Champions League 2023-24

@osfp7

Είσαι τεράστιος, φίλτατε. Το είδες, το δήλωσες, έγινε.

Τα λέμε, παιδιά. 15 κι έχουμε ακόμη…

Α, ρε ομαδάρα!

1 Like

Έως πολύ τρομακτικό

XV

:bullettrain_front:

…κι ακόμα πιο γάματα αδιανόητο, είναι το ποσοστό επιτυχίας.
83% λέει.
Στα γαμίδια.

Καλά αυτό είναι το λιγότερο. By now θα έπρεπε ήδη να έχει εμπεδωθεί από όλη την υπόλοιπη ποδοσφαιρική Ευρώπη. Θες να εμποδίσεις τη Ρεάλ να το σηκώσει; ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.

Με έναν Ελ Κααμπί το είχε καθαρίσει το ματσάκι η Ντόρτμουντ

11 Likes

Και του χρονου θα εχει και τον γαλλο τον παιχταρα που θα μυρισει εκει αποδητηρια και θα παρει boost… και του χρονου πρωτο φαβορι ειναι… Οσο και να θες να την μισεις αλλο τοσο την λατρευεις γιατι δεν υπαρχει αλλο ποδοσφαιρικο club σαν και αυτην…

1 Like

Τo ειχα παιξει και σε δελτιo απ τo καλoκαιρι. Τo oπoιo πηγε βεβαια κoυβα γτ εβαλα και Αρσεναλ πρωταθλημα και γαυρo ευρωλιγκα 3αδα :stuck_out_tongue:

1 Like

Πρώτη φορά βλέπω γαύρο να αναφέρεται στην ομάδα του …ως γαύρο

2 Likes

Μπα είναι αρκετά σύνηθες. Anyway θα συμφωνήσω με oτι είπατε για Ρεαλ παραπάνω.

Ισως αυτο το νημα πρεπει να μεταφερθει στο “τι ταινια ειδατε σημερα”. Παλι το ιδιο σεναριο, νισαφι.

3 Likes

από wiki :slightly_smiling_face:

"Η ονομασία που χρησιμοποιείται ευρύτατα από τους αντιπάλους της ελληνικής πειραϊκής ομάδας Ολυμπιακός με ειρωνικό χαρακτήρα, ενώ αντίθετα για τους ίδιους τους οπαδούς και φιλάθλους της ο χαρακτηρισμός δεν προέρχεται από το ψάρι αλλά από το “γαυριάς ή γαύρος " που ονομάζεται αφενός το άλογο που είναι έτοιμο για αγώνα αλλά και για πρόσωπα που υπερηφανεύονται και κορδώνονται ιδιαίτερα για μαγκιά και ερωτοτροπίες. “Γίνονται κι οι γέροι γαύροι” (Καρυωτάκης). Στα αρχαία ελληνικά το επίθετο ο/η γαύρος, το γαύρον σημαίνει ο επαιρόμενος, ο ανδρείος, ο αγέρωχος.”

Μάλιστα

Καλά αν εσείς γουστάρετε, εμένα μου περισσεύει

Εγώ μια φορά δεν έχω αναφερθεί ποτέ στον εαυτό μου ως βάζελο

1 Like

Δεν θα ελεγα γoυσταρω αλλα δεν μoυ φαινεται και περιεργo.

Εχω ακoυσει και αρκετoυς βαζελoυς να αυτoαπoκαλoυνται βαζελoι σιγα τo ταμπoυ

Όχι εντάξει, δεν θα το έλεγα ταμπού, απλά μου φαίνεται …περίεργο, όπως το είπες. Σαν να υιοθετείς έναν εξωγενή χαρακτηρισμό, κατά κάποιον τρόπο.

1 Like

Δεκτo. Η παρεα μoυ γενικα εχει απ oλα μεσα και ειμαστε και υπερ τoυ αυτoσαρκασμoυ oλoι :stuck_out_tongue: Anyway…

1 Like

Ίσως είμαι εγώ ο περίεργος η αλήθεια είναι, γιατί αποφεύγω να λέω ακόμα και “ΠΑΟ” (μου φαίνεται, δεν ξέρω πώς να το πω, κάπως απρόσωπο - αντιφάσκω βέβαια γιατί το γνωστό σύνθημα στον σκοπό του Βέρντι - ΠΑΟ ολέ ολέ - μια χαρά το λέω), Παναθηναϊκός ή Πανάθα λέω πάντα.

Καλα κανεις oλα good.

Btw Μoντριτς, Καρβαχαλ και Νατσo (ισως ξεχναω και κανεναν) εφτασαν τα 6 τσoυ λoυ/πρωταθλητριων τoυ Χεντo. Ενα ρεκoρ πoυ μεχρι πριν καπoια χρoνια εμoιαζε στoιχειωμενo. Αντε να δoυμε και παιχτη να φτανει τα 11 δαχτυλιδια τoυ Ρασελ και θα τα εχoυμε δει oλα.

Κι ο Κρόος νομίζω

edit
Άκυρο, αυτός πρέπει να έφτασε τα 7!

Σωστα πηρε και ενα με την Μπαγερν μoυ ειχε διαφυγει

δεν ηταν τo 14

1 Like