Αυθεντικα cd,αντεγραμμενα η mp3?

ή να τα καθαρίζει :!:

Δεν πρέπει ούτε να τα αγγίζει!

Aυτό.-

ετσι ειναι ρε παιδια
δεν τιθεται θεμα

αλλο το cd
και αλλο το mp3

και οσο περναει ο καιρος
θα βλεπουμε περισσοτερα φαινομενα οπως στους wasp που τραγουδουσανε 10 ατομα τους στιχους

Ντάξει, μου φαίνεται υπερβολή να λές ότι φταίνε τα mp3 για τέτοια φαινόμενα. Λές και τα παιδιά που δεν τραγουδάγανε τους στοίχους δεν τους καταλαβαίνανε ακούγοντας τα τραγούδια ή δεν μπορούσαν να τους βρούν στο internet. Απλά αλλάζει η νοοτροπία των οπαδών και ο κόσμος πάει πια να απολαύσει ίσως πιο ήρεμα και πιο άνετα κάποιες συναυλίες.

Μήπως και οι WASP δεν ήταν τόσο καλοί εκείνη τη βραδιά?

Εξαρτάται βέβαια και από το άτομο,αλλά αν είσαι πωρωμένος με κάποιο συγκρότημα,ε ένα τραγούδι θα το τραγουδήσεις μαζί τους !

Τελευταια τα χω παρει γιατι χρειαζομαι καινουρια δισκοθηκη πραγμα που με αναγκαζει καμια φορα μεχρι και να μην ανοιγω τα cd που παιρνω (ειπαμε, καμια φορα! :p)

Των Maiden τα χω προς το παρον στιβαγμενα σε μια πλαστικη κουτα με χαρτοπετσετουλες αναμεσα τους για ν μην γρατζουνιουνται τα κουτακια :stuck_out_tongue:

νταξ δεν μιλαμε για καινουργια ή για underground μπαντα

μιλαμε για μια μπαντα που θεωρειται κλασσικη
παιζει ενα απο τα κλασσικα της αλμπουμ
με απειρα σημεια που μπορουν να τραγουδιστουν απο ολον τον κοσμο

οσο για την αποδοση τους,οταν καποιοι μιλανε οτι παιζει να ταν playback,καταλαβαινεις οτι ακουγωνταν ολα αψογα

τωρα τι να πω
λες οι wasp να μην ειναι τοσο αγαπητοι στην ελλαδα??
δεν ξερω

αυτο που λεω για τα mp3 εχει να κανει με την νοοτροπια,ναι!
σιγουρα υπαρχουν στο internet οι στιχοι
αλλα σιγα μην κατσουνε να ασχοληθουνε

τεσπα

Τοσο σκατα ηταν τα σιντι που πηρες?Ε προσεχουμε και λιγο…

Ναι η κλασικη η δικαιολογια για τις δισκογραφικες…οι μπαντες δεν ζουνε μονο απο τα λαιβ τους τα οποια ελπιζω να μην το ακουτε πρωτη φορα τα οργανωνει παλι μια εταιρια οποτε μην ακουσω την καραμελα’‘θα παω στο λαιβ τους’…

ναι και τα 14 gb τα χεις ακουσει ας πουμε…8)

μια μπαντα που τα τελευταια χρονια πανω στην σκηνη ειναι σκατα και θυμηθηκε να κανει περιοδεια για ενα αλμπουμ που βγαλε πριν απο 25 χρονια. Αυτα μονο στο μεταλ.

συμφωνώ παπόλυτα…
αυτό κάνω κι εγώ
:wink:

Εννοείται μόνο αυθεντικά
Η αγαπημένη μου συνήθεια είναι όταν επισκέπτομαι Μετρόπολις Virgin και Μusic corner να χαζεύω στα ράφια να πιάνω ψιλη κουβεντούλα με τίποτε γερόλυκους τίποτε νοσταλγούς του ροκ εν ρολ τίποτε νέους έχοντες την κόμη ατιμέλητη να λέμε τα δικά μας να ανταλλάσουμε απόψεις να κάνουμε τις αγορές μας…
Βέβαια πριν κάνω οποιαδήποτε αγορά διαβάζω κριτικές επίσημες και ανεπίσημες και πάντα λαμβάνω υπόψη μου σοβαρά την άποψω των πωλητών των παραπάνω καταστημάτων με ξέρουν χρόνια και τους εμπιστεύομαι πια
όχι ότι δεν έχω αγοράσει και πατάτες αλλά αλλά αλλά
Επίσης έχω προσέξει ότι τα τυχόν αντιγραμένα μου χαλάν και τα μηχανήματα και βαριέμαι να τρέχω σε μαστόρους

αυτο τωρα που κολλαει??

βασικα δεν κολλαει και πουθενα απλα αυτα τα θεωρω χειροτερα απο το αν οι σημερινοι οπαδοι ξερουν τους στιχους η αν κατεβαζουν μπ3

κριμα

το συναισθημα του να τραγουδαει ολο το κλαμπ τους στιχους ενος κομματιου ειναι ανεπαναληπτο

οσο για τους wasp
ειναι ενα αλμπουμ 15 χρονων
και επειδη ειναι απο τα αγαπημενα αλμπουμ πολλων οπαδων της μουσικης αυτης
καλα κανανε και κανανε περιοδεια για αυτο
ητανε μοναδικη εμπειρια

τωρα το αν ειναι σκατα στην σκηνη
αυτα ειναι γουστα
εγω μια χαρα τους ειδα

ον τοπικ παντως

τα mp3 εχουν αλλαξει την νοοτροπια του οπαδου

Κι εγω το ιδιο κανω!

Θεωρω πως ειδικα οταν σου αρεσει ενα cd και υπαρχει και μια σχετικη συνεπεια απο το συγκροτημα αλλα και γενικοτερα οποιοδηποτε καλλιτεχνη ειναι καλο να αγοραζουμε το αυθεντικο cd. Ολοκληρωνεται ετσι και ως εμπειρια η ακροαση οταν εχεις booklet, artwork κλπ.

Αυτο δεν το χω δει πουθενα αλλου ομως. Μια αφορμη το βλεπω για εσοδα οταν ειδικα η τωρινη καριερα του μουσικου δεν τραβαει και πολυ (παρ’ολο που δεν εβγαλαν ασχημο αλμπουμ οι wasp). Μπορει να μην ισχυει για ολους αλλα τουλαχιστον για τον Μπλακι αυτην την γνωμη εχω.Μπορει να το βλεπω πιο κυνικα. Εγω οταν τους ειδα ροκγουειβ ηταν σκατα και για τις επομενες συναυλιες που εδωσαν δεν ακουσα και κανενα θετικο σχολιο, ουτε για την αποδοση ουτε για την διαρκεια.

Την νοοτροπια του οπαδου μπορει να την αλλαξε το θεμα αν ειναι καλυτερα τωρα η πριν. Deja vu

Kαι οι Metallica για τη κονόμα παίξαν ολόκληρο το Master?

εκαναν περιοδεια για το μαστερ?

οι metallica κανανε προπερσυ περιοδεια για τα 20 χρονια απο το master of puppets

οπως και

οι wishbone ash κανουνε το Argus Tour φετος

και μπορει να υπαρχουν και αλλοι και λογικα θα υπαρξουν και αλλοι στο μελλον

εμενα δεν με χαλαει καθολου αυτο
απο τη στιγμη κιολας που ζουμε σε μια χωρα που δεν εχει δει τιποτα σχεδον απο συναυλιες σε σχεση με τις αλλες χωρες

η νοοτροπια του οπαδου εχει αλλαξει με τη λογικη εχει τα παντα στο πιατο του
ειναι σαν να μπορει ο καθενας πλεον να χει οποια γκομενα θελει