Black Metal Albums

Σε έχω εντοπίσει να ξέρεις, αλλά πολύ κρυμμένο ρε παιδί μου! :smiley:

2 Likes

Στις σκιές!

Μπράβο πάντως που ανακάλυψες αυτό το EP, πραγματικά εξαιρετικό. Θα πρότεινα να παρακολουθεί κανείς κάθε κυκλοφορία της Invictus, είναι εγγύηση το label.

1 Like

Ισχύει, ειναι όντως δυνατη δισκογραφική.
Απο κει βγήκε κ η celticfrostικη death metal δισκαρα των Ελβετών Deathcult (as in ο περσινος μου δισκος χρονιάς).

Οκ, ασχετο με το θρεντ, απλα ειπα να πεταχτω να δωσω κ γω λιγο αγάπη στην Invictus.

On topic, πολυ ενδιαφέρον το QRIXKUOR, για καποιο λογο μου εβγαλε συναίσθημα early 10s.

3 Likes

1 Like

Βγήκε όλο:

3 Likes

If you still sing, then I’ll still sing

Παρασκευή κυκλοφορεί επίσημα, αλλά αφήνω αυτό εδώ για όποιο ενδιαφέρεται:

Ας αφήσω και το τεράστιο νέο άλμπουμ των Ισπανών As Light Dies για όσα άτομα αρέσκονται σε πιο τεχνικές avant-garde black/death καταστάσεις:

9 Likes

Κάτι σημαντικό, αν και το έχω ξαναδιαβάσει σε συνέντευξή του:

“Regarding Snorre, Vicotnik said it best on Thomas’ podcast: “… I think… everybody in this genre today is inspired by Snorre in some way or another… Mayhem wanted to sound like Thorns. Immortal wanted to sound like Thorns. Everybody…” When Thorns’ new album finally drops, it’s going to be a historic moment!”

1 Like

Να ζούμε μόνο μέχρι τότε…

4 Likes

τι εβγαλαν οι ανθρωποι…

2 Likes

Κυκλοφορεί αύριο το τρίτο μέρος της τριλογίας των Ελβετών Aara:

2 Likes

Αρα;

4 Likes

Ζωαρα

1 Like


άρα καταλήγουμε ότι σαν τη Νορβηγία δεν έχει

5 Likes

Με Sony Ericsson T68 είναι τραβηγμένη η φώτο στο εξώφυλλο. Καλτ.

3 Likes

Εμπνεύστηκαν από το νέο darkthrone ρε

1 Like

Έλα, πάρε μία μικρή γεύση:

Visiting Snorre W Ruch working new THORNS | SLAGMAUR | SLAGMAUR · Original-Audio

1 Like

Έχω ακούσει 2 κομμάτια από το νέο άλμπουμ, έχει περάσει καιρός βέβαια. Ένα φιλαράκι εδώ, παίζει κιθάρα στους Urarv, οπότε άκουσα κομμάτι στο οποίο ετοίμαζε τα φωνητικά ο Aldrahn κ ένα ακόμα που δεν θυμάμαι καν πότε κ πως…

1 Like

Και; Τ’ άκουσες που τ’ άκουσες, πες και κάτι παραπάνω. Η μισή -για να μην πω όλη- Νορβηγία έχει ακούσει τον πολυαναμενόμενο δίσκο.

Θα ήθελα πολύ να το παίξω μυστηριώδης κ δύσκολος αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι τίποτα. Έχουν περάσει 2 χρόνια. Αν θυμάμαι καλά, ο Άλντραν τον είχε τον δίσκο και θα τον έδινε στο φιλαράκι μου να τον ακούσει αλλά δεν τον βρίσκει… :laughing: :joy: .

1 Like

Triumphant Black Metal supremacy from the former Mayhem guitarist/ Vltimas founder, Blasphemer, όπως γράφει στο banscamp της Peaceville κ ψήνομαι άγρια. Δεν υπάρχει δείγμα προς το παρόν…αναμένουμε. Ruim λέγεται η μπάντα, δεν είναι κ τόσο εύκολο να διαβαστεί.

7 Likes