Bruce Dickinson

Εμένα μου θύμισε Tenacious D στο pick of destiny. Αρκετά θεατρικό θα έλεγα που ίσως δουλέψει καλύτερα μέσα στον δίσκο

1 Like

Το όλο αστείο με τα καπνογόνα έχει κουράσει λίγο πάντως.
Ούτε ο τελευταίος είναι που δεν γουστάρει, ούτε ο πρώτος.
Ούτε ο τελευταίος που έριξε ένα μπινελίκι για αυτά, ούτε ο πρώτος.

Μπορούμε όλοι να συνεχίσουμε τη ζωή μας και να μην αναπαράγουμε επί σειρά ετών μια αντίδραση προ διετίας (?) ενός κακότροπου ή μη rock star, ο οποίος έριξε ένα καντήλι μια φορά γιατί τον ενοχλούσε η κάπνα.
Τώρα αν έρθουν πάλι στο Release μερικοί να ανάψουν 2-3 καπνογόνα επίτηδες επειδή “χαχα αστειάτορες”, πάλι κλάιν μάιν - θα τα σβήσουν, θα ξανά-φάνε μια παναγία και το live θα συνεχιστεί ως έχει, οκ, ΑΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ :stuck_out_tongue:

To κομμάτι α το ακούσω το βράδυ με την ησυχία μου (δηλαδή όταν θα σχολάσω από τα κάτεργα, πάνω στη μηχανή, όπως του πρέπει), το video με αυτά που διαβάζω προβλέπεται “έπος” - όπως επικές είναι και οι σοβαρές υπέρ-επεξηγηματικές αναλύσεις και αντιδράσεις γύρω από αυτό και το προηγούμενο: μλκες πραγματικά, προ-χω-ρή-στε με τη ζωούλα σας, ένα γμνο videoclip ενός 60φεύγα rock star είναι εν έτει το 2023, κανείς δεν νοιάζεται επί της ουσίας - ας κάνει το κέφι του- όπως, on a serious note, κανείς δεν νοιάστηκε ποτέ πραγματικά αν ένα videoclip γαμάει ή όχι, εάν το κομμάτι που συνοδεύει ήταν μάπα.

επίσης δεν ξέρω γιατί συνεχίζω να ποστάρω το 2023 σε topic Dickinson, αλλά ναι, :love_you_gesture:

11 Likes

Εμένα μου αρέσει και το τραγούδι και το βίντεο . Εχει πολυ πλάκα ο Βρασίδας στο ρόλο του.

2 Likes

Κι μενα με κούρασε η συζήτηση. Όμως η αντίδραση του Bruce δεν ταιριάζει στον μεγαλύτερο frontman του metal.

Οποίος δε πάει επίτηδες να κάνει θεμα είναι κατάπτυστος

1 Like

Ρε μλκ γύρω στον Απρίλη θα το εμπεδώσουμε ότι αλλάξαμε έτος, γνωστά είναι αυτά

4 Likes

2024 μαγκα μου :stuck_out_tongue:

5 Likes

Με τόσο cyberpunk έπρεπε να γράψει 2077

6 Likes

Robert Redford GIFs | Tenor

3 Likes

Μαλλον εισαι μικρος. μια φορα δεν ειναι -εξαιρεση ειναι οι περιπτωσεις που δεν εριξε καντηλι.

Ας προχωρησουμε ομως

Εμενα το κομμάτι μου φανηκε χειρότερο από το πρώτο. Επίσης στα ψηλά αρκετές φορές πλέον δε μου αρέσει η strained χροια του Bruce.

Ναι η παραγωγή δυνατή αλλα τι να το κάνεις αν δεν εχεις καλές συνθέσεις;

2 Likes

αυτο ακριβως.

Σε ποιο συμπαν η ευθυνη βαραινει εκεινον που κανει παραπονα πως κατι τον ενοχλει στη δουλεια του, και οχι αυτους που δεν συμμορφωνονται;

Μας τα εχετε κανει R101 απο τοτε, αν δε γουσταρετε μην πατε στο λαιβ και τελειωσε η υποθεση

8 Likes

Το original το μαμισιο ή το κωλοφτιαγμενο που επεσε στη Γαλλια :grey_question:

3 Likes

Φαντάζομαι στο ίδιο σύμπαν που οι αστυνομικοί κάνουν πορεία επειδή τους ενοχλούν οι μολότοφ στη δουλειά τους.

Άρα ο Dickinson είναι μπάτσος-γουρούνι και τα ούγκανα με τα καπνογόνα είναι είτε χούλιγκανς είτε αναρχικοί;

Εγώ πάλι νομίζω ότι ο Μπρουσάκος μη έχοντας ζήσει καλή παιδική ηλικία, αφού ως γνωστόν ήταν καρπός ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης και μεγάλωσε μέχρι τα 6 του με τον παππού και την γιαγιά, δεν είναι σε θέση να καταλάβει και να εκτιμήσει πως πρέπει να είναι ένα rock ‘n’ roll show, όπως μπορούμε εμείς εδώ με την πολυετή εμπειρία μας επί του θέματος!
Από εκεί ξεκινάει η παρεξήγηση!

2 Likes

image

7 Likes

στο ιδιο συμπαν που εσυ καταλαβαινεισ οτι δικαιολογουμε αυτους που αναβουν καπνογονα και κατηγορουμε τον bruce.

Απλά κάποιοι θα πρέπει να σταματήσουν να είναι φανμπόιδες και να μπορούν να διαχωρίσουν τη σπουδαιότητα ενός καλλιτέχνη από την ιδιοτροπία του σαν άνθρωπος.

Μεγάλος καλλιτέχνης αλλά με παραξενιές ταυτόχρονα, τι να κάνουμε τώρα.

Μάλλον ο Rob Halford δεν μπορεί να εκτιμήσει πώς πρέπει να είναι ένα rock n’ roll show. Είναι δυνατόν να μην σταματήσει τη συναυλία και να αρχίσει να ουρλιάζει από σκηνής και να κάνει χειρονομίες στον οπαδό ότι αυνανίζεται για να επαναφέρει το live στο σωστό δρόμο; Όπως δηλαδή έκανε την προηγούμενη μέρα ο Bruce που ξέρει να εκτιμάει και να καταλαβαίνει τα rock n’ roll shows.

Είναι ιδιοτροπία να μη θες να εισπνέεις καπνογόνα;

Αν κάποιος με δείρει χωρίς λόγο και δε διαμαρτυρηθώ, ο επόμενος που θα το πάθει και διαμαρτυρηθεί είναι γκρινιάρης και κωλόπαιδο;

Και όποιος τα βλέπει αλλιώς τα πράγματα είναι φανμπόης;

5 Likes