Best Batman movie

Η πρώτη και η τελευταία από μένα.
Νομίζω οι λόγοι προφανείς. Σκοταδίλα, ντουμίλα και πάει λέγοντας.

και ετσι πρεπει να συνεχισει…

και οπως εχω πει σε ενα ποστ πριν θα ηθελα να δω batman με λιγοτερη δραση!!! ή batman με μια αισθηση ρετρο…!!
*ειμαι ανωμαλος??

Όχι…

?? συμφωνεις…?? 8O

ειμαστε δυο δηλαδη…??
ανετα στελνουμε επιστολη απαιτώντας να γινουν αυτου του τυπου ταινιες batman…
τους εχουμε λεμε…:stuck_out_tongue:

Βασικά ήταν να γίνει κάποτε αλλά τα έσπασε ο Αρονόφκσι με τους παραγωγούς και τα γυρίσματα σταμάτησαν στην μέση.

!!! αληθεια…??
δεν το ηξερα…
μακαρι να βλεπαμε κατι τετοιο…

Tσεκαρε αυτό που είχα γραψει εδώ.

Ο 55χρονος Μπάτμαν του σεναρίου θα ήταν ο Κλιντ Ίσγουντ και τα γυρίσματα θα γίνονταν στο Τόκιο, το οποίο θα παρουσιαζόταν σαν μελλοντική Γκόθαμ Σίτι. 8O

μανουλα μου…!!!

το διαβασα το ποστ σου τωρα…
ωραιος…8)

κριμα παντως.
πολλες ευκαιριες χαμενες…

Ειχα διαβασει το σεναριο που ειχε φτιαξει ο Αρρονοφσκυ μαζι με τον Φρανκ Μιλλερ τοτε, διερρευσε σε καποια site, και ηταν τελειως “Ο Ταξιτζης φοραει μασκα και μπερτα” σαν ιδεα μπορει να σας ακουγεται ωραιο, αλλα δεν ειχε καμια σχεση με καποια στοιχεια που υπαρχουν στα κομιξ και που αγαπαμε στον ηρωα. Καλυτερη ταινια την πρωτη για την παραμυθενια και σκοτεινη ατμοσφαιρα (με την οποια το παραχεσε λιγο στη δευτερη ο Μπαρτον) την τριτη ταινια για το υπερηρωικο mood, τα μπιχλιμπιδια και τη Νικολ Κιντμαν (ημουν 9 χρονων οταν βγηκε και ειχα μεινει εκθαμβος με ολα τα παραπανω) και ο συνδυασμος των 2 τελευταιων που σου δινουν την αισθηση οτι διαβαζεις καποια κλασσικα κομιξ του Μπατμαν αν και ειναι καπως πιο απολυτες ταινιες και λειπει λιγο το στοιχειο της φαντασιας. Οπως καταλαβατε μου αρεσουν ολες (ακομα και το Batman & Robin καθομαι και βλεπω για το οποιο καποιος κριτικος ειπε “καποιοι λενε οτι ειναι η χειροτερη ταινια που εχει βγει. Οχι, δεν ειναι η χειροτερη ταινια, ειναι ο,τι χειροτερο εχει καταγραφει ποτε στην ανθρωπινη ιστορια.”)

νοθεια και στο φορουμ…!!
τι αλλο θα δουνε τα ματια μας…

στο Poll δεν υπαρχει η ταινια που ειχε γυριστει το 66…
αυτη που ειχε τους ιδιους ηθοποιους με την τοτε σειρα…
την σειρα την εβλεπε κανεις…??

θεος και ο τοτε τζοκερ…
και νιαου νιαου η γατουλα

Στο αποπανω υπαρχει σκηνη ανθολογιας,με ξυλο Μπατμαν-καρχαρια,τσεκαρετε και δεν θα χασετε:p

:lol::lol:

αληθεια λεει…!!

την εχεις δει την σειρα…??
θυμαμαι να την βλεπω σε ενα καναλι φαντασμα…!!
με χιονια και χωρις διαφημισεις…!!

ο πρωταγωνιστης της σειρας(και τις τανιας) εχει κανει guest 2 φορες στο the simpsons(την μια ως ο εαυτος του…!!) και ειναι η φωνη στο family guy αυτουνου:

Εχω σχεδον ολα τα επισοδεια στο σκληρο:p:p
Αξεπεραστο καλτ,απο το μουστακι του Cesar Romero που επαιζε τον Τζοκερ και δεν το ξυριζε ποτε

,

μεχρι τον φαινομαι-σαν-παιδοφιλος-με-βρακακι- ρομπιν και την ηλιλουστη Γκοθαμ με το μπατμαν να κοβει βολτες στο χαλαρο…

Eπισης,για τους φανς:p
Trailer απο νεα τσοντα που σκαει σε λιγο καιρο,υπερπαραγωγη κ ετσ,βασισμενη στη σειρα:p
http://www.youtube.com/watch?v=yDbj1X2V7eM

οχι ρε φιλε…!!
και ελεγα να ψαξω να τα βρω μηπως υπαρχουν…
θα κανω μια γυρα στο νετ να δω τι παιζει…
μαγεια λεμε…

και επισης ολα τα λεφτα ηταν οι διαφοροι ηχοι της σειρας…
οσκαρ τωρα λεμε…!!

EDIT.: ΤΑ ΒΡΗΚΑ…!!!

Eντάξει, αν οι ταινίες του Σουμάχερ ήταν παρωδίες, αυτό το σίριαλ είναι κάτι παραπάνω. Εντάξει αγαπάμε βέβαια επειδή το βλέπαμε προ 15ετίας (και βάλε) στο Seven X κάθε απόγευμα (μαζί με “Εκδικητές” και “Οικογένεια Μonsters” :stuck_out_tongue: ). Θυμάμαι κάποτε μου την είχε βαρέσει να δω την ταινία και είχα πάει στο video club και με το που είδα αυτή την φωτεινότητα στο οπισθόφυλο ξενερωσα τόσο που την άφησα πίσω στο ράφι.:stuck_out_tongue:

επαλυθευση…

Το κανάλι Seven έπαιζε τη σειρά νομίζω. Αλλά εγώ γιατί θυμάμαι πως ήταν ασπρόμαυρη? Μάλλον το σήμα θα έπινε!

Διόρθωση : Seven X λεγόταν όταν την είχε!

λοιπον να πω πως σιχαινομαι ταινιες burton…σιχαινομαι πραγματικα, οποτε παρολο που εχω δει τις 2 πρωτες απειρες φορες λογω ηλικιας (βασικα απειρες φορες εχω δει burton λογω ηλικιας) τις θεωρω μπουρδιτσες…ολο αυτο το γοτθοσκηνικο και οι υπερβολες και οι καρικατουρες…μακρια

τις ταινιες του schumacher τις εχω δει και αυτες απειρες φορες και τις θεωρω και αυτες μπουρδιτσες, αλλα αν ειναι να επιλεξω μεταξυ αυτων και των 2 του burton επιλεγω ανετα τις ταινιες schumacher, καθως ειναι πιο τιμια blockbuster και κανω και χαβαλε πιο ανετα (επιπλεον η τριαδα nicole kidman, uma thurman, alicia silverstone δεν με αφηνει ασυγκινητο u know wat i mean, ειδικα kidman σαν ψυχολογος-ψυχιατρος τι στο διαολο ηταν ισως η πιο ομορφη γυναικα που εχω δει σε ταινια)

και μας μενουν οι ταινιες του Nolan που πραγματικα τον παραδεχομαι…ειδικα το dark knight που κακα τα ψεματα επισκιαζει το προηγουμενο, τα ειχε ολα: εμφαση στους χαρακτηρες, ατμοσφαιρα , ερμηνειες, εφφε, οσο απαισιοδοξο τελος και μηνυμα μπορουσε να εχει μια υπερχολυγουντιανη παραγωγη και ετσι μειναν ολοι ευχαριστημενοι: οι παραγωγοι καθως πουλησε τρελα, μιας και ο μεσος 15χρονος αμερικανος μπορουσε να το ψηφισει για best fight (ΛΟΛ) στα mtv awards, οι κριτικοι, οι ηθοποιοι και ζησαμε εμεις καλα και αυτοι καλυτερα :stuck_out_tongue:

με λιγα λογια dark knight

Εγω Κατα την γνώμη μου θεωρώ πολύ ανώτερες τις ταινίες του Burton με καλύτερη το Returns που είναι αξεπέραστη.

Καλά για τις ανουσιότητες του Σουμαχερ τι να πεις.Απλά απαράδεκτες…

Όσο για τις δύο τοu Nolan…

To Begins δεν ήταν κακό αλλα δεν ήταν και κάτι το ιδιαίτερο.

Οσό για το Dark Knight εχω πολύ ανάμικτα συναισθήματα…

Απο την μια ο Ledger ήταν καταπληκτικός και η σκηνοθεσία απίστευτη(Nolan γαρ)
Μλάμε για πραγματικά κάποιες σκηνές που απλά έμενες με ανοικτό το στόμα…

Aπό την άλλη η ατμόσφαιρα ποτέ δεν με έπεισε ότι βλέπω ταινία Batman και περισσοτερο ένιωθα σαν να βλέπω μια ταινία σαν την τριλογία του Bourne.Ποτέ επίσης δεν μου άρεσε ο Bale σαν Wayne. Και ειδικά τώρα με τέτοιο γαμάτο Τζόκερ αυτό φαίνοταν ακόμα περισσότερο.Όταν δε φορούσε την μασκα και μιλούσε με εκείνη την γελοία φωνή κόντευα να πεθάνω από τα γέλια…Είναι δυνατόν να φανείς απειλητικός με αυτήν την φωνή?Και επίσης μου φαίνεται ότι χαράμισαν τελειως τον χαρακτηρα του διπροσωπου.Αυτη είναι η γνώμη μου…

dark night!!!απιστευτος ledger!!προσκυνω!!