Bruce Dickinson

Σας χαλάει η Τάνια ε,νταξ έχει περίεργο μαλλί…αλλά το μπάσο καλά το παίζει.:rofl:

2 Likes

Καλυτερο σχολιο απο κατω το “Seems like a British wanker” :smiling_face_with_tear:

1 Like





Barba Negra, Βουδαπέστη :metal::heart:

16 Likes

Ωραίο το φωτορεπορτάζ, ωραία όπως πάντα και η @evanthia με τον ενθουσιασμό της να είναι εμφανής και να λειτουργεί… μεταδοτικά, όμως οι δύο πρώτες φώτο όπου εμφανίζεται, έστω και σε δεύτερο πλάνο, η Tanya η O’ Callaghan είναι οι εντυπωσιακότερες.
Ειδικά η πρώτη εξ αυτών κλέβει την παράσταση, αφού το στιγμιότυπο που απαθανατίζει από την οπτική γωνία που είναι η λήψη, σε υποχρεώνει να εστιάσεις σε συγκεκριμένο… σημείο της ανατομίας της συμπαθούς Τάνιας!

4 Likes

Δεν ξέρω αν θα το αφήσουν να υπάρχει μετά το τέλος, αλλά εδώ έχει live μετάδοση από Hellfest 2024: https://www.youtube.com/watch?v=V1VehfIyn74

Ήμασταν κι άλλοι εκεί!

3 Likes
7 Likes

Μετα την επικη π#@€&α π εφαγα με την ακυρωση της συναυλιας στο Βουκουρεστι, επιτελους ειδα τον Μπρουσακο σημερα στη Σοφια και, εχοντας αποφυγει spoilers, μου πεσαν τα σαγονια με τον ηχο γενικα κ ειδικα με τη φωνη του Bruce.

Δεν ξερω που να την καταταξω τη σημερινη εμπειρια, αλλα παει σιγουρα πολυ ψηλα. Βασικα, παω να αλλαξω εσωρουχο, νομιζω αφησα 5-6 πηχτες.

Φανταζομαι σε εμας θα κανει μικροτερο σετ, φεστιβαλ γαρ, αλλα και παλι ειμαι σιγουρος οτι θα μαμαει.

Απιστευτη συναυλια, νοιωθω, απλα, ευτυχισμενος και τυχερος, αυτο κ τπτ αλλο.

8 Likes

Την τανια κοιτουσατε οχι τον μπρουσακο… :rofl: Oντως δειχνει σε καλη κατασταση και γουσταρει το κοινο χωρις να ζηταει μειντεν κομματια.

1 Like

Από σχόλια για τον Βρετανό μαλάκα άλλο τίποτα. Έχω μαζέψει κάποια πολύ δημοφιλή με printscreen για να διασκεδάζω όταν ξανάρθουν οι κρύες νύχτες του χειμώνα. Τον έχει πάρει χαμπάρι η παγκόσμια μέταλ κοινότητα πόσο μαλθακός και φοβιτσιάρης είναι.

  • If I ever meet Bruce, I’m going to ask him to sign a pack of Newports. I love Maiden and I don’t even smoke but he is such a baby about it.

  • He seriously needs to get over it and accept the reality that is attending a metal concert.

  • Bruce should get into polka music, people only drink beer.

  • I am a non smoker with asthma and I say smoke up it’s rock n’ roll.

  • Time to retire old man.

  • Dude is constantly complaining.

  • British granny, this is fucking rock n’ roll not a violin concert for a nursing home.

Για να δούμε και τη διαφορά ενός αληθινού ρόκερ (Chad Kroeger) από έναν μαλακοβιόλη ρόκερ που παίζει metal αλλά η συμπεριφορά του και το attitude που έχει είναι εντελώς unmetal. Αυτό που ενοχλεί τον Bruce είναι αυτό που επιβάλλεται να υπάρχει σε ένα rock n’ roll show και το κάνει ακόμα καλύτερο. Chad Kroeger λέει τα προφανή.

Βασικά έλεγα πριν λέγες μέρες σε μια φίλη στη δουλειά που ακούει μέταλ -ή τελοσπάντων άκουγε παλιότερα και τώρα όχι τόσο- για τον Μπρους ότι φοβάται μέχρι και το άτμισμα και σκούζει ότι δεν μπορεί να αναπνεύσει ( :joy:) ξέρω γω μου λέει νικοτίνη 0,0001 με γεύση καρπούζι, ρίξαμε τρελό γέλιο εκείνη τη μέρα!

Δείτε διαφορά με Λάνα που είναι κοπέλα με τον Μπρουσάκο που είναι ολόκληρος μαντράχαλος και τρέμει ολόκληρος. Η Λάνα κάνει τα χατίρια των θαυμαστών της. Ο Μπρους μόνο στη σκέψη να του ζητούσαν κάτι ανάλογο, θα τον μαζεύανε μετά με το φορείο.

Κάτι τέτοιοι είναι παντού βέβαια. Είχαμε κι εδώ στο φόρουμ έναν. Δήλωσε 20 χρονών, έκανε 10 ποστ κι εξαφανίστηκε. Και μας έλεγε για τη συναυλία των Rotting Christ που πήγε (σκληρός μπλακμεταλλάς θα έλεγε κανείς) ότι ήταν πολύ καλή αλλά τη χάλασε… το τσιγάρο και ο μπάφος :joy: Αυτό βρήκε να σχολιάσει! Μάλλον θα έτσουζαν τα μάτια του ή μπορεί να φοβόταν μην πεθάνει! Κάτι τέτοια σοκολατόπαιδα έχουν χαλάσει τις συναυλίες.

Summary

Screenshot 2024-05-04 130307
Screenshot 2024-05-04 130414
Screenshot 2024-05-05 231121

Summary

Τι σκληρούς καριόληδες μαζεύει εδώ η φορουμάρα ρε γμτ, μόνο μέταλ, ιδρώτας και κάπνα, γαμώ τα κέρατά μου, ατσάλι καυτό, σπαθιά και έξω οι λουλούδες ναούμ

9 Likes

Καλημέρα Δημήτρη Γιαννακόπουλε.

4 Likes

Εγω φιλε δεν την αντεχω τοση σκληραδα…Θα μπαινω πιο αραιά εδω μεσα γιατι εχω αρχισει και φοβαμαι…

9 Likes

Και κάπως έτσι ξεκινάει ένας ακόμη κύκλος μιας κουβέντας από εκείνες που μοιαζουν να συνεχιζουν επ’ άπειρον!

(Εγώ πάντως για καλό και για κακό, θα παρω μπλουζάκι Lana να φορεσω στην επόμενη extreme συναυλία!)

5 Likes

Το φόρουμ δεν απογοητεύει ποτέ…έπρεπε να γκουγκλάρω για να δω ποιος είναι αυτός ο τρομερός, αληθινός ρόκερ Chad Kroeger, τον οποίο θα πρέπει να τρέμει ο Ντίκινσον. Όταν εμφανίστηκε η φάτσα του βέβαια στην οθόνη ήθελα να τσιρίξω σαν μικρή ρουβίτσα.
Σε μερικούς εδώ μέσα, σας σέρνονται στον δρόμο όταν περπατάτε ε?

6 Likes

Ρε μλκες, γνωστο τρολλ ειναι ο τυπος εδω μεσα, τι το ταϊζετε;

2 Likes

δεν είχα ιδέα ρε