Champions League 2022-2023

Το χάλασε το ματς το κοράκι στο Σίτι - Λειψία, έπρεπε να είχε φάει κόκκινη ο Εντερσον στο 2-0, βάλανε και το τρίτο, καληνύχτα

Θεία δίκη για το επιθετικό φάουλ - γκολ του γκουαρντιολ στον πρώτο αγώνα

Ίσως η χειρότερη αμυντική λειτουργία που έχω δει σε τέτοιο επίπεδο. Οι αμυντικοί της Λειψίας απλά δεν μαρκαραν. Κάθε γέμισμα/σέντρα/κάθετη/στημένο ήταν είτε γκολ είτε καλή ευκαιρία. Εντυπωσιακά κακή εμφάνιση.

Κι αυτό Θεία Δίκη ήταν.

1 Like

χθες ειχα παιξει χααλαντ πρωτο σκορερ στο ματς μαζι με πορτο ασσο.βριζω ακομα

Δύσμοιρο ελληνικό ποδόσφαιρο, σε αγώνα Champions League γινόμαστε ρεζίλι διεθνώς. Δεν αλλάζει τίποτα σε αυτή τη χώρα, oh wait !!

  1. Ρεάλ - Τσέλσι
  2. Μπενφίκα - Ίντερ
  3. Μάντσεστερ Σίτι - Μπάγερν
  4. Μίλαν - Νάπολι

Νικητής 1 - Νικητής 3
Νικητής 2 - Νικητής 4

Νάπολι για τελικό βλέπω.

4 Likes

Όλοι μας νομίζω. Όταν το γήπεδο σου λέγεται Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα δε γίνεται και διαφορετικά βέβαια…

Ταμείο.

1 Like

Πολύ μου άρεσε η κλήρωση

1 Like

Θα ήθελα Ίντερ να το σηκώσει

Γαμάει γιατί έχουμε ήδη εγγύηση ότι ο τελικός δε θα είναι μεταξύ δύο εκ των Μπάγερν Ρεάλ και Σίτι.

Φανατικά Νάπολι προσωπικά

3 Likes

Παλι η Ρεάλ θα το σηκώσει…

Αν το πάρει και φέτος η Ρεάλ πρέπει να αρχίσουν να της το δίνουν τιμής ένεκεν, θα έχει περάσει Λίβερπουλ, Τσέλσι, Σίτι/Μπάγερν και πιθανότατα στον τελικό τη Νάπολι

Την Τσελσι θα την περάσει, δεν βρίσκω τρόπο πώς μπορεί η φετινή Τσέλσι να κάνει την έκπληξη. Εύκολα δύσκολα θα την περάσει.
Και μια εκ των 2 άλλων φαβορί και αντικειμενικά νομίζω καλύτερων ομάδων μαζι με τους Ισπανούς θα πάει σπίτι της, ή Σιτυ ή Μπάγερν.

Απο εκει και πέρα στα άλλα ζευγάρια μόνο την Νάπολι βλέπω ικανή να της κάνει ζημιά.

Ποδόσφαιρο είναι βέβαια, όλα γίνονται.

Εγω όπως το βλέπω μάλλον παει για City

Η City διαλύει την Bayern

Α ρε Ναπολι, λες και θα εχεις πολλες παρομοιες ευκαιριες στη ζωη σου…

2 Likes

Έπαιξε πολύ ώριμα και σωστά η Μίλαν πάντως, να τα λέμε όλα. Και πολύ ιταλικά φυσικά. Τους έσβησαν και μπροστά έκαναν λίγες και καλές επιθέσεις. Ωραίο ζευγάρι τελικά.

Ειδική μνεία στον Καλάμπρια, τεράστια εμφάνιση.

Αποτελεσμα εντελως κοντρα στην ροη του αγωνα. Εχω δει την Μιλαν να παιζει πολυ ωραια μπαλα, αλλα αυτο το πραγμα ηταν blast from the past, και δη στο ιταλικο κατενατσιο απο πριν κατι δεκαετιες.

Αμα χανεις και πεναλτι στο 81’ , ε αυτα γινονται μετα. Παντως η Ναπολι ειναι ντεφορμε εδω και ενα μηνα, και αυτο ηταν ο πιο σημαντικος λογος που αποκλειστηκε. Απο Σεπτεμβριο εως Φεβρουαριο πεταγε 3-4 γκολ σε οποια ομαδα ηθελε για πλακα, και τωρα βαζουν γκολ με το σταγονομετρο. Ειναι πλεον σχεδον σιγουρο οτι η μια ομαδα του τελικου θα ειναι απο το Μιλανο. Ο ημιτελικος Σιτι - Ρεαλ θα δωσει μαλλον τον πρωταθλητη.