Candlemass 12/2/2016

ειναι νωρις αλλα να βαλει καποιος οταν,τι ωρα θα εμφανιστουν

Την παλευεις?

Από την ηχογράφηση προφανώς δεν φαίνεται αυτό το στοιχείο. Το image τους άλλαξε αρκετά, άσε που όλο αυτό με το ράσο και το ότι ήταν ένας χοντρός, παλαβός, με ράσο δεν έβγαζε πάντα επικούρα, όσο fun διάθεση. Και προσωπικά το doom metal μου δεν το θέλω fun. Ούτε βέβαια διεκπεραιωτικό, όπως το έκανε να μοιάζει στα live ο Lowe.

Ίσως πάλι να είναι το σύνδρομο του Epicus. Απλά δεν βρήκα προσωπικά ποτέ ξανά τίποτα από αυτά που κάνανε τόσο βαρύ και τόσο σοβαρό.

:lol2::lol2:

Σιγουρα δεν την παλευεις.

Ελληνάρας.

Ένα παράδειγμα του τι εννοώ.

Ρε μαν και συ. Οκ χαβαλές ο Μessiah δεν λέω και δεν μ αρέσει και φοβερά η φωνή του(λίγο μπουκωμένος), αλλά οχι και ότι χάσαν το επικό τους στοιχείο μαζί του. Εδω αντιχριστιανό άνθρωπο με κάνει στιγμιαία να πιστεύω στον θεό, στο Darkness in Paradise όταν λέει I believe στο τέλος. Απίστευτα επικά σημεία και με αυτόν και με όλους όσους περάσανε βασικά. Για μένα ο Λεβεν ειναι ο καλύτερος αντικαταστάτης για live. Φοβερή φωνή, και σχετικός με όλο αυτό το παρεάκι. Ξέρει τι απαιτείται για να αποδοθούν οι ύμνοι. Και έχει και το εύρος να κάνει ότι θέλει με την φωνή του. Να πιάσει όποια ατμόσφαιρα χρειαστεί.

Δεν είπα ότι το χάσανε, αν το πίστευα αυτό δεν θα έκλεινα Θεσνικη-Αθηνα την επόμενη μέρα της ανακοίνωσης του live. Απλά πήγα να πω ότι το evilness και την επικότητα του epicus, δεν την ξεπεράσαν ποτέ. Γνώμη μου. Δεν είπα και τπτ τρομερό. Τεσπά

Θα είμαστε εκεί και θα καραγουστάρουμε, όπως είπες, με Mats που είναι μια χαρά.

Εγω ειμαι ελληναρας ή εσυ τα εχεις παιξει εντελως; Βγαζει το συγκεκριμενο επος fun διαθεση;εκτος αν ακους με τα ματια.

Όποιος δεν συμφωνεί με την άποψή μου περί μουσικής ακούει με τα μάτια. ΜΠΟΥΜ. Επιχείρημα. Έλα ας το αφήσουμε, εξήγησα, η όλη παρουσία του έδινε -τηρουμένων των αναλογιών για THN epic doom metal μπάντα- αυτό το στοιχείο. Και το κλιπ αυτό για μένα το αποδεικνύει, ή για να μιλήσω στην δικιά σου γλώσσα, αν δεν βλέπεις ευτράπελο ύφος στο κλιπ του Bewitched (που επ’ουδενί δεν είναι κακό, πολλά κλασικά αριστουργήματα της λογοτεχνίας και της μουσικής το έχουν), τότε βλέπεις με τα αυτιά. Πω τι γαμάτο επιχείρημα, θα το λέω πιο συχνά.

Φυσικα και βλεπω το γελοιο video. Η διαφορα μας ομως ειναι οτι εγω ακουω μουσικη βαζοντας δισκο ή cd. Δεν ακουω απο το youtube. Τελικα δεν εχω καταλαβει δεν σου αρεσει το τραγουδι ή το video? εχεις θολωσει λιγο μου φαινεται

Το σταματάω εδώ. Πάω στοίχημα ότι θα αγκαλιαστούμε τυχαία στο live και θα γελάσουμε με όλα αυτά τραγουδώντας ‘I am at the gaaaaaloooows eeeeeeeeend!’.

Oι πόρτες ανοίγουν: 19:00
Candlemass on Stage: 21:30
Το ταμείο του χώρου θα λειτουργήσει προς εξυπηρέτηση του κοινού από τις: 19:00

Μετα απο πολλη σκεψη και ζυγιζοντας ολα τα δεδομενα δεν θα παω τελικα. Μου φαινεται πολυ περιεργο να το σκεφτομαι και να το γραφω αλλα αν και θα παιζουν οι Candlemass στην πολη μου δεν θα ειμαι εκει. Βασικοτερος λογος ειναι οτι ειχα περασει αψογα την μοναδικη φορα που τους ειχω δει το 2011 που επαιξαν live και ολο το λατρεμενο σκοτεινο διαμαντι Epicus Doomicus Metallicus και δεν θελω να ρισκαρω να παω σε συναυλια Candlemass και να ξενερωσω… Χωρις Leif, ο Leven πολλοι λενε οτι δεν κολλαει και δεν αποδιδει τα κομματια οπως πρεπει, οι υπολοιποι διεκπεραιωτικοι, δεν θελω να παρω το ρισκο.

Εγώ πάλι θα προτιμήσω να πάω στο ΠΑΟ-Εφές.

Το σκεφτόμουνα να πάω στη συναυλία αλλά τελικά η κολλητή που γούσταρει candlemass θα δουλέψει στην HoReCa και έτσι μόνος δεν πάω.

Μου ξέμεινε ένα εισιτήριο των 18 ευρώ! Οποιος το θέλει ας στείλει μήνυμα! Ευχαριστώ!

1 ώρα πριν βγουν είμαστε γύρω στα 100 άτομα, σε χώρο των 1000, το σκέφτομαι να έρθω ΟΑΚΑ… [emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12]

(δεν)

Sent from HTC One M8 using Tapatalk

Και πολλοι ειστε για μια tribute μπαντα

καβουροπερπατηματα δηλαδη.εγω τους συναντησα το απογευμα και ειπε ο κιθαριστας θα παιξουν old stuff κυριως

Ντάξει έχει κόσμο και φάση

Tribute δεν είναι σε καμμια περίπτωση, παίζουν χίλιες φορές καλύτερα απ’ όταν μας είχαν κουβαλησει τον καραφλοναζιαρη Lowe…

Sent from HTC One M8 using Tapatalk