Best SOUVLAKI εν Αθήναις και στην Ελλάδα γενικότερα

Τα καλύτερα σουβλάκια έχει ο Μπάρμπας στο Χαλάνδρι και η Πετραπυρά στα Βριλίσσια. Επίσης για Εξάρχεια συγκεκριμένα μόνο Σάββας.

Καλός ο Σάββας αλλά είναι μικροσκοπικά. Το καλό σουβλάκι πρέπει να διαπρέπει σε γεύση και σε ποσότητα.

Οταν ημουν πιτσιρικας , το καλυτερο σουβλακι το ειχε ο Καραμπαμπας στον Πειραια:lol::wink:
Δεν ξερω εαν υπαρχει ακομα:-k

Μη λετε τετοια ρε παιδες, ο Σαββας δε τρωγεται. Η πιτα του ειδικα ειναι στεγνη σε φαση ελεος. Απλα σε σχεση με τους αλλους ειναι ο πιο καθαρος…

Και το “μπριζολλλάκι” δεν πρέπει να προσθέσεις ως πιθανό περιεχόμενο του “σάντουιτς”; :wink:

A και κατα κωρον τα αθηναικα σουβλακια(πιττες στον υπολοιπο κοσμο) ειναι το 1/2 των κανονικων…

[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

http://www.thelosouvlakia.gr/

το κουράζετε το ζήτημα. σκασμός και μαμ ρε.

πείνασα τώρα, σιχτίρ. από ιωνία μ αρέσουνε τα καλαμάκια (σουβλάκια) του ωραίου και τα τα σουβλάκια (πιτόγυρα) του ευριπίδη. είναι κι ένα παναγιώτης που φτιάχνει κάπως παραδοσιακό σουβλάκι αλλά όχι πάνω από ενάμισο ευρώ ρε φίλε για αυτό το δείγμα σουβλακίου.

καθαρός ο ΣΑΒΒΑΣ??? #-o#-o:lol:8O#-o:lol::lol::lol:
να σαι καλά ρε φίλε!! γελάσαμε και σήμερα!!!

Πάντως από τον Καβουρα είναι πιο καθαρός…:lol:

το Μάιο του 2007 και ώρα μετά τη 1 το βράδυ, άτομο από το διπλανό τραπέζι από εμένα βρήκε ολόφρεσκια κατσαρίδα τυλιγμένη στην πίτα και πασπαλισμένη με κόκκινο πιπέρι
και δε διαδίδω φήμες αυτή την στιγμή γιατί γνωρίζω πολύ καλά πόσο παράνομη είναι η συκοφαντική δυσφήμιση και τι ποινή επισύρει αυτή κατά τον ποινικό κώδικα. και ειλικρινά αν δεν το είχα δει δεν υπήρχε περίπτωση να το έλεγα.

-ναι γεια σας, ενα με γυρο θελω

-χοιρινο?

-οχι κατσαριδα

:cold:

και τώρα τίθεται το μεγάλο ερώτημα!
πως θα λένε άραγε την πίτα κατσαρίδα στην Θεσσαλονίκη;;

παντως οχι καλαμακι :stuck_out_tongue:

Πες για το 1.20γιουρα στο πειραιά ρε!!:D:D

μπαιρακταρης
συμφωνω με nihilist για πετρα πυρα
σλουρπ χ8ες ημουν

Ο μπαιρακτάρης είναι μακράν ο πιο γύφτος σουβλατζης που έχω συναντήσει:!:

Ναι όντως!
Είχε πάρει ο rudolf και ήθελα να του το αρπάξω από τα χέρια λέμε!!!:lol:
Αλλά είχα φάει ήδη πριν μια μερίδα (ΓΑΜΑΤΗ) στο Τάκα Τάκα Μαμ , είναι στην Νεάπολη Νίκαιας.
Όποτε κατεβαίνουμε Αθήνα πάντοτε θα πάρουμε κάτι από κει.:smiley:
Ο συνδυασμός σάλτσας και τζατζικιού , πίτας και κρέατος τα σπάει!!
\:D/\:D/

E άρα ζεστό…:stuck_out_tongue:
Στα άλλα έτσι είναι.
Αλλά δεν λέμε ποτέ ζεστό σάντουιτς --------->τοστ.

Στην Θεσσαλονίκη (ε ας το γράψω) έχω φάει στα εξής.

Μικ Μακ που είναι πολύ κοντά σε μένα και το θεωρώ από τα καλύτερα που έχω φάει.

Ο Σολωμονίδης στην Κρήνη έχει πολύ καλό σουβλάκι.

Ο Γύρος Της Αριστοτέλους μαρέσει πολύ , αλλά μου την σπάει που βάζει πολύ μουστάρδα και κέτσαπ παντού.

Κλασικά τα 157 , που δεν θυμάμαι πως μετονομάστηκαν τώρα.
Τα εμπλουτίσαν με καταπληκτικές λιχουδιές πάντως.

Είχα φάει παλιότερα σε ένα στην Τούμπα και είχα ξετρελαθεί αλλά δεν θυμάμαι καν που είναι , πως το λένε.:frowning:

Παλαιότερη αγάπη , ήταν ο Ξενοφώντας κάτω στο κέντρο , απέναντι από τον Λαμπρόπουλο (ναι το μεγαλοκατάστημα στην Τσιμισκή) , στο πλακόστρωτο στενό.
Αλλά έχω χρόνια να πατήσω εκεί , είχαν βγει βρώμες για το μαγαζί.:-s

τι λε ρε, α και ο σαββας διπλα εχει καλο

Μπαίρακτάρης έχει καλό γιαουρτλού ! τώρα για σουβλάκια είναι λίγο μιζέρια…
πεινάω και είμαι ακόμα στη δουλειά γαμώτη μου… πετιέμαι μέχρι τα Βριλ (ήσσια) που είναι κοντά γιατί με καταστρέψατε… γκρρρρρρρ