Champions League 2008-2009

ω ναι 1-0 και καλα που ηταν. αφηνει περιθωε=ρια για τον επαναληπτικο φυσικα αυτο το σκορ.
μεχρι στιγμης οι ημιτελικοι ειναι αθλιοι…

καλα…με τετοια εμφανιση αποψε…δεν θελω να σκεφτομαι ουτε τον επαναληπτικο!!
θελουν ενα γκολ τουλαστιχον και να μην φανε κανενα…πραγμα χλωμο…

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σας και αυτο οχι επειδη ειμαι Μαν. Γιου. καθοτι η Αρσεναλ μου ειναι μια συμπαθης ομαδα. Η Μαν. εδειχνε τουλαχιστον για καμμια ωριτσα οτι επαιζε στο ρελαντι και μου εδινε την εντυπωση οτι αν χρειαζοταν να βαλει αλλο ενα γκολ θα το εκανε. Η Αρσεναλ απο την αλλη τις λιγες φορες που ειχε την μπαλα στην κατοχη της κοντα στην αντιπαλη περιοχη, ηταν φλυαρη και ακινδυνη.

η Manchester έπαιξε μπαλάρα σήμερα.
φοβερή κυκλοφορία και άνοιγμα (ανάπτυξη) και από τις δύο πτέρυγες.
φοβερή δουλειά από τα 3 χαφ που πιέζαν διαρκώς και οχι μόνο δεν επέτρεπαν να κατέβει η μπάλα, αλλά έκλεβαν και πολύ συχνά.

Εγώ πιστεύω ότι η Άρσεναλ έπαιξε χάλια. Ολόκληρη η ομάδα παρέπαιε, πέραν του γκιμπς στο α ημίχρονο. Άθλια εμφάνιση.
Δηλαδή, τέτοια ανάπτυξη ούτε η Εθνική του Ρεχάγκελ να ήταν. Δε λέω, ήταν φοβερά στημένη και η μαν, αλλά για στάσου, που πας ξυπώλητος στ’ αγγούρια.

ειλικρινα, ακομη περιμενω να δω τι θα σκαρφιστει ο αλσατος για την συνεχεια…
εχω προ πολλου βγαλει το συμπερασμα οτι η ομαδα που υποστηριζω ειναι ομαδα παραγωγης παικτων…με μια πωληση τη χρονια,βγαζει τα εξοδα…οποτε δεν τους πειραζει για τους ΤΙΤΛΟΙ!!
Scouting και μεταπωληση…

Σημασια εχει οτι 2 μερες τωρα περιμεναμε ματσαρες και δεν τις ειδαμε.
Καλυτερη η Μαν και σαφως κατωτερη των προσδοκιων η Αρσεναλ.
Λες και ζυγιζαν 200 κιλα ο καθενας ετρεχαν ρε.

Mια ομαδα την κανουν μεγαλη οι τιτλοι, οχι τα εσοδα. :slight_smile:

καποιοι ειπατε οτι οι ημιτελικοι ηταν αθλιοι.πως να μην ειναι με τις ομαδες σας.μια αρσεναλ και μια τσελσι(αν και η τσελσι το εκανε σκοπιμα)να παιζουν σα μικρες ομαδες.εγω σημερα τουλαχιστον απολαυσα μπαλαρα απο τη γιουναιτεντ.α ρε γερακο φεργκιουσον!

Τι μαλακίες λέτε οτι η Αρσεναλ έπαιξε σαν μικρή ομάδα ρε.
Απλά δεν της βγήκε το παιχνίδι και με βάση την εικόνα του ματς πάλι καλά που φαγε μόνο 1.
Παρατηρήσατε σε κάποιο σημείο του παιχνιδιού να κλείνεται πίσω ή ακόμα και στην αρχή, που η πίεση της Μάντσεστερ υπήρξε ασφυκτική να γυρίζουν πίσω όλοι;
Το οτι σε κάθε μα κάθε φάση που προσπαθεί να βγεί μπροστά, η μπάλα δεν σηκώνεται από το γρασίδι και πάει να παίξει στρωτό ποδόσφαιρο σας φαίνεται κατενάτσιο;
Απλά, αυτή η ομάδα με τόσες απουσίες βασικών, όταν δεν της βγαίνει το ματς από την αρχή και στην ουσία έχει παροπλισμένο τον Νασρί ως αμυντικό χαφ [αλήθεια γιατί τον έβαλε εκεί και προώθησε τον Σεσκ σαν κρυφό;;;;!], λογικό είναι να έχει σχεδόν παθητικό ρόλο στο ματς.

Τέλος πάντων, το 1-0 είναι δύσκολο αποτέλεσμα αλλά η Αρσεναλ μπορεί να περάσει και πάλι. Αγγλικές ομάδες είναι, οπότε είναι πολύ εύθραυστο αποτέλεσμα.

ε ρε χθες τι εκανε η ομαδαρα του φεργκιουσον.οχι που θα μας κερδιζαν τα φλωρακια οι λονδρεζοι.Αν δεν ειχαν το αλμουνακι και το δοκαρι 4-0 θα εληγε.παμε μωρη μαντσεστερ για το 2 στα 2

παμε μωρη μαντσεστεραρα!!!για να δουμε οι κοκκινοι διαβολοι θα παρουν το 2ο σερι champions league?
θα γινεται για 1η φορα αν το παρει η μαντσεστερ ή εχει ξαναγινει??

Η Ρεαλ το εχει παρει 5 φορες συνεχομενα…
Η Μπαγερν και ο Αξιαξ 3 φορες συνεχομενα.
Η Λίβερπουλ, η Μπενφικα και η Νοτιχαμ Φορεστ δυο φορες συνεχομενα.

champions league, όχι πρωταθλητριών.

:thumbup:

Πάντα ήθελα να ρωτήσω.Τι διαφορά έχουν αυτά τα 2 ???

Kαλα,δεν την λες μικρη ομαδα την αρσεναλ,εχει παιχταραδες,αλλα χτες ναι,επαιξε σαν ποολυυ μικρη ομαδα…απιστευτα κωλοφαρδη που δεν διασυρθηκε,βλακες και οι δικοι μας που χασαν την ευκαιρια να χωσουν αλλα 2 γκολακια και να το ληξουν απο νωρις το θεμα προκριση…τεσπα,λογικα στον επαναληπτικο θα ειναι διαφορετικα,ελειπαν και παιχτες απο την αρσεναλ χτες,αλλα και παλι,αν αποκλειστουμε απο τετοια ομαδα,θα ειμαστε για σφαλιαρες…

Απ ότι κατάλαβα, μόνο ο dyingfreedom είδε το ματς χτες, οι άλλοι είδαν μόνο φάσεις…

:lol2:

θα ελεγα πως κατεληξες σε ενα “ασφαλες και στεγανο” συμπερασμα…
αλλα οχι απαραιτητα σωστο!

Eνώ το “η Άρσεναλ έπαιξε σαν μικρή ομάδα” ήταν σωστό συμπέρασμα.