Bruce Dickinson

εγω εχω σηκώσει και τα πόδια αλλά δεν με βλέπεις.
αν δεν είναι η καλύτερη, ειναι μέσα στις 3.

επίσης με το επόμενο κομματι κάνουν το καλύτερο back to back σύνολο

Ολες οι ερμηνειες απο το number of the beast μεχρι και το seventh son και απο brave new world μεχρι AMOLAD ειναι κορυφαιες…μην αρχισω να λεω flight of icarus,aces high,Caught Somewhere in Time,infinιte dreams,blood brothers.journayman κτλ
Απο την solo πορεια του σαφως μιλαμε για την περιοδο accident of birth μεχρι tyrrany…
επισης θελω να ξεχασω την περιοδο 1990-1995
και γνωμη μου δεν ξερω αν εχει την καλυτερη φωνη ever αλλα εχει σιγουρα την πιο ωραια/καλυτερη/γαματη χροια

Αυτο πραγματικα δεν απαντιεται ρε.Μου ηρθε στο μυαλο η υπερλατρεμενη στροφη απο την αλλη κομματαρα,

[I]Vision of a new world from the ashes of the old
"Do what thou wilt!", he screams from his cursed soul
A tortured seer, a prophet of our emptiness
Wondering why, wondering why[/I]

που ανατριχιαζει το ηλιακο συστημα και κρυβονται οι μεταλ τραγουδιαρηδες απο ντροπη αλλα το σκεφτηκα κανα 10 λεπτακι και δε κατασταλαζω με τη καμια.

http://www.youtube.com/watch?v=tkT6El-XnWE
[I]
Bring me my bow of burning gold
Bring me my arrows of desire
I shall not sleep till the clouds unfold
Bring me my chariot of fire [/I]

Αρχοντικος

Εδώ είναι η αλήθεια!!!

Μεγάλη κουβέντα αυτή, υπάρχουν άνετα καμιά 50αρια κομμάτια που θα δεχόμουν ως καλύτερη ερμηνεία του. Και πού να πιάσουμε και τις λαιβ εκτελέσεις.

Αυτό το ντουέτο με την έταιρη (δεν λέω πρώτη ή δεύτερη, δεν έχει σημασία) καλύτερη φωνή του μέταλ νομίζω δεν έχει ξαναμπεί:


…πολύ ωραία κλιπάκια…ειδικά το πρώτο:):!:

Αν και τώρα που το σκέφτομαι

μ’ αυτό το φιξ μοιάζει πιο ολοκληρωμένο το ποστ.

Είναι και το γαμήδι το jerusalem που δεν σ αφήνει ήσυχο όμως

Close second για μένα. Με close third το ομώνυμο από Chemical.

omega και

οι ερμηνείες απο το Chemical δεν πρέπει να μπαίνουν σε καμία σύγκριση

Ελπίζω να εννοείς καλύτερη ερμηνεία εβερ από τη προσωπική του μπάντα έτσι?? Μη τρελαθούμε κιόλας!!!

δεν καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο παραλογο…

Ε γιατί δόξα τον Μπρους με τους μεηντεν μας έχει χαρησει παααρα πολλές απίστευτες ερμηνείες, δηλαδή ντάξει, το taking the queen είναι κορυφαίο κομμάτι, δε το συζητώ, αλλά δε μπορώ να το συγκρίνω ας πουμε με 7th son ή children of the damned!!

Μπορεί να συμφωνώ γι’αυτό το τραγούδι.Και Aces High,βασικά χίλια δύο.Απλά σε αυτά τα τραγούδια από τα προσωπικά του άλμπουμ πιστεύω πως ξεδιπλώνει όλες τις αρετές του παρουσιάζοντας όλο το εύρος της φωνής του.

ε βασικα όντως δεν γίνεται να διαλέξει καποιος ενα,αδυνατο.

Και στο Dance of Death στο Death On The Road δίνει ρέστα ερμηνείας κτλ

ότι λέει ο χοπέτος.
Στο To tame a land προφανώς και η ερμηνεία του Bruce είναι θεϊκιά, αλλά είναι είναι αυτές οι μεθυστικές δισολίες που κάνουν το αγαπημένο μου μέιντεν κομμάτι

Βασικά στο Tame A Land σκέφτομαι να το ερμήνευε και live μεταγενέστερα τι κλαμα θα ρίχναμε από Βρασίδα…

Στα προγενέστερα δεν κλαις δηλαδή;

Εκείνη την περίοδο ήταν ακόμα πραγματική air raid siren, πριν αρχίζει να καίγεται με τις εκτεταμένες περιοδείες.

Στο τοπ 100 των ερμηνειών του Μπρους προσθέστε και την εξής παραγνωρισμένη κομματάρα

Και με το επικότερο ντύσιμο έβερ, το σπαθί της ξιφομαχίας του λείπει.