Champions League 2013/2014

Να σου πω την αλήθεια Κρις, πάντα μ’ άρεσε το στιλ ποδοσφαίρου απ’ τα άκρα και πάντα οι αγαπημένοι μου παίκτες ήταν τα εξτρέμ (εκτός από ένα πορτογαλικό σίχαμα). Εκατό φορές πιο σκυλοβαρετή δεν είναι, αλλά με τόσες πάσες (με μια ματιά στα στατιστικά φαίνεται) και συνδυασμούς και ξέρω 'γω τι, είναι λιγότερο true σε σχέση με πέρσι και παλιότερα που ήταν ένα αρχιδάτο και περήφανο σύνολο δίχως γυναικωτούς του 1.70. Ο Kroos μεγάλη συμπάθεια παρεμπιπτόντως. Ο νέος Breitner :smiley: Και μαζί με Muller οι αγαπημένοι μου Γερμανοί της ομάδας.

ΥΓ1 Heynckes ο Καταλανός δε θα γίνει ποτέ
ΥΓ2 αυτό με τον Χρούμπες μου θύμισε τον παππού μου που όταν χάσαμε απ’ την United στους 16 άρχισε να κάνει κύρηγμα για Σιδέρη και Μποτίνο :stuck_out_tongue:

Τουλάχιστον με τον Μάντζουκιτς δε σου λείπει ο τίμιος πορνοστάρ Μάριο Γκόμεζ…

Δε θα μου λείπει καθόλου απ’ το καλοκαίρι που έρχεται το Πολωνικό τανκ από το Ντόρτμουντ. Αλλά και ο Gomez μια χαρά τον μοίρασε τον πόνο του όσο ήταν στη Μπάγερν. Θετικό το πρόσημο.

Α, μπα, ο ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ο Πεπ αγοράζει τανκ για την επίθεση, πώς κι έτσι :?:

Σιγά μην ήταν δικιά του εισήγηση. Αν πάλι ήταν, μάλλον αρχίζει να βάζει μυαλό και δε θα διστάσω να κωλοτουμπιάσω :stuck_out_tongue:

Eλευθερο τον παιρνει. :’(

Ποτέ Μουρίνιο. Καλότατος ο Πεπ.

Ποτέ ξανά Μάριο Γκόμεζ. Αρκετά σιχτιριάσαμε όσο έχανε τη μια ευκαιρία πίσω από την άλλη το κουλάδι.

ρεαλ-μπαγερν και τσελσι-ατλετικο .

μπαγερν-ατλετικο βλεπω, αν κ τον μουρινιο δεν τον ξεγραφεις ευκολα.

…με τον Κουρτουά να αγωνίζεται κανονικά για τους Ισπανούς, αφού η UEFA δεν αναγνωρίζει το ιδιωτικό συμφωνητικό μεταξύ των δύο για τον Βέλγο τερματοφύλακα

Εγώ Μπάγερν - Τσέλσι βλέπω, δυστυχώς.

Εγώ θέλω Ατλέτικο, αλλά δε θα με χαλάσει και η προοπτική ο Μουρίνιο να φάει τα μούτρα του εκεί που ο Ντι Ματέο θριάμβευσε.

Εγώ για κάποιο λόγο βλέπω τελικό Μαδρίτης.

Η μεν Ρεάλ μπορεί να μην είναι καλύτερη από τη Μπάγερν, αλλά δεν είναι ούτε χειρότερη, και έχει βέβαια και πολύ μεγαλύτερο κίνητρο, κάτι που πιστεύω ότι μπορεί να αποτελέσει τον καθοριστικό παράγοντα.

Η δε Ατλέτικο έχω την αίσθηση ότι είναι από τις λίγες ομάδες (αν όχι η μόνη) που έχει τον τρόπο να αχρηστεύσει τα δικά μας ατού ένα προς ένα. Που στον πρώτο ημιτελικό κιόλας δε θα χρειαστεί καν να το κάνει για όλα γιατί δε θα υπάρχουν όλα. Μην ξεχνάτε ότι δε θα χουμε ούτε Αζάρ (δε χρειάζεται επεξήγηση εδώ, ο καλύτερός μας παίκτης) ούτε Ιβάνοβιτς (ο οποίος είναι εδώ και χρόνια από τα μεγαλύτερα κλειδιά μας, κι ας υπάρχουν πολλοί που δεν το χουν πάρει καν χαμπάρι).

Αν ποντάρω κάπου, είναι στην εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκονται το τελευταίο διάστημα οι Σίρλε, Γουίλιαν και Όσκαρ. Απέναντι στην Ατλέτικο όμως μέσα στο Βιθέντε Καλντερόν δε νομίζω ότι θα είναι αρκετό αυτό. Κι αν δε φύγουμε με καλό σκορ, τα περιθώρια για το β’ ημιτελικό θα είναι στενά, η Ατλέτικο δεν είναι Παρί και ο Σιμεόνε ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι Μπλαν.

Αν δεν ήταν ο Μουρίνιο θα ήμουν πολύ αισιόδοξος για την πρόκριση. Φοβάμαι όμως οτι αυτός ο φούστης θα τη φερει τη σειρά στα μέτρα του και δεν θα αφήσει να πάει η ευκαιρία του τελικού χαμένη…

Πάντως η Ατλέτικο δεν έχει τιποτα να ζηλέψει σαν ομάδα από αυτή την Τσέλσι.

Στο άλλο αίμα και άμμος κανονικα.

Βλεπω Ρεαλ-Ατλετικο τελικο και την Μαδριτη στις φλογες!!!

η ρεαλ αν παιξει οπως παιζει γενικα φετος στα δυσκολα ματς δε περναει με την καμια.
βασικα δε θα ειναι καν ντερμπυ. εφαγε 4 απο την καημενη φετος μπαρτσα (εχασε και στον 1ο γυρο) η μιση ντορτμουντ τους πατησε και αξιζε να το στειλει στην παραταση και γενικα με την αμυνα που εχει φετος και τον αντσελοτι στον παγκο δε βλεπω πως θα χτυπησει την προκριση.
ακομα και μετρια, η μπαγερν πιστευω μπορει να βγαλει πολλες φασεις και εχει παιχτες να βαλουν μπολικα γκολ γκολ
το αλλο ζευγαρι θα ειναι ματσαρες πιστευω ελπιζω να περασει ατλετικο

Αρχοντικό παιχνίδι από Τσέλσι, ευφραίνει την καρδιά κάθε ποδοσφαιρόφιλου.

Ρε θα μας παρει ο υπνος

εμενα με πηρε γυρω στο 35’
αλλα παιζει με το μεγαθηριο την ατλετικο που δε χτυπιεται με τπτ δικαιολογειται…

Αυτη η Τσελσι ειναι μεγαλη τραγωδια ουτε ενα σουτ στο τερμα δεν εκανε και οι 11 πισω απο την σεντρα να κρατησουν το μηδεν

Μια γενια απο 6χρονα που δε θα ξαναδουν ποτε μπαλα γεννηθηκε σημερα…