BLIND GUARDIAN @ Αθήνα 07/10/2023

5 Likes

Δυατυχώς το χάνω. Στείτε φωτοραφίες από τον χώρο

Ώρα 20:12
Ουρά 3 τετράγωνα
Καλά θα πάει αυτό

Ενταξει σοκ η ουρά όντως…

25 το μπλουζακι, μου σφυριξε ενα πουλακι :wink:

3 Likes

Ωραιος ο χώρος. Νομιζω εγινε πιο αμφιθεατρικος σε σχεση με παλιά. Το καινουργιο ειναι οτι καθε επιπεδο χωριζει απο το αμεσως πιο κατω σκαλι με κάγκελα. Θα δειξει στην πράξη αν βολεύει. Και εφυγαν και οι δυο σκαλες δεξια αριστερα ελευθερωνωντας περισσοτερο χώρο.

1 Like

1 Like

1 Like

Τ’αυτιά μας πονάνε

2 Likes

2 Likes

Πρώτα συμπεράσματα:

Ωραίος χώρος, ωραίος κλιματισμός/εξαερισμός, ανθρώπινο (πολύ) το σολντ άουτ, κακός ήχος (ας ελπίσουμε να βελτιωθεί αύριο), κακό σετλιστ, γαμάτος κόσμος, μέτρια απόδοση.

Τους έχουμε δει σε απείρως καλύτερες εμφανίσεις. Τα νέα τραγούδια για μένα μηδέν.
Το δέσιμο με το κοινό για άλλη μια φορά απογείωσε το λάιβ.
Ελπίζουμε αύριο σε αλλαγές, αν και φαίνονται να έχουν βαρύνει με τα χρόνια και θεωρώ ότι δυστυχώς δεν θα γίνει αυτό που γινόταν σε όλα τα προηγούμενα διήμερα. Μακάρι να διαψευστώ.

Η μεγαλυτερη μου διαφωνια. Θα μπορουσε να ηταν καλυτερα, εφτασα αργα και οταν μπηκα περπατησα σε αρκετο συνωστισμο τεεερμα πισω μεχρι να φτασω στο πισω αριστερα μπαρ και μετα να καταληξω μπροστα αριστερα. Εκει ηταν μια χαρα. Επισης δεν ηταν μετριοι οι BG ρε, αλλα δεν ηταν και εκπληκτικοι. Περασα πολυ καλα παντως.

Μακαρι να τηρησουν την απαγορευση του κωλοκαπνισματος. Δε θυμαμαι αλλο μαγαζι εκτος απο το Gazarte στο οποιο να απαγορευεται πραγματικα το καπνισμα. Ε, καλα, και ολα οσα εχω παει στο εξωτερικο.

4 Likes

Ναι ρε συ δεν είμαι αντικειμενικός. Από το 2011 τους έχω δει ΟΛΕΣ κυριολεκτικά τις φορές (διήμερα, τριήμερα, Κρήτη κλπ). Οπότε αυτό ήταν το μέτρο σύγκρισης μου :joy: Ήμουν μπροστά μπροστά και ήταν ανθρώπινα, κρίμα που πίσω δεν ίσχυε :confused:

Τι ώρα άρχισαν, τελείωσαν;

10 αρχισαν, 12 τελειωσαν.

1 Like

Οι Guardian χθες για μένα έκαναν αυτό που πλέον μπορούν. Ναι δεν θα μας δώσουν κάτι που δεν περιμένουμε (οκ έπαιξαν το Brian), η απόδοση τους μπορεί να μην είναι καταπληκτική όμως και παλι θεωρώ το κοινό ευχαριστήθηκε. Ψιλό αναμενόμενο set list. Καλύτερη στιγμή όταν κόπηκε ο ήχος στο mirror mirror αλλά ποιος νοιάστηκε :laughing: .

Ο ήχος ειδικά στην αρχή κακός, μετά βελτιώθηκε.

Το κοινό ήταν κανονικό guardian κοινο και βοήθησε τα μέγιστα η εμπειρία να είναι πολύ καλυτερη

Στα του χώρου, άνετος, δεν έπηζες, καθαρή ατμόσφαιρα αλλά το air condition πρέπει να το είχαν ρύθμιση κατάψυξη … ο γιος μου (12) το μισό live το έβγαλε με τα χέρια μέσα από τη μπλούζα όπως και άλλοι που είδα. Καθόμασταν κοντά σημείο που είχε εξοδο ο κλιματισμός αλλά και παλι ήταν υπερβολικό.

3 Likes

Εγώ δεν κατάλαβα να βελτιώνεται αισθητά ο ήχος σε κανένα σημείο του λάιβ, παρ’όλα αυτά πέρασα πολύ καλά! Το Majesty ήταν χαιλάιτ όπως και το Brian! Ωραίο το σετλιστ για μένα που τους έβλεπα πρώτη φορά.
Ωραίο το club και οκ το σολντ άουτ, είχα το χώρο μου στο πρώτο σκαλί.

Βαλχαλα ντελιβερανς μέχρι το πρωί :smiling_face_with_tear:

1 Like
5 Likes

Στο imaginations ήταν τα πάντα όλα τόσο πρίμα που έλειπε μόνο η
image
:laughing:

Στο κεντρο τερμα πίσω που ήμουν πάντως, προς τη μέση του setlist ο ήχος βελτιώθηκε αισθητά.

Επίσης, η παραλαπιπιαση του Hansi μετά από κάθε τραγούδι θα είναι μαλλον από δω και στο εξής αναγκαίο κακό για ανάσες κτλ.

Όπως και να χει, η απόδοση τους ήταν σε πολύ καλά standards, το κοινό σούπερ, το σετλιστ καλό (μπορούσε και πολύ καλύτερο) και γενικά πέρασα παρα πολύ καλά. Άξιζε 45€; Κατά τη γνώμη μου, ναι. Αν είχε και ένα support θα ήταν υπερκομπλε.

Το venue καλό μου φάνηκε. Εντύπωση μου έκαναν τα μεταλλικά διαχωριστικά στο μισό του χώρου, ενδιαφέρουσα ιδέα, θα δείξει αν βολεύει… αερισμός επαρκής, κλιματισμός καλός, σολντ αουτ ανθρώπινο. Αν μετακινήσουν και το μέρτς από εκεί που ήταν και αναγκαστικα έκοβε τη ροη της εξόδου στο μισό, θα είναι μια χαρά.

4 Likes

Ενταξει, ηταν το πρωτο κομματι. Βεβαια για να πω την αληθεια, εγω αργησα να το αναγνωρισω ε :joy:

2 Likes