Better Call Saul

Να δούμε ποια θα είναι η κατάληξη της, μιας και εξαφανισμένη από το ΒΒ. Λέτε να τη φάνε; Δε νομίζω γιατί ο Σαούλ δε φαίνεται πένθιμος στο ΒΒ. Να τον εγκαταλείψει; Πιθανό αλλά απ ότι φαίνεται έχει παθολογική αγάπη για την παρανομία και την απάτη καθότι καταπιεσμένη από παιδική ηλικία και γενικά επειδή ήταν πάντα τυπικότατη.

Πάντως μετά το τελευταίο επεισόδιο, φαίνεται να παίρνει οριστικά τον κακό δρόμο…

1 Like

Από τότε που έχω πει στη μάνα μου ότι η Κιμ είναι η ιδανική μελλοντική γυναίκα μου, σε κάθε ταινία ή σειρά που βλέπουμε στην καραντίνα και υπάρχει μια νορμάλ χαζογκομενιτσα μου λέει “να μια τέτοια να πάρεις, όχι σαν την άλλη την κρυόκωλη”.

Εγώ την Κιμ θέλω!

4 Likes

Η Κιμ είναι βασικός λόγος που το Better Call Saul μου αρέσει περισσότερο από το Breaking Bad. Εκεί έχεις Σκάιλερ και χιλιοπαιγμένα οικογενειακά δράματα, επειδή για κάποιο λόγο πρέπει να τους πιάσουμε όλους. Συν την ακόμα πιο εκνευριστική αδερφή της. Το είδα 2η φορά όταν πρωτοήρθε το Netflix στην Ελλάδα και πραγματικά απορούσα πώς την πάλεψα την πρώτη. Όλες αυτές οι σκηνές skip.

Ε στο BCS έχεις Κιμ. :star_struck:

Αγαπάμε Κιμ όσο δεν πάει.
Μόλις είδα το 9 κ περιμένω με αγωνία το κλείσιμο μιας υπεροχης σεζον. Μακάρι να έβγαιναν περισσότερες σειρές σαν το bcs.

1 Like

Για αλλη μια φορα φωτια το επεισοδιο με ενα τελος… φωτια και αυτο!
Αντε να περιμενουμε τωρα τη νεα σεζον

1 Like

Έβλεπα και θαύμαζα αυτό…

κι έφαγα φλασιά:

Τι, όχι; Ίδιος είναι

1 Like

Btw αρκετά καλή και η τελευταία (ως τώρα) σεζόν. Σειρά σταθερα καλή

Έχουν βγεί 2 επεισόδια από την τελευταία σεζόν! Το ξεκίνησε κανείς;

εγω τα ειδα κ τα 2.ποσα μας ειχε λειψει ρε γαμωτο.στα γνωστα στανταρ η σειρα!!!

μονη μου ενσταση οτι τωρα που γινεται της πουτανας βρηκαν να ασχοληθουν με το χαουαρντ

1 Like

S6:E3. Πλέον μιλάμε για απάτητα επίπεδα κινηματογραφικής ποιότητας

6 Likes

Αγαπημένη σειρά. 3 επεισόδια έχουν βγει ως τώρα από την καινούργια σεζόν? Τα αφήνω να δω μερικά μαζεμένα

Ναι 3 έχουν βγει. Το τελευταίο E13 θα μεταδοθεί τον Δεκαπενταύγουστο, πολύ μακριά για την εξάρτηση μου :laughing:

2 Likes

to 3o επεισοδιο ηταν ονειρικο!!!

1 Like

Καταπληκτική σειρά, μπαίνει στο πάνθεον μαζί με ΒΒ εύκολα. Δεν υπάρχουν λόγια για το 3ο επεισόδιο, το 10/10 δεν είναι αντιπροσωπευτικό.

4 Likes

Γαμηθήκατε. Ψήσατε και κάποιον άσχετο να κάτσει να δει μόνο το 3ο επεισόδιο.
Φτάνει ή ξεπερνάει το 10/10 του επεισοδίου (Ozymandias) BB;

IMHO το ξεπερνάει. Αλλά το ξεπερνάει γιατί έχει προηγηθεί απίστευτο χτίσιμο χαρακτήρων επι 5 σεζόν. Δεν ξέρω αν θα σου τα σκάσει το ίδιο…

1 Like

To’hajiilee > Ozymandias

1 Like

You made my day

Kib5

2 Likes

Ακόμα δεν κατάλαβα αν έχεις δει BCS ή έστω και ΒΒ :sweat_smile:

Προσωπικά, δε θα πρότεινα σε κάποιον που δεν έχει δει ούτε ένα επεισόδιο από BCS να δει το 3ο, που λέμε τώρα.

Βασικά δε θα πρότεινα σε κάποιον να δει BCS πριν ολοκληρώσει το ΒΒ αλλά αυτό είναι δικό μου θέμα οκ :slightly_smiling_face:

2 Likes

Προφανώς. Εν είδει υπερβολής το πα για να αντιληφθώ το πόσο γαμάτο είναι το επεισόδιο. Τελειώνω Ozark και πέφτω με τα μούτρα στο νέο κύκλο BCS.

1 Like