Best SOUVLAKI εν Αθήναις και στην Ελλάδα γενικότερα

Για να σας δω τώρα! Που έχετε φάει το καλύτερο σουβλάκι στην Αθήνα.Για ρίξτε προτάσεις για εμάς που πάντα αναζητούμε νέες γεύσεις και πειραματιζόμαστε.Προτείνω από κάποιο σημείο και μετά,να βγουν τα 10 πιο αγαπημένα σουβλατζίδικα και να μπουν σε poll.

Posto στο Μαρούσι. Τελος.

Δεν υπάρχει κακό σουβλάκι. Το σουβλάκι από τη φύση του εχει δημιουργηθεί για να είναι τέλειο. Προτιμάμε τα πάντα.

Είμαστε και γείτονες…

Σήμερα έφαγα posto:D Σταθερή αξία όπως και Ζάχος για κάτω μέρια:)

Mερακλήδες στην Κυψέλη!

“O γύρος της πλατείας”, Αγία Παρασκευή.
Just perfect και φοβερές πατάτες. Το έχουμε χτίσει! <3

Τιμας ρε το ποστο? Δεν θελω να ακουω βλακειες για Πιττα του παππου και λοιπα σαχλα υποκατάστατα.

Στ’ αναμέννα κάρβουνα.

Πλατεία Κάνιγγος.

Καλαμάκι κοτόπουλο.

κα-λα-μα-κι βόρειοι φίλοι μας. Τυλιχτό φυσικά. :!:

+οι πχιο τέλειες πατάτες

Α και το σωστό είναι εν Αθήνεσι?

να μας πει κάποιος θεωρητικός χρήστης (και όχι θεωρητικώς χρήστης) για να το διορθώσω

Πίτα του παππού μια φορά έχω φάει και δε μου άρεσε(πέρα απ’ το γεγονός πως είναι τεράστιο).Η απάντηση στον freedom για τα τέλεια σουβλάκια.

Εγώ δε ξέρω…αν είναι λάθος ας το διορθώσει κάποιος που ξέρει και είναι αρμόδιος συγχρόνως.

Αν δεν ξέρεις τι απαντάς στο ποστ μου?

Εννοώ ότι δε ξέρω αν ο τίτλος που έβαλα είναι σωστός,δηλαδή συμφωνώ με σένα ότι κάποιος αρμόδιος πρέπει να το ελέγξει.

Επίσης,σπαμάρω.:smiley:

Μου αρέσει και η Πίτα του Παππού! Αλλά είναι γεγονός πως το Πόστο είναι το μόνο νούμερο που (ως τώρα τουλάχιστον) γνωρίζω απέξω, όταν πρόκειται να παραγγείλω…

ΥΓ - Πάντως παιδιά, όσο ωραία και αν είναι, τα αθηναικά σουβλάκια (ή πίτες, ή πείτε τα όπως θέλετε) είναι ντροπιαστικά υποδεέστερα σε σχέση με τα θεσσαλονικιά… (χοχο, ανοίγω τους ασκούς του Αιόλου!)

Τελικα μετα απο διαφορα τουρ σε διαφορες περιοχες τις Αθηνας και δοκιμες, εχω καταληξει οτι ο Αλιμος εχει απο τα καλυτερα σουβλακια, ΝΕ.

Το σωστό είναι Εν Αθήναις αν δεν κάνω λάθος. :wink:

φλωροι. ιν αθενζ!

το πιο τελειο σουβλακι στη ζωη μου το εχω φαει στη ‘γωνια της γευσης’ στο ιλιον…δυστυχως μενω μακρυα,και δεν μπορω να παιρνω απο εκει…
εδω καλλιθεα,παιζει να εχω πανω απο 30 διαφημιστικα…τα εχω δοκιμασει σχεδον ολα,αλλα κανενα δεν ειναι κατι το τρομερο…οποτε η καλυτερη λυση ειναι η κλασσικη λυση του σαββα…

Επειδη μενω κοντα στο ιλιον, που ειναι αυτο που λες?Κοντα στην θηβων?μετα τα γουδις στην θηβων?