Blind Guardian- Beyond the Red Mirror 30/1/2015

Κοιτα, ακομα και το Twist μετριο και αδιαφορο το λες, κακο δεν το λες.

Instant pre order.αλλά δεν είμαι αντικειμενικος με guardian μεγάλωσα

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πιστεύουν ότι το συγκεκριμένο ρεφραιν έχει κάτι το ιδιαίτερο…

Καλυτερο απο το αλλο δειγμα. Υποσχομενο… :roll:

Μια χαρά είναι. Μην περιμένουμε να βγάλουν άλλο ενα imaginations η nightfall δίσκο.

Πολυ καλο!

…καλό…ανοίγει την όρεξη:):!:

Δεν είναι κακό. Ακούγεται ευχάριστα

Μας άνοιξε η όρεξη! Πολύ καλό! Άντε να δούμε!!!

Μπαίνει δυνατά αλλά μετά και το μέτριο ρεφραιν πέφτει αρκετά στα μετά-Nightfall επίπεδα.

Τραγικα μετριο. Αν αυτο ειναι το single, φανταζομαι πως θα ειναι ο υπολοιπος δισκος (δεδομενου πως οι Guardian ακομα και στους μετριους δισκους τους ειχαν δυνατα singles).

Ναι ρε γαμώτο και γω αυτό σκέφτηκα.Ακόμα και με το Voice in the Dark που δεν είναι και το καλύτερο μου απ’το προηγούμενο,ακούγοντάς το πριν το δίσκο έλεγα μακάρι να είναι λιιιγο καλύτερος ο υπόλοιπος δίσκος από αυτό.(και βγήκε πολύ καλύτερος!!).Από τούτο δω όμως παρακαλάω να είναι πολύ-μα πολύ καλύτερος του single.Το μόνο ενθαρρυντικό είναι τα φωνητικά του Hansi και η τσιρίδα.

Ολίγον κουραστικό. Κακό δε το λες. Χάλια δίσκο οι BG δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν

Το έχω ακούσει 6 φορές. Γενικά μου αρέσει , ελπίζω να μην είναι το καλύτερο του δίσκου. Νομίζω κάνει μια κοιλιά μετά το 2ο ρεφραίν και συνολικά ακούγεται μέτριο ενώ κουπλέ και γέφυρες είναι πολύ ωραίες και το ρεφραίν απλά ικανοποιητικό…

:bow: :yes:

Περιμενα να βγει το single και δεν πολυασχοληθηκα με τα trailer, το ακουσα με ανυπομονησια αλλα δυστυχως το βρηκα μετριοτατο. Βεβαια δεν το εχω ακουσει παρα μονο 1 φορα αλλα σαν πρωτη εντυπωση ισως το χειροτερο τους single ever. Η παραγωγη δεν μου αρεσει επισης, τα ντραμς και οι κιθαρες ακουγονται τελειως flat…

Μέτριο το κομμάτι, ακόμα πιο μέτρια η παραγωγή του. Μάλλον σχετίζεται με την ποιότητα του βίντεο, αποκλείεται να ακούγεται έτσι ο δίσκος.

Σχετικα με την παραγωγη, σιγουρα θα ειναι καλυτερη απο το ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΟ τρακ του γιουτιουμπ, τωρα ΠΟΣΟ καλυτερη θα ειναι δεν ξερω, μιας και οι ρυθμικες ειναι οντως θαμμενες και λασπωδεις.

Η συνθεση τωρα…θα σωζωταν με ενα δυνατο ρεφραιν , αλλα ως εχει…ανθ-υπο-twist-in-the-myth.

Ελπιζω να τρολλαρουν…αναμενουμε…

edit: Νταξει, τωρα που διερευσε σε στερεο και νορμαλ ποιοτητα, μια χαρα ακουγεται η παραγωγη, λιγο θολες οι ρυθμικεσ αλλα τιποτα deal-breaking. Η συνθεση τωρα…καλυτερευει με τις ακροασεις, αλλα και παλι…