Blind Guardian - At The Edge Of Time

Ρε φιλε τι εννοεις?Που πηγες και το ακουσες?? 29 του μηνος δεν ειναι η παρουσιαση αθηνα?

Έκανε χτες και το Rock Hard σε συνεργασία με την Nuclear Blast στο Revenge

Ναι πήγα στο Revenge όπου έπαιξε όλο το δίσκο και μάλιστα το κέρδισαν και 2 τυχεροί. Μου κάνει εντύπωση πάντως που ακόμα δεν έχει βγει στα γνωστά μέρη.

Το εμαθα και εγω χτες το απογευμα και πηγα στο Revenge στην παρουσιαση του δισκου… Ειχαν και το cd το οποιο κερδισαν 2 ατομα με κληρωση και υπηρχε και για πωληση. Αγορασα την Digipack εκδοση που εχει 2 cd, το δευτερο με demo και αλλες εκδοσεις των κομματιων και ενα Studio Documentary… Δεν μπορεσα να αποκτησω ξεκαθαρη αποψη για τον δισκο, αλλα με το πρωτο ακουσμα μου αρεσαν εκτος απο το ηδη γνωστο A Voice In The Dark, το Valkyries και το Control The Divine. Τα πρωτα 2 δεν προλαβα να τα ακουσω… Γενικα καλος φαινεται ο δισκος και θυμιζει τους παλιους κλασικους Blind Guardian… Οταν τον ακουσω κανονικα, θα ποσταρω… Παντως ειπαν οτι στην αγορα θα βγει στις 4 Αυγουστου νομιζω…

καντε ενα καλο ρε παιδιααα!

εγώ σήμερα πέρασα μια γιαγιά απέναντι.

Στο site τους έχουν ανέβει 3 τραγούδια από το δίσκο.
Δεν πρόλαβα να τα ακούσω ακόμη…

Ακουσα το Tanelorn!!! ωραιο speed κομματι με ωραιο ρεφρεν και σολακι, μου αρεσει αυτος ο ηχος και το στυλ του “at the edge of time” αντε να δουμε και τα υπολοιπα:D

Δεχομαι το γεγονος οτι μπορει να φταιει ο φανμποισμος, αλλα τo Tanelorn γαμει!

To Tanelorn θυμίζει πολύ τις παλιές καλές εποχές κατ’εμέ!!! :smiley: :smiley:

Ακουσα σημερα ολοκληρο τον δισκο (και πολυ αργησα απο την Παρασκευη…) Πρωτες εντυπωσεις θετικες, χωρις ομως να ξετρελαθω και να πω, τι δισκαρα ειναι αυτη… Παντως τον θεωρω πολυ καλυτερο των 2 προηγουμενων… Εχω ηδη ξεχωρισει 4 κομματια, αυριο πιο αναλυτικο post… Καλυτερο κομματι του δισκου νομιζω οτι ειναι το A Voice In The Dark, ισως βεβαια να φταιει οτι το εχω ακουσει και πιο πολλες φορες…

meh το ρεφρεν του Tanelorn=/

πρωτη ακροαση πριν απο ενα τεταρτο(ενα κομματι ακουσα 10λεπτο). το sacred worlds τα σπαει, απροσμενα πολυ!!
ειναι μια συνεχεια του sacred απο το game και ειναι πιο οικειο στο αυτι μου ισως, παντως η συμφωνικη εχει κανει δουλεια. τα σολο ειναι πιο αλλαγμενα και πιο επικα. η συμφωνικη ολα τα λεφτα επιμενω. αλλο κομματι!!!

σε λιγο τα υπολοιπα…

Τιποτις ολοκληρωμενο online δεν παιζει α; Δεν θελω να ακουσω το μιξαρισμα των samples που εχουν και στην αρχικη του σαητ.

παιδια το wheel of time ειναι ΕΠΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!! παιδια ειναι το καλυτερο ασμα απο το Nightfall και δωθε!!! αααααααααααααααααααααααααααααα τι κομματαρος ειναι αυτος!!! απιστευτα ανατολιτικα στοιχεια. πρωτη φορα τετοια αποπειρα απο τους βαρδους. δικαιωση πραγματικα. καθε ορχηστρικο ή ανατολιτικο περασμα απο αυτο το τραγουδι ειναι ανατριχιλα και το main riff μοιαζει να ειναι το αδερφακι του script for my requiem, οποτε καταλαβαινετε τι εχουμε εδω. δεν μπορω να σας πω τιποτα μια μερα υπομονη να το εχετε ολοι στα χερια σας!!!

Τέτοια θέλω να διαβάζω!!!

φιλε γραφω λιγα. το κομματι δεν παιζεται. χωρις αστεια και υπερβολες.

Πέμπτη αν πάω Σαλόνικα για την παρουσίαση θα το τσιμπήσω!!!

Διερευσε νομιζω, το πηρε το ματι μου σε γνωστα στεκια αλλα δεν δοκιμασα να το κατεβασω ακομα.

κανονικα απο Moskva