Bruce Dickinson

Μαλακία κομμάτι. Επίσης πλεον του βγαίνει κάτι πολύ παππουδέ στην φωνή

2 Likes

Τρομερα αδιαφορα και τα δυο μεχρι τωρα.

4 Likes

Εμενα μου αρεσε και το κομμάτι και το βίντεο. Πιστεύω θα ειναι ωραιο και live το συγκεκριμένο

5 Likes

ουτε κρύο, ούτε ζέστη. προς το “καλούτσικα”, αλλά δεν νομίζω οτι μετά απο τόσα χρόνια και σε σύγκριση με τα προηγούμενα, στέκουν και τόοοοσο αγέρωχα. Ίσως στο ρου του άλμπουμ να λειτουργούν καλύτερα.
Το βίντεο πλακίτσα έχει. απο άλλα κι άλλα που έχουν κάνει …και αυτός και οι μαίνταν …

1 Like

Ουτε καν μετρια τα τραγουδια για μενα… μην πω αδιαφορα που ουτε καν με νοιαζει να τα ακουσω παλι… δεν τα βλεπω καλα για το δισκο

3 Likes

Πιστευω οτι καλυτερα θα ηταν να ηταν δευτεροι οι Accept το καλοκαιρι παρα ο bruce. Ετσι και αλλιως θα το γαμησει το live με τα καπνογονα, ειναι και τα αδιαφορα τραγουδια …

1 Like

E όχι ντάξει. Εχει δηλώσει ότι θα παίξει όλες τις κομματάρες οπότε μια χαρά γαμώ θα είναι το λαιβ

4 Likes

Εναλλακτικά, θα μπορούσαν να κάνουν έλεγχο στην είσοδο και να μην περάσουν καπνογόνα στη συναυλία.

4 Likes

Ε ναι. Εδώ είχε γαμήσει live στις ΗΠΑ για ένα μπάφο, για καπνογόνα είναι πιο στάνταρ και απ’ την ανατολή του ήλιου.

1 Like

αν δεν αποχωρησει προσβεβλημενοσ και ενοχλημενοσ απο μπαφουσ και καπνογονα

1 Like

Aκόμα πιο εναλλακτικά, θα μπορούσε να ξεκινήσει το λάιβ με ένα καπνογονάκι στον πάτο του κομπλέξα.

2 Likes

θα μπορουσε να ξεκινησει με δεκαδεσ ωστε να δουμε τα ορια του.

Σωστά, επιβάλεται να γίνει χαμός από καπνογόνα.

Και για να εξηγούμαι, για να μην παρεξηγηθώ.
Ναι μεν μου αρέσει η ατμόσφαιρα που δημιουργούν τα καπνογόνα, αλλά είναι επικίνδυνα.
Με δεδομένο ότι ο Μπρουσάκος εκαψε την τελευταία Μέιντεν συναυλία επειδή δεν μπορεί να αντιδράσει σαν ανθρωπος και ενώ θα ήθελα πραγματικά να δω/ακουσω τις τραγουδάρες του, δεν πρόκειται να πάω, γιατί μόνο και μόνο στην σκέψη ότι μπορεί να παίξει σκηνικό όπου θα γαμήσει πάλι την συναυλία, ξενερώνω. Ελπίζω να περάσετε καλά.
Σβηστό καπνογόνο στον πάτο λοιπόν, για να ακούσουμε τι θα πει air raid siren. ΘΑ ΗΧΗΣΟΥΝ ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ.

δεν νομιζω να εγραψε καποιος κατι τετοιο εδω μεσα. Δεν χρειαζονται αλματα λογικησ.

Νομίζω το ξέρουμε όλοι ότι θα γινει κάποιο σκηνικό από προβληματικούς απλά και μόνο για ότι έγινε το 22

το μονο live που θα παω το καλοκαιρι, με την ελπιδα να βγει ο Βρασιδας αγκαλια με εναν πυροσβεστηρα.

2 Likes

δεν μου άρεσε το κομμάτι δυστυχώς

2 Likes

Μάλλον αποτελώ μειοψηφία, αλλά εμένα μου άρεσε αρκετά το “rain…”, όπως και το “afterglow…” που και αυτό αρκετά καλό το θεωρώ. Το βίντεο δεν έχω τολμήσει να το δω ακόμα, περιμενω άποψη από τον σύμβουλο μου σε αυτά τα θέματα sir @Lupin

1 Like

Το live με το σετ που θα έχει (μόνο 3-4 από το καινούργιο), αναμένεται μπόμπα τρελή.Ο Βρασίδας κομπλεξικός είναι, δεν είναι χαζός, μια χαρά ξέρει τι έχει παιχτεί με τα καπνογόνα και τις αντιδράσεις.Θα πει καμία εξυπνάδα αλλά δε θα ασχοληθεί.Εννοείται θα υπάρξουν ηλίθιοι που θα πάνε επίτηδες για αυτό αλλά το release τα περιόρισε αρκετά και στους Slipknot και αλλού τα γόνα.

Το δεύτερο κομμάτι τώρα, μου θυμίζει πολύ έντονα το b side Confeos που υπήρχε στο Chemical Wedding.Καλό τραγούδι, είχε και πλάκα, όμως δεν έφτανε το επίπεδο των υπολοίπων για να μπει σε εκείνο το άλμπουμ.Εδώ μ’αρέσει περισσότερο το ρεφρέν και στο σόλο ο Ρόι δείχνει ότι ακόμα το έχει.Ευελπιστώ σε καλύτερα τραγούδια στο δίσκο.Εάν αυτό και το Ragnarok θεωρούνται από τους συντελεστές ‘κορυφές’ τότε δε με λες και αισιόδοξο για κάτι περισσότερο από ‘αξιοπρεπές’.Παραμένει η σαφέστατα πιο heavy προσέγγιση στα βασικά riffs, αλλά και στην παραγωγή, από αυτή του Harris στους Maiden.Το παραπάνω γεγονός δίνει μια ξεχωριστή φρεσκάδα σε κομμάτια που αλλιώς θα πέρναγαν απαρατήρητα ίσως.

Το βίντεο είναι και πάλι γελοίο οκ, αναρωτιέμαι αν έχει ξεκουτιάνει τελείως σε κάτι τέτοια και τα παίρνει στα σοβαρά ή αν είναι κάποιου τύπου χιούμορ (??) που εγώ δεν καταλαβαίνω.Προφανώς δεν αξίζει καν δεύτερη προβολή.

3 Likes