. Τα λατρευω ολα.

Δυο ατακες μελους των Ares Kingdom http://www.metal-archives.com/band.php?id=10670
οσον αφορα το Blood,Fire,Death.

Worst part of Blood Fire Death is the silence after the outro. I fucking hate that. But all was well when I discovered the ‘repeat’ button on my CD player. Now Blood Fire Death has no annoying moments whatsoever.

  • Just buy the vinyl.
  • I did, the first day it was available here, which happened to be October 31, 1988. It was also the first Bathory album that had a simultaneous CD release, so I bought that at the same time as well.

Vinyl tends to double the frustration of Blood Fire Death, though. There’s that annoying silence every 23.5 minutes or so.

CD = no annoying moments.

Only CD is real.

Θεουλης ? Θεος σκετο. :stuck_out_tongue:

ahahahaha, τι είπε το παλικάρι :lol:

Φοβερή μπάντα και ο Quorthon ήταν πολύ μεγάλος μουσικός.Θεωρώ την επική εποχή την καλύτερη,λόγω Hammerheart,αλλά όλοι οι δίσκοι είναι από πολύ καλοί έως αριστουργήματα. :slight_smile:

εχω ακουσει το 1ο δεν θυμαμε πως λεγεται
το sign of the black mark
to hammerheart
και το blood fire death που ειναι και
το καλυτερο πιστευω
πρεπει να εχω ακουσει και αλλα
αλλα πανε αρκετα χρονια
δεν θυμαμε τιτλους

Bathory λεγετσι το πρωτο

οκ ρε θεριο thanks
πρεπει να ξανατσεκαρω
καποα album τους γιατι
τους εχω παρατησει μονο
το blood fire death
εχω σε cd
αλλα πρεπει να εχω και κασετες
κανα 2 μαλλον θα παιξει
κατεβαστηρι

ειναι γεγονος οτι το Blood fire death δεν μπορει να συγκριθει.
Μου αρεσουν επισης τα 2 πριν απο αυτο αλλα και τα 2 μετα (τα επικα )
Απλα αυτο ειναι το συνδετικο μεταξυ τους και οσο και αν μου αρεσουν τα αλλα 4 που λεω, αυτο το εχω κορυφη!

Ασε…με τις κασσετες εχω παθει ζημεια γαμω τα μυαλα που ειχα τοτε!
Μεχρι και τα Jubileum εχω σε οριιτζιναλ κασσετες!:stuck_out_tongue:

αλλα οκ, μετα απο τοσα χρονια και τοσες επαναληψεις…τα κανω cd.
Σιγααααα-σιγαααα…:stuck_out_tongue: