Cage-Science Of Annihilation

το τεσσάρι στο S.O.A. είναι στο rock hard
το τεσσάρι στο H.D. είναι στο metal hammer
επίσης στο metal hammer είχαν βάλει 3 ή 4 στο darker than black

Το darker στο hammer είχε πάρει 7. Η ψηλότερη βαθμολογία που έχει πάρει άλμπουμ των cage στο ΜΗ

είσαι σίγουρος? γιατί εγώ θυμάμαι κάτι ατάκες του στυλ “ο κιθαρίστας να αφήσει την κιθάρα και να πιάσει τους αλτήρες” και κάτι τέτοια γραφικά.

Με ντριμπλαρες ωραια και σε παραδεχομαι. :wink:
Με τα χρονια εχω καταληξει οτι μια κριτικη ενος δισκου ειναι σαν μια διαφημιση.
Ε οι βαθμοι το εντεινουν ακομα περισσοτερο.Γενικα μην κοιταμε τι βαθμους εχουν βαλει
κατα καιρους τα εντυπα και ας μην ξεχναμε οτι οι συντακτες ακουνε και παρα πολλους δισκους
και σε μερικους κανει μπαμ οτι δεν τους εχουν ακουσει διεξοδικα.
Το τελευταιο Celtic Frost για να κλεισω την διαφωνια ειναι εξαιρετικο comeback σε αλλο υφος βεβαια,
το θεωρω τιμια κινηση και ο χρονος θα δειξει αν θα γινει κλασικο σαν τα αλλα αλμπουμ τους.
Δυσκολο βεβαια γιατι τα παλια δημιουργησαν ολοκληρα υποειδη.

Για να πω και κατι για cage,ειχα ακουσει και εγω το Hell Destroyer και ενω το βρηκα εξαιρετικο
με χαλασε και εμενα η μεγαλη διαρκεια.Θα προτιμουσα ρε παιδι μου εναν heavy metal δισκο παλιας
σχολης.40 λεπτακια μπομπα.

Αυτά τα είχαν γράψει στην κριτική για το πρώτο που είχε πάρει 3 ή κάτι τέτοιο. Στο Darker έβαλαν 7. Ο συντάκτης είχε γράψει καλά λόγια αλλά τον χάλαγε το ότι κάποια κομμάτια θύμιζαν πολύ priest.

ειμαι οπαδος του ειδους, αλλα παρολο που ο δισκος ακουγεται ευκολα κι ευχαριστα δεν τον θεωρω τιποτα το πολυ ιδιαιτερο.
βασικα νομιζω οτι θα ηθελαν πολυ να ακουστουν σαν iced earth των night of the stormrider και burnt offerings.

σαν Iced earth???
αφου ειναι καλυτεροι απο τους Iced earth:lol:

Ειναι καλυτεροι:p απο Iced Earth συμφωνω με το Mayhem :!:

Ερχεται το flame απο fanboyz … ωχ ωχ ωχ:papas::papas::papas::papas:

Αυτός ήταν heavy metal δίσκος παλιάς σχολής με διπλάσια διάρκεια όμως , ατομική μπόμπα:p

Μόνο και μόνο που καταφέρνουν να σου φέρουν στο μυαλό αυτά τα δύο άλμπουμ αξίζουν ένα άκουσμα ( από σένα) παραπάνω πιστεύω…

Βάσει των πρόσφατων κυκλοφοριών ε είναι πώς να το κάνουμε…τέτοιο πάθος έχει πολύ καιρό να μας δείξει ο μπαρμπα schaffer

εννοειτε θα το ξανακουσω.ο δισκος ειναι πολυ καλος, απλα πιστευω οτι παλαιοτερα αυτο το ειδος εχει παιχτει και καλυτερα, αλλα αυτα ειναι γουστα.
οσο για τον schaffer, εχει να βγαλει δισκο της προκοπης καμια δεκαετια, αν και το live περυσι με αφησε ευχαριστημενο.
και σημειωνω οτι τα παλια των iced earth ειναι απο τους αγαπημενους μου δισκους.

Άντε γεια λέμε!

Τεράστιος δίσκος, το ομώνυμο κατεδαφίζει πολυκατοικίες, ξύλο μπαν και θρας, χέβι μέταλ γαμώ τους κεραυνούς του Δία.

Φωναρα , ριφαρες , και τα ντραμς να σπερνουν τον ολεθρο λεμε !!!

Εντάξει τώρα που τον έχω ακούσει μερικές φορές παραπάνω μπορώ να πώ ότι έχει κάτι ψεγάδια. Έχει κομμάτια για 10 αλλά σαν σύνολο δε θα του έβαζα 10 αλλά κάτι λιγότερο.
10 θα έπαιρνε μόνο ο προκάτοχος του, το Hell Destroyer, ο καλύτερος US heavy/power δίσκος των τελευταίων 17-18 ετών από τότε που βγήκε το Νιght of the stormrider των πρωήν θεών Ιced Earth.
Edit: άντε και των Armored Saint με το symbol of salvation xaxaxa

Από το επίσημο site τους:

[I]European Tour (The 2nd Strike)

8/27/2009 to 9/13/2009

(Germany / Poland / Czech Republic / Austria / France / England / Spain / Italy / Greece)

Offers currently being received from promoters and pending confirmation.[/I]

[SIZE=“7”]ΜΑΜΑΑAAΑΑΑ !!!
ΦΕΡΕ ΜΟΥ ΤΟΥΣ CAGE !!![/SIZE]

Ήρθε το τέλος!

Ήρθε το τέλος!

ε ρε γλέντια!

αμαν τι ειναι αυτο που ειπες ρε μαστορα, να μας ερθουν καλοκαιριατικα να πλακωσουμε με τα μαγιο και τι διχαλωτη παντουφλα για mosh pit στο planet crusher και να μη μεινει τιποτα ορθιο. Ε ρε και ερθουν- ε ρε και ερθουν,κακος χαμος.Αναμενουμε απο του live producers ( ου γιεααααααα) να αναλαβουν τι ευθυνες τους και φερουν τη γκρουπαρα. Πολιτικοι μηχανικοι-αρχιτεκτονες-και χτιστες ετοιμαστειτε, αν ερθουν θα εχετε δουλεια,:dizzy::dizzy::dizzy::dizzy::dizzy::dizzy::dizzy::dizzy::dizzy

:arrow:http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/showreview.aspx?reviewID=1710

Μια αρκετά καλή κριτική για το δισκίο…

Μακαρι να ερθουν,να ζησουμε την πιο φορμαρισμενη us power metal μπαντα live8)

Παντως το riff που κλεινει το “Scarlet Witch” δεν εχει και καμια τρελη διαφορα με το intro riff του An Ancient Sign of Coming Storm των Amarth:p