Black Sabbath vs Ozzy (1983-1995 era)

ποιός είναι παουεροεπικάς?

μας παρεξηγήσατε κύριε

Σάμπαθ. Γενικώς τους απολαμβάνω περισσότερο:p

Ρε megatherion, θα μπορούσε κάποιος να πει ότι έχεις το δικαίωμα στην αντικειμενικότητα, είναι αυτό το (υπερφλώρος αλέρτ) πρήξιμο με το Turbo στο τόπικ των Priest που σε βάζει στη θέση σου:p

Καλά σοβαρά μιλάτε;
Σας αρέσει το Headless Cross?

Δεν την παλεύετε ρε!

Για την βαρυτητα των Sabbath πραγματι δεν ειναι και Ο δισκος, αλλα για αυτη την περιοδο των Sabbath ειναι Ο δισκος

Δεν ξέρω αν το εννοείς σοβαρά (forkboy), αλλά επιτέλους βρέθηκε ένας να συμφωνεί μαζί μου.:stuck_out_tongue:
Ενδιαφέρον θα ήταν και οι πατάτες και των 2 συνολικά (συμπεριλαμβανόμενα και τα τελευταία 2 με Ozzy, και ναι, μπορεί με Ozzy οι Sabbath να ναι η αγαπημένη μου σύνθεση / μπάντα αλλά τα T.Ecstacy, Never Say Die στο σύνολό τους είναι αδιάφορα μέχρι αηδίας, πλην μερικών κομματιών.):stuck_out_tongue:

Κάτι τέτοια εξωπραγματικά έλεγε κι ο νταμνέησον και είδες τι έπαθε… :p:p:p

Scourge συμφωνούμε 100%. :slight_smile:

Έντιτ: Τι έπαθε; Χτύπησε; :stuck_out_tongue:

8O8O8O8O8O

ΒΑΝ… ΤΩΡΑ!!!

Έχω μια εντύπωση ότι για πριν το No rest for the wicked, πρέπει να 'χε πάρει το αυτί της σκύλας το oμώνυμο άλμπουμ του 1985 των Νew Model Army.

Aκου τωρα κομματι με Tony Martin. Πραγματικα πιστευω οτι η περιοδος των Sabbath με Τονυ Μαρτιν, πρεπει να ειναι απο τις πλεον αδικημενες περιοδους μιας μπαντας.

Δυο παρατηρήσεις από τα παραπάνω ποστ που διάβασα:

  1. Το Headless Cross είναι δισκάρα!
    2)Το No More Tears είναι μετριότατο, έφαγε τρελό σπρώξιμο γιατί πολλοί έφαγαν το παραμύθι ότι ο Ozzy σταματάει αλλά τελικά…όλοι ξέρουμε την συνέχεια! Καταλαβαίνω πάντως ότι μπορεί να αρέσει σε κάποιον που η σχέση του με τις υπόλοιπες κυκλοφορίες του Ozzy είναι επιδερμική.

να συμπληρώσω, ή να έμαθε τον Όζι από αυτό το άλμπουμ (πολύ πιθανότερο) :wink:
Εξάλλου, οι καλύτεροι δίσκοι είναι αυτοί που ακούμε στα 14 μας. :smiley:

Σωστός άλλωστε έτσι νιώθω κι εγώ για το Ozzmosis :wink:

κι εγώ… :roll::oops:

Ε ναι εμείς είμαστε της ίδια γενιάς…metal hammer με εξώφυλλο Ozzy με σταυρούς και στρογγυλά γυαλιά και τέτοια…:lol:

Black Sabbath 70-78.
End of story.

Τι headless cross και cross purposes και kriss kross λέτε τώρα.

Α) Οι Sabbath 70-78 καθιστούν αυτόματα άχρηστο ΟΛΟ το φόρουμ και ΟΛΗ την ανθρώπινη μουσική από τον καιρό των Σουμερίων.

Β) Να μην κάνουμε ένα τόπικ για κάποια άλλα δισκάκια να περνά η ώρα?

Γ) Οι Kriss Kross γονάτιζαν δισκογραφίες ε! Jump-Jump και Reebok μποτάκι και γεωμετρικό κούρεμα και φαρδύ t-shirt γιέα μπέιμπι! φινγκερς κροσντ για ριγιούνιον! :stuck_out_tongue:

Ρε μαγκες, ξερετε που σκατα μπορω να αγορασω τα TYR και Headless Cross σε αξιοπρεπεις τιμες (10αρικο) γιατι εχω φαει τον τοπο και το ιντερνετ μαζι.

το headless cross υπηρχε μέχρι πρόσφατα στο metropolis σε επανέκδοση από τη σειρά rock masters. το tyr είναι σαφώς πιό δύσκολο γιατί δεν το έχω πετύχει σε κάποια επανέκδοση.