Boardwalk Empire (HBO - TV)

κοιτα να δεις

δε συνεχιζει να το βλεπει κανεις αυτο;

Μιλαμε εχει παει σε αλλη διασταση η σειρα. σηζον 2 σκαλες ανωτερη απο σηζον 1, παλι λιγες δυσκολιες στην γενικοτερη πλοκη, και οχι στις ειδικοτερες ιστοριες, αλλα φανταστικο νονδελεςς. Ειδικα τα τελευταια 3-4 επεισοδια ειναι για σεμιναριο.

Το χτισιμο και η αναλυση χαρακτηρων ειναι πολυ μπροστα, ειδικα του Τζιμμη. Ειναι φορες που νομιζω οτι διαβαζω williams.

απο δω και κει εχω διαβασει οτι οντως ανεβηκε η σειρα στη δευτερη σεζον αλλα δεν ξερω, μου ειχε φανει τοσο τραγικα αδιαφορη η πρωτη που δεν με κανει κλικ να το συνεχισω…

Εγώ το συνεχίζω (δεν έχω δει τα 2 τελεύταια ακόμη).
Όντως, πολύ καλύτερη από την πρώτη αλλά και πάλι ρε γαμώτο, μερικά sidestories είναι σκέτος ύπνος. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διαρκούν 1 ώρα τα επεισόδια. Αν ήταν 45λεπτα όπως τα περισσότερα θα ήταν πολύ πιο εθιστικό και ουσιώδες.
Κατά τ’ άλλα καλά περνάω.

πόσα έχουν βγει από την 2η…? Θα την δω όταν τελειώσει… δεν μπορώ να δω μια σειρά ένα ένα τα επεισόδια και να περιμένω κάθε φορά μια βδομάδα για το επόμενο… βαριέμαι…

αλλο ενα ή δυο πρεπει ναχει. 10 νομιζω εχουν βγει. βαριεμαι να κανω 2 κλικ να δω.

κηζερ, δες τα δυο τελευταια και ελα να τα πουμε ξερωγω. μιλαμε για δραμα.

εχει εξελιχθει σε σειρα επικων διαστασεων. ερμηνειες, πλοκη, αναπαρασταση της εποχης ειναι ολα απιστευτα. ειναι κατι σαν τον τηλεοπτικο νονο. πλεον εχει μπει στην λιστα των σειρων που βαζω ενα κλικ πανω απο οτιδηποτε αλλο εχω δει μαζι με wire, treme και 1η σεζον twin peaks.

Ξαναλεω, η σεζον αυτη ηταν απο αλλη διασταση

[SPOILER]και τραγικο τελος για εναν πολυ τραγικο ηρωα. γενικα του κοτσαραν πολλες λεπτομεριες απο κλασσικη τραγωδια.

κριμα για τον τζιμμη γαμω. Σηζον ενα μου την εσπαγε λιγο, εδω ομως εδω ρεσιταλ και φανταστικες ερμηνειες.

Θελω να ελπιζω σε κινημα εκδικησης μεσω Χάρροου να γινει χαμος.

Μαργκαρετ, θα φαει ξυλο απο νακι. Θα νιωσει ντεζαβου απο τον πρωτο αντρα. και θα κανει τρελα. Τρεεελα σου λεω. Κυρια σκχρροηντερ.

Τζιμμη =(

[/SPOILER]

Mόλις τελείωσα επεισόδιο 11 και ένα τεράστιο WTF έχει σχηματιστεί στο πρόσωπό μου.

[SPOILER]Να δω πόσους θα σκοτώσουν σε αυτή τη σεζόν ε. Επίσης πραγματικά επική η σκηνή που η μάνα του τζίμι τον παροτρύνει να σκοτώσει τον πατέρα του.[/SPOILER]

Δυστυχως δεν τελειωνει ευχαριστα.
Δεν ηθελα να καταληξει η σφαιρα εκει, αλλα δεν μπορεισ να αλλαξεισ την ιστορια.

Εχω δυο σεζόν στα χερια μου. Ξεκινάω μαραθώνιο από… ΤΩΡΑ!

Έχω αρχίσει 2η σζεόν… είμαι τρίτο επεισόδιο ακόμα και αρχίζει να παίρνει μπρος η σειρά…

Πάντως για την ώρα συνεχίζει το σχετικά αργό τέμπο της 1ης σεζόν…

Boardwalk Empire Season 3: Clip Trailer

Πω της πουτάνας άντε να ξεκινήσει!!

ενα pm please
για το που θα το βρω με ελλ. υποτιτλους

Επειδή τσέκαρα τη σειρά και μου άρεσε μπορεί να μου πεις κάποιος περιληπτικά ή και μη, την πλοκή? Γιατί είδα μερικά ποστς αλλά σχολιάζατε επεισόδια.

Σταθερη δυναμη. Ωραια η πρεμιερα

[SPOILER] ε ρε φιλε, εκει που νομιζεις πως βρηκες εναν σταθερο χαρακτηρα κει με τον χασαπη πολωνο (τι σκατα ειναι) half-face happens

Επισης η ολη φαση με τον σκατομπατσο που μαλλον θα μπει μεσα στη μπιζνα ομορφη.

μου λειπει ο τζιμης[/SPOILER]

Αχ, μανούλα Τζίμη…

Τελείωσα την πρώτη σεζόν. Μ’αρεσε αρκετά μπορώ να πω. Στηβ Μπουσέμι λατρεία. Γενικά από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς (από τότε που τον είχα δει πρωτη φορά στο Con Air :P). Κατα τ’αλλη κλασσική ΗΒΟ σειρά. Γαμάτα σκηνικά/κοστούμια, πισώπλατες πουστιές, βυζγιά, αίμα. Λατρεία και ο Πλαπούτας - Φάντασμα της Όπερας. Ο Βαν Άλντεν μεγάλος ψυχάκιας (πόσο γαμάτα παίζει ο Michael Shannon?). Το μόνο “μείον” της σεζόν είναι οτι δεν είχε ένα συγκεκριμένο σόρι και απλά γινόταν χαμός. Επίσης, πολλά ονόματα. Τους μισούς ακόμα δεν έχω μάθει πως τους λένε:p
Πάμε τώρα για τη 2η με μεγάλες προσδοκίες αν κρίνω από σχόλια που έχω διαβάσει:D

Επική εισαγωγή στο καινούργιο επεισόδιο. Στηρίζουμε Ροζέτι πλέον για προφανείς λόγους…

Μόλις τελείωσα και τη 2η 8O

[SPOILER]Νταξ’ το τελευταίο επεισόδιο γάμησε! Κρίμα για Τζίμμυ αλλά ήλπιζα να φάει τη σφαίρα ο Ιλάι ρε πούστη μου αλλά ΗΒΟ είναι αυτό έπρεπε να το περιμένω ότι θα φύγει κεντρικός χαρακτήρας:p[/SPOILER]

πάμε τώρα για την 3