Bruce Dickinson

Μόνο το ρεφρέν μου άρεσε. Ο ήχος είναι μια χαρά πάντως. Ιδωμεν

Δεν μου είπε κάτι το κομμάτι

Ειλικρινά το βρήκα πολύ καλό
Edit : κομματαρα το βρήκα

3 Likes

Έχει πολύ ενδιαφέρον η διαφορετική αντιμετώπιση του τραγουδιού, από πιο παραδοσιακούς οπαδούς των μειντεν, σε σχέση με εκείνη από τους πιο χαλαρούς. Φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά σε γούστο και ήχους που συγκινούν τον καθέναν και μου βγάζει κάτι αρκετά υγιές η φάση.

1 Like

Κανεις δεν εχει δικαίωμα να κρίνει τα γεροξεκουτιάματα μιας τετοιας προσωπικότητας

4 Likes

Πολύ καλό κομμάτι, και συνθετικά και η κατεύθυνση του ήχου μου αρέσει σαν πρώτο δείγμα, λατρεία καλτ βίντεο που θύμισε b-movie έπη τύπου Adam Chaplin για τυχόν μύστες, χορευτικά λικνίσματα γερο-μπρους σε μανδύα, όλα καλά

6 Likes

Ούτε εμένα μου είπε κάτι. Οκ καλή παραγωγή και ο Bruce ακούγεται πιο φρέσκος και καλό riff αλλά δεν σου μένει κάτι.

Το άκουσα 5 φορές και δεν θέλω να το ξανακούσω. Περί ορέξεως…

5 Likes
2 Likes

Έχει ακούσει κανείς το demo του If Eternity Should Fail;

Επειδη το κατεβαζουν απτο youtube, ο τυπας αυτος το ανεβασε στο blog του:

4 Likes

Δεν έχει διαφορά, μόνο κάποιες πινελιές μπήκαν μετά από τους Μειντεν

Σωραιος!

2 Likes
13 Likes

έχει την φάση του.
νταξ δεν θα μεινει στην ιστορια σαν κομμάτι αλλά ψιλολέει.
το βίντεο μου βγάζει πάλι κατι κριτζ ρε γμτ…

2 Likes

Πολύ καλό και ιδιαίτερο. Αυτή τη φορά το βίντεο μου άρεσε πολύ.

1 Like

Αυτό το σαρκαστικό υφος που θέλει να δείχνει ότι δεν παίρνει στα σοβαρά τον εαυτό του, ξεκίνησε από το video του Holy Smoke κι έπιασε κορυφή εδώ

Το καινούργιο είναι απλά old Dickinson overacting…

Το σόλο τίμιο, το υπόλοιπο τραγούδι άχρωμο και άγευστο imho

3 Likes

Μονο που το Killing Floor εχει γαματο βιντεοκλιπ γιατι εχει καλη παραγωγη, τιμιο μπατζετ, ωραια φωτογραφια, και γενικα δεν ειναι ενας αχταρμας απο γελοιοτητες που ισως εχουν στοχο να βγαινουν ως σαρκασμος (κατι που δεν το πιστευω προσωπικα, κι ας θελουν να μας πεισουν καποιοι οτι ειναι εγγλεζικο χιουμορ - εγγλεζικο μπορει, χιουμορ σιγουρα οχι) , οπως δηλαδη το βιντεοκλιπ για το Afterglow Of Ragnarok, που δε θελω ποτε να ξαναδω προσωπικα και ευχομαι να μην ειχα δει και ποτε.

Οσον αφορα το Rain On The Graves, δε με ενοχλησε προσωπικα τοσο πολυ το βιντεο, ισως γιατι το ασπρομαυρο κρυβει την αθλιοτητα σε τεραστιο βαθμο (και μολις μου ηρθε στο μυαλο το The Lighthouse με αυτην τη προταση). Οταν κανει την μεταβαση στο χρωμα βεβαια… cringe οντως. Το τραγουδι μου αρεσει αρκετα, εως παραπανω απο αρκετα. Γενικα στηριζω Μπρουσαρα οταν τραγουδαει πανω στα μετρα του κι οταν μας δινει κατι διαφορετικο απο Maiden.

ΥΓ. Dave Ingraham & Eddie Casillas λειπετε πολυ.

4 Likes

Cool stuff!!

All hail William Blake!

2 Likes