Bruce Dickinson

Από Spotify ακούγεται καλύτερα. Ωραίο τραγουδάκι

1 Like

Το βίντεο είναι τέρμα γελοίο και κριντζ. Κομμάτι έτσι και έτσι, ωραίο το βασικό ριφφ, βγάζει έναν heavy χαρακτήρα που δεν έχουν οι μειντεν εδώ και πολλά χρόνια. Φωνητικά μέτρια γενικά, περίμενα κάτι πιο πορωτικο ειδικά στο ρεφρέν αλλά τα χρόνια φαίνεται περνάνε για όλους. Δε ξέρω θα δούμε. Αν είναι στα επίπεδα του tyranny θα είμαι σούπερ ικανοποιημένος. Για τα πιο πριν νομίζω πολύ δύσκολα θα γίνει λόγος.

4 Likes

Εμενα παλι με ενα μονο single (ναι ξερω οτι προτρεχω) μου φαινεται οτι θα ειναι ευκολο να περαστει το κατωφλι του Tyranny, το οποιο δεν το θεωρω και πολυ υψηλο ειναι η αληθεια. Προσωπικα μου αρεσε αρκετα το ρεφρεν, αλλα και τα φωνητικα του Μπρους στην μεγαλυτερη διαρκεια. Με τις ψηλες του πλεον εχω ενα πολυ μικρο θεματακι, αλλα δε μου το χαλανε καθολου το τραγουδι. Τα φωνητικα του με το γρεζι ειναι παντως τα αγαπημενα μου, και ισως γι αυτο λατρευω τοσο πολυ το Chemical Wedding.

3 Likes

Δεν είναι κακό. Ίσα ισα πιστεύω θα δούμε πολύ καλές ιδέες μέσα στον δίσκο, είμαι αρκετά αισιόδοξος. Αυτό με τα φωνητικά που δεν έχει ψηλές, μονο καλό μπορώ να το θεωρήσω. Καλύτερο το γρέζι, θυμίζει ωραίες εποχές η φάση.
Βίντεο τραγικό, νομίζω δεν θα το ξαναδώ ποτέ…

5 Likes

Ωραίο και το demo του If Eternity Should Fail

Το βίντεο είναι μεγάλο χάλι αλλά το τραγούδι αφήνει υποσχέσεις.

2 Likes

Έκανα ένα Remix εδώ, αν έχετε θέμα με την ποιότητα του ήχου του official ίσως να το εκτιμήσετε

2 Likes

Εξαιρετικη δουλεια και πολυ γρηγορος, αλλα τωρα ακουγεται σαν Μεηντεν δυστυχως για μενα :stuck_out_tongue:

Πολυ καλο κομματι, δυνατο πρωτο δειγμα.

Για το βιντεο κλιπ, θα μπορουσε καποιος να πει οτι ειναι τοσο κακο που ειναι καλο.

Προσωπικα πιστευω οτι ειναι τοσο κακο που ειναι χαλια.

3 Likes

δυστυχώς,εντελως αδιαφορο κομματι…

για το βιντεο, ουτε που το ειδα ολο.

2 Likes

Ισχύει αλλά τι να το κάνεις. Η ποιότητα της σύνθεσης, η έμπνευση είναι πολύ κατώτερη στο συγκεκριμένο τραγούδι από τα τραγούδια του Chemical Wedding.

3 Likes

Μέτριο προς συμπαθητικό, αλλά ανώτερο από τους Maiden του 21ου αιώνα.

Όσο για τα δόντια, που είπε ο @QuintomScenario, το είδα κι εγώ. Μπορεί να ψωνίζει από εκεί που παίρνει ο Κai περούκες…

3 Likes

Πάντως στο Spotify και χωρίς το βίντεο από πίσω, ο ήχος είναι μπόμπα. Την νέα έκδοση του if eternity should fail δε βρίσκω.

2 Likes

Μέτριο προς συμπαθητικό κομμάτι, το οποίο τουλάχιστον αφήνει μια επίγευση/υποψία ότι το κυρίως album μπορεί να κινηθεί στα πλαίσια του Tyrrany πάνω κάτω -το οποίο το 2023 δεν θα με χαλάσει καθόλου προσωπικά, για πιθανή ηχητική σύνδεση με τα 2 προηγούμενα album του Tyrrany νομίζω είναι μη ρεαλιστικό να συζητάμε το οτιδήποτε

Μια φορά σκάρτη το άκουσα στη μηχανή το πρωί, θα το βάλω ξανά το απόγευμα στην playlist του gym για να δούμε τι ψάρια πιάνει -αυτό ακριβώς Παργαλάτσε, i am coming for you αύριο.-

5 Likes

Ωραιο το κομματι, chemical/tyrrany στυλ περισσοτερο, πιο κουρασμενη η φωνη του Bruce προφανως σε σχεση με τοτε, αλλα καλη πρωτη γευση.

3 Likes

Καλό

Συμπαθητικό κομμάτι. Το βασικό ριφ μόνο σε εμένα θυμίζει παλιούς Savatage;

1 Like

Πολυ μετριο το τραγουδι , δεν ξερω αν το ακουσω παραπανω και μου φανει καλυτερο… Το video , αισχος … ελεος τι σκατα στα γεραματα και βγαζει αυτο το πραγμα… Δεν περιμενω και πολλα απο το αλμπουμ οποτε ας δουμε…

3 Likes

Έχουμε και album cover, ευτυχώς όχι εκείνο με το φανελάκι.

8 Likes

Ron Weasley Harry Potter GIF - Ron Weasley Harry Potter Mandrake - Discover & Share GIFs

5 Likes