Bathory

α - ξε - πε - ρα - στοι
δεν θα ξεχασω το σοκ που επαθα με το hammerheart…μα τι δισκαρες εβγαλε ο θεος?τι να πρωτοδιαλεξεις…εμενα το αναφερθεν ειναι το αγαπημενο μου και μετα τα Blood Fire Death , Under The Sign
αξιολογοτατα τα Blood On Ice και Twillight Of The Gods
προφανως εδειξα την προτιμηση μου πως τους γουσταρω8)
η thrash περιοδος δεν μαρεσει
και γενικα τα τελευταια αλμπουμ δεν ηταν τρομερα , απλα αξιολογα

eternal respects!

ναι αλλα μην ξεχνας το εκανε ο Quorthon στο προσωπικο του σχημα περισσοτερο και οχι σαν Βathory

Εγινα ο 3ος που ψηφισα black υφος.Με αυτο το υφος τους εμαθα με αυτο τους αγαπησα.
Εννοειται οτι και τα επικα τους αλμπου ειναι απιστευτα.

αν ήταν καραοκι, θα ήταν απο τις καλύτερες μπαντες έβερ !

Μεγάλο δίλλημα.

Μάλλον black γιατί υπάρχει και η υπερδισκάρα Under the Sign of the Black Mark που προτιμώ από τους άλλους δίσκους τους, δίχως αυτό να σημαίνει οτι είναι κατώτεροι.

Επικους.
Shores in Flames,To Enter Your Mountain,One Rode to Asa Bay κτλ κτλ.

Eπικους φυσικα.Το blood fire death ειναι ο πιο black δισκος που αντεχουν τ αφτια μου με το ομωνυμο θεικο κομματι να ειναι το αγαπημενο μου.Ο κορυφαιος τους δισκος ομως ειναι το hammerheart.Ολα τα λεφτα.Απο την αρχη ως το τελος.Το twilight ειναι και ευτο επος αλλα ενα σκαλι κατωτερο του hammerheart.

black φυσικα. μαλακια του που γυρισε σε επικουρες και μπασταρδευτηκε το ειδος απο οσους θεωρησαν σωστο οτι το black metal λεει για φυση βουνα λιμνες παγανισμους μαχες και πατριωτισμους κλπ κλπ…

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=462989&postcount=3

Τώρα εγω σορρυ αλλά εγω τους γουστάρω ο,τι και να παίζανε!!!

ΒΑΤΗΟRY MANIAC!!!

foreverdark woods,rode to asa bay,vinterbolt…κορυφαι κομματια…πραγματικα ειναι πολυ επικοι τυποι και θα τους λιωσω τους επομενους μηνες

και τα 2 ειδη τα επαιξαν κουλα και γ@μ@τ@!!!

Under the sign,Blood Fire & Hammerheart!!

Επικούς βέβαια. Blood fire death και Twilight of the gods :bow2:

Γαμώτο πολύ δύσκολο! Ψήφισα black φιατί το Under The Sign… είναι τεράστα δισκάρα και το πρώτο Bathory που άκουσα!

Η επική πλευρά τους έβγαλε αριστουργήματα:!:

Απ οτι βλεπω παιζει να μαι ο μονος που προσκυναει και το BLOOD ON ICE…και για να γουταρετε , ξαναβαλτε το woodwoman και το gods of thunder of wind and of rain…:slight_smile:

και για οσους δε ξερουν ή για οσουν δεν ηταν στο up the hammers…ο quorthon δε πεθανε…απλα αλλαξε εμφανιση και εφτιαξε τους ereb altor :D:D:D:D

:bow2: BATHORY !!!

Όχι ρε φίλε υπάρχει και άλλος ένας(τι ποιός?) και ξέρω και άλλους! Είναι ΔΙΣΚΑΡΑ λέμεε!!!

παλι καλα που υπαρχουν κι αλλοι!!!

δε γινεται να μην αρεσει αυτο το cd…ουτε ενα μετριο τραγουδι μεσα!!!

ωρα για Nordland II ομως…death and ressurection of a northen son Λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Εγω παλι νομιζω ακριβως το αντιθετο. Πως γνκ, μονο το Blood On Ice χαιρει εκτιμησης, μαζι με το Nordland I, οσον αφορα τους τελευταιους δισκους της μπαντας. Μπαντας, τροπος του λεγειν. :stuck_out_tongue: ε και μιλαμε για ατομα που εχουν ακουσει Bathory, οχι τους κλασσικους που λενε ‘‘οι Bathory ειναι μεχρι ΚΑΙ το Twilight of the Gods’’. Γιατι μετα ξεκινα η κλασσικη συζητηση του τυπου ‘‘Ναι, καλα. Το Nordland το χεις ακουσει;’’. -’‘Παει πολυς καιρος μωρε… δε το θυμαμαι, ξερεις…’’. -’‘Ναι οκ. Το Blood on Ice το χεις ακουσει; Το Requiem;’’. -’‘Δικιο εχεις… ουτε αυτα τα χω ακουσει…’’. -’‘Καλα, ακου τα και τα ξαναλεμε’’.

ολοσωστος :slight_smile:

δε γινεται να λες οτι ακους Bathory και να τους αγνοεις απο το '96 και μετα…μιλαμε για καταθεση ψυχης…οχι απλα δισκους…