Πόσα και ποιά αυθεντικά cd αγορασμένα από εσάς έχετε;

Rainbow - Ritchie Blackmore’s Rainbow
Rainbow - Difficult to Cure
Jethro Tull - Aqualung
Camel - Mirage
Genesis - We Cant Dance

A! Και Sonata Arctica - Reckoning Day, Reckoning Night

Mόνο από βινύλια λέει να πω τι έχω βασικά. Από CD έχω γύρω στα 900.

ΒΙΝΥΛΙΑ

δισκογραφία AC/DC
+single Are Your Ready
+single Lets get It Up

Appetite For Destruction
Use Your Illusion II
Black Sabbath: Greatest Hits

Πολλά ε;

Στο περίπου… :-k

700 cds (όλα αυθεντικά)

300 βινύλια

900 κασέτες

Γενικώς, ότι δεν αγοράζω αυθεντικό, το γράφω σε κασέτα… :-s

Είμαι γραφικός, το ξέρω… :stuck_out_tongue: :lol:

Δεν μπορώ με τίποτα τα αντιγραμμένα cds (δεν έχω ούτε ένα) και τα mp3s… [-X

πω πω κασετες!! που τις εχεις τοσες? γεμιζουν ενα δωματιο?:smiley:

τα δικα μου κοντευουν τα 800 και καμμια 10αρια βινυλια

Μονο αυθεντικα cds εχω και πρεπει να νε γυρω στα 1300-1500,σταματησα να τα μετραω καιρο τωρα!8)

900 κασσετες ??? :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
Πριν κανα μηνα πεταξα 2 κουτες (~300 copies και μη) απο δαυτες λογω μετακομισης και νομιζα οτι ειχα και πολλες.

Επειδή μου αρέσει να σας την σπάω, το thread είναι ξεκάθαρο, μιλάει για cd! Ούτε για κασέτες ούτε για βινύλια!!:stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

Γεμίζουν ένα μέρος του τοίχου με μήκος περίπου 1,5 μέτρο και ύψος 1,2 μέτρα! :lol: :lol:

Θέλω γερανό για να τις μεταφέρω… :lol:

Σπαστικέ! :stuck_out_tongue: :lol:

Έχεις ένα δίκιο, αλλά ο john_vla που ξεκίνησε το thread ήταν μαθητής γυμνασίου το 2004, οπότε περιμένεις να ασχολείται με βινύλια και κασέτες; :roll: :lol:

Οκ, τότε εγώ έχω καμιά διακοσοπενηντάρα αυθεντικά cd, καμιά τετρακοσάρα αντιγραμμένα, καμιά τρακοσάρα κασέτες και 50-70 περίπου βινύλια (της μητέρας μου)8)

Δεν εχω και πολλα…καμια 100αρια -150αρια. Δεν αγοραζω και καιρο ομως. Δηλαδη αν εχω 150 CD τα 130 τα εχω παρει απ’τον σεπτεμβριο.

8O

Man,αν συνεχισεις μ αυτους τους ρυθμους βλεπω να χρειαζεσαι καινουριο σπιτι συντομα…:stuck_out_tongue:

Αφραγκίες βλέπω!:stuck_out_tongue:

τα μετρησα. εχω γυρω στα 120 απ’τα οποια τα 110 ειναι αγορασμενα απ’τον σεπτεμβριο. αρα ειπα 20 cd παραπανω :stuck_out_tongue: (αν και με βλεπω να τα συμπληρωνω γιατι σε 4 μερες εχω γενεθλια και ηδη εχουν μαζευτει 100 ευρω:p ). η μαλακια ειναι οτι πολλες φορες οταν μαζευονται πολλα λεφτα (200 ευρω ας πουμε) η μανα μου με αναγκαζει και βαζω τα 150 στην τραπεζα και εχουν μαζευτει ετσι 3000 ευρω.
αυτο ομως δεν θα το επιτρεψω τωρα :twisted: :lightsabre:

Drama!:lol:

Λοιπόν εγώ δεν αναφέρω βινύλια, υπάρχει πολύ πράμα στο σπίτι, αλλα είναι γονεϊκή περιουσια και πολλά από αυτά τα έχω σε cd. Εκτος από τα 500 περίπου official cd μου επειδή είδα ότι αναφέρονται και αντιγραμμένα, έχω γύρω στα 1000 albums αντιγραμμένα-κατεβασμένα, άρα σύνολο έχω γύρω στα 1500 albums. Όμως θέλω να τα “χιλιαπλασω” …ΕΊΜΑΙ ΑΧΌΡΤΑΓΟΣ. Ότι φράγκα έχω για cdσ ναναι καλά τα χρήματα που παίρνω από επαίνους του σχολειου και οι καλοκαιρινές δουλειές(αν και λίγο παλούκι). Όμως φέτος είναι η τελευταία χρονια στο σχολειό και δυστυχώς θα χάσω τω ένα από τα δυο έσοδα μου…:frowning:

που να κάθομαι να μετράω τώρα…μπόλικα μπόλικα…περιουσία…:stuck_out_tongue:

Πρεπει να ειναι γυρω στα 400 συν καμια 20αρια βινυλια… Αντιγραμμενα γυρω στα 30-40…

Πάω στοίχημα ότι τα μισά είναι Scorpions και τα άλλα μισά από μπάντες των μελών τους!!! :stuck_out_tongue:

  • 1 :wink:

UFO, MSG Άντε Whitesnake και Bonfire

γύρω στα 500 μέχρι που έπαψα να αγοράζω μαζικά ελέω adsl…
τώρα πια αγοράζω μόνο δίσκους που μου κάνουν τρομερή εντύπωση αφού τους ακούσω…8)