Biffy Clyro

Παρά το όνομα που θυμίζει κορν μπηφ με έψησε και μένα ο Γιάσονας. Αναμένετε

Παρά το όνομα που θυμίζει μπιφτέκι με έχει ψήσει και μένα το review, πολύ προπαγανδα ρε παιδάκι μου…


[SIZE=“5”]http://www.youtube.com/view_play_list?p=150834B126C5B138[/SIZE]

δε ξερω αμα πιανει εκτος UK, αλλα στις 21:15, πατε δω και βλεπετε ζωντανα μπιφφηδες στο Δουβλινο…

Πιανει.
Για να δουμε τους γκασμαδες σου τι λενε…

Aκουγα το bubbles τωρα ερχομενος για την τελευταια μερα στη δουλεια πριν τις διακοπες…θελω να φυγω τωρα!:slight_smile:

Θα τους ψαξω περισσοτερο, απο οτι καταλαβαινω τα 2 τελευταια album ειναι πιο εμπορικα απο τα παλιοτερα τους.

Fave songs ως τωρα: Glitter and Trauma, That Golden Rule (τι τελος ε?), Bubbles, Mountains, Machines.

Ποτε θα ερθουν Ελλαδα ειπαμε?

ναι αρκετα πιο εμπορικα τα τελευταια, αλλα δεν παυει ναναι πανεμορφα. Αλλα ετσι παει. Αλλιως θα παιζεις στα 17 σου, και αλλιως στα τριαντα, λογικο και επομενο.

Ρησπεκτ για το Glitter And Trauma, ελπιζω να εννοεις την κανονικη βερσιον, με το τεκνιζον ιντρο που σπαει κοκκαλα.

Χωσε Blackened Sky, αλμπουμ που νιρβανοφερνει ελαφρως, με πανεμορφα κομματια οπως αυτό, αυτό, και φυσικά αυτό

Aυτο που με ψιλοενοχλει, αν ειναι να συγκρινουμε παλιοτερες με προσφατες κυκλοφοριες τους, ειναι η ελλειψη συμμετοχης του Μπεν (δραμς) στα φωνητικα. Αν δεις το 57 πχ, εκει τραγουδαει ολο το ρεφραιν αυτος, γενικα, ειναι και δαυτος φωναρα, και αυτο φαινεται απο τις λαηβ ακουστικες εκτελεσεις (και διασκευες) τους, οπως αυτή (που ειναι κομματαρα), και ειναι κριμα να κανει μονο μπακινγ βοκαλς στα τελευταια.

Ενηγουεη, αυτα.

Καλες διακοπες :stuck_out_tongue:

edit: ξεχασα να αναφερω πως κυκλοφορησε και το επομενο σιγκλ (το εκτο απο το Only Revolutions) με τιτλο God & Satan. Στην σινγκλ βερσιον εχει δεχτει ενα λιφτιν το κομματι, με βιολια, βιολες καρμανιολες, να γινει πιο ραδιοφωνιικο. Τεσπα, ομορφο ειναι, και το βιντεοκλιπ ειναι σενιο και καλοδουμενο, αλλα η καλυτερη εκτελεση του κομματιου βρισκεται εδω, με λιγο φλεμα στη φωνη, γρεζο μιζερια και αποπροσανατολισμος.

εδιτ 2: ελλαδα ποτε θαρθουν; χουχουχου. ως τοτε, αμα θες, ριξε μια αναγνωση

Oταν θα υπαρχει περιπτωση να παμε πανω απο 100 ατομα να τους δουμε…

cheers σε mr_ που εκανε λιγη βαβουρα στο thread για το sonisphere και φιλοτιμήθηκα να τους ακουσω…
άξιοι!!!

ας μας έρθουν εγκρίνω!!! :thumbup:

:smiley:

spread the fucking word λεμε

άκουσα και εγώ…
την λιστα του [B]mr_whatsisname[/B] αλλά απο τo youtube>.

πρώτη “γεύση” θετική…
θα τσεκάρω και ολόκληρο δίσκο γιατί υπήρχε διαφορά απο τραγούδι σε τραγούδι(όσο γίνεται)

Ποιος είναι αυτός ο Biffy ρε παιδιά; :stuck_out_tongue:

προσωπικα, απο τη κυκλοφορια του τελευατιου τους τους εχω ακουσει.
Με αυτο και το Puzzle (αντε και το Infinity αλλα σε μικροτερο βαθμο) να κυριαρχουν σε αρκετα playlist μου.
Ευχαριστοι και αρρωστοι κατα καποιο τροπο, οτι πρεπει για ξυπνηματα με χαμογελο!

Θυμαμαι πριν κανα χρονο τρελο φορουμικο ουρλιαχτο απογνωσης του mr για αναγνωρισης της μπαντας.Επειδη εχω βρεθει και εγω σε αντιστοιχη φαση με φιλους μου κυριως,να τους πρηζω και να μη ακουν αυτα που ΠΡΕΠΕΙ να ακουν :p,ειπα να ακουσω only revolutions αλλα δε μου εκανε κλικσ.
Ενα χρονο μετα χοντρικα γινεται η φαση με το sonisphere και λεω να ξανακουσω αλλη μια φορα μπας και.
Και το αποτολεσμα ειναι το Only revolutions να μετραει 10αδες ακροασεις το τελευταιο μηνα και να μην εχει κουρασει ουτε δευτερολεπτο <3

Mr με τι συνεχιζω?!

[SPOILER]Πραγματικα εχω αρχισει και ανησυχω γιατι οσο παει ολο και πιο gay μουσικες ακουω :lol:
ΑΛΛΑ ΓΑΜΑΝΕ ΔΙΑΟΛΕ :D[/SPOILER]

αχ, ΚΡΙΣΜΑΣ ΜΙΡΑΚΛ!

λεπον, σε βλεπω σε γκεη διαθεση, αρα συνεχιζεις με Puzzle (2007).

Βεβαια, i’ll let you in on a secret, αλλα μη το πεις παραεξω, μπορεις να πιασεις το Lonely Revolutions, cd με bsides του Οnly Revolutions, το οποιο το χτυπαει στα ισα, χωρις καμια υπερβολη. Ενδεικτικα ακου Tme Jazz, Street Love και Hiya απο κει.

ποιο ειναι το καλυτερο τους αλμπουμ για να ξεκινησω να ακουω?

εγω τα πηρα με την σειρα απο το τελευταίο τους μεχρι το πρώτο και μπορω να πω οτι εθίστηκα αρκετά… :smiley:

για καποιον ψιλοανεπαφο με αυτο το στυλ μουσικης ομως,ποιο ειναι το πιο '‘πιασαρικο’'ας το πουμε?

To Puzzle